VIDEO: Policija atklāj, ka mājas karantīnas neievērotāju skaits pieaug

Viktorija Gabrjuna 20.mar
 
F64
Lai novērstu patvaļīgu iespējami inficēto cilvēku staigāšanu pa ielām vai veikaliem, policija reaģējusi uz vairāk nekā 1000 izsaukumiem. Apkārtējie, pamanot savus kaimiņus vai draugus, kas atgriezušies no ārzemēm, bet uzturas publiskās vietās, ir aicināti arī turpmāk zvanīt likumsargiem, kas dosies izvērtēt situāciju un piemērot sodu, vēstīja raidījums "Degpunktā".
Pēdējo dienu laikā policija saņēmusi īpaši daudz sūdzību no iedzīvotājiem, kas kļuvuši par lieciniekiem savu līdzcilvēku pārkāpumiem.

Nelielos ciematos, kur visi viens otru labi pazīst, ar vien biežāk tiek ziņots par kaimiņiem un draugiem, kas neievēro pašizolāciju, par spīti neseniem ārvalstu apmeklējumiem.

Par ārkārtas situācijas drošības pasākumu neievērošanu draud administratīvā atbildība un sods līdz 350 eiro. Likumsargi ziņo, ka šādas lietvedības jau ir uzsāktas un cilvēku visbiežāk paveiktie pārkāpumi ir bezatbildības dēļ.

“Līdz 16. martam tās uzsāktas pārsvarā par cilvēku pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu, savukārt no 16. marta lietvedības uzsāktas pārsvarā par pašizolēšanās prasību neievērošanu,” skaidro Valsts policijas pārstāve Elīna Priedīte.

Pēdējās diennakts laikā visbiežāk ārkārtas situācijas apstākļus neņem vērā Rīgas reģiona iedzīvotāji, policistiem un kaimiņiem pieķerot 19 cilvēkus, kam vajadzētu atrasties mājas. Otrajā vietā ierindojas Zemgale, kurā uzsāktas astoņas lietvedības. Latgalē seši cilvēki, kas atgriezušies no ārzemēm, devās uz publiskām vietām, savukārt Vidzemē to darīja pieci atbraucēji. Kurzemē jauno rīkojumu nepārkāpa neviens.

Kopā 24 stundu laikā apkārt staigāja 38 potenciāli inficēti iedzīvotāji. Kopš lieguma stāšanās spēkā uzsāktas sešdesmit sešas administratīvās lietvedības. Ja tas beidzas ar kāda inficētā cilvēka nāvi, krimināllikums atbildīgajam paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

Avots

Komentē 9

 
Anonīms
 

Pilnigi pareizi.Tadus vajadzetu sodit vel bargak tad varbut aizdomatos ,ko dara

20.marts Atbildēt

Ieraudzīšu ...pa purnu. Momentāli.

20.marts Atbildēt

UN PALAIDĪSI VENDETU -- CIEMĀTA TIKAI SIEVIETES PALIKS ---

============================================================= KĀ IERAUDZĪŠU TĀDUI PURNĀ DEVĒJU - BŪS SODS -- KĀ BĪSTAMU APTRAKUŠU LOPU VNK IZNĪCINĀŠU NE MIRKLI NEŠAUBOTIES -KĀ NOZIEGUMA VIETĀ PIEĶERTU ĻAUNDARI SAVALDĪŠU --UN JA DAUDZ PRETOSIES TAD BŪS LĪKIS -- KĀ APTRAKUŠU ĻAUNĪGU BADĪGU BULLI SITĪŠU -- AR MIETU SIT KAMĒR APGUĻAS ((MAZĀKS KĀVIENS NAV PEDAGOĢISKI))-- 2 REIZES TADAS EKSEKŪCIJAS PAT

VISDUMJĀKAJAM LOPAMK IR GANA-- KĀ JERIŅI PALIEK

23.marts Atbildēt

Es tikai varu apbrīnot mūsu valdības naivumu, stulbumu, bezatbildību, vieglākā ceļa iešanu, pieļaujot šo pašizolēšanos, tāpat arī vēlīgumu (no kurienes pēkšņi tādas rūpes!) tautiešu transportēšanai visos iespējamajos veidos uz Latviju un nolikšanai uz goda vārda (nekas nenotiktu, ja viņi padzīvotu tur, kur dzīvoja vēl pāris nedēļas). Viss, kas tam seko - policijas kontroles, konvoji- ir tikai smieklīga darbošanās imitēšana. Viss notiekošais ir viens liels idiotisms. Būtu atstājuši labāk vīrusu Dieva un Dabas ziņā - no tā saslimušo skaits daudz nemainītos.

21.marts Atbildēt

Jā, Latviju naturāli ievelk šajā pandēmijā. Un tie atlidojušie, atbraukušie ciniķi tiešām ir ar klīnisku attieksmi pret savu dzimteni (tiešām šo zemi uzskata par dzimteni? citādi tāda attieksme nebūtu).

21.marts Atbildēt

Lai zilie/zaļie iet iesālās, man ir tiesības aiziet uz veikalu iepirkt pārtiku...aptieku. Kā arī visur ārsti rekomendē pastaigas un svaigu gaisu...Iepūšat man....Tas aizliegts nav....arī sunis jāved pastaigās...Piespiest nevienu nevar....

21.marts Atbildēt

Saksim ar Kaiminu jo stigrak vinu sodis jo labak bus citiem

22.marts Atbildēt

BEIDZ SMIRDĒT,DZINTAR --TEVI AR NĀVI VAR SODĪT JA DAUDZ PĻUTĪSI INFOTELPĀ

23.marts Atbildēt

Skolas slēgtas,valsts b/d arī,bet tanī pat laikā bērni klīst pa veikaliem,gan vieni gan kopā ar vecākiem.Vai te nav viela pārdomām,kā sargājam savus bērnus un pārējo sabiedrību?

23.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:32

Jaunākās diskusijas