9. maijs ir svētki, kas stāv pāri politikam, tautībai un laikam. Tie ir svētki, kas pelnījuši, lai tos svinētu.

Ilze Zālīte

Otrais Pasaules karš ir bijusi traģēdija visai Eiropai un miljoniem cilvēku. Kara beigas ir notikums, kas pelnījis, lai to pieminētu.

9.maijs 2017, 11:37
Jānis Ozoliņš

Tā ir vēsture, kas pelnījusi, lai to atceras.

9.maijs 2017, 14:51
Andrejs

Jautājums. Ko tad svinam, 9. maiju vai kara beigas ar Vāciju? 9. maijs - viena maija diena, nu pavasaris. Kara beigas ar Vāciju bija 8. maijā, un tās nav Otrā Pasaules kara beigas. Vēl ilgi karoja. Skolā vajag vēsturi mācīties. Citādi runājam un nezinam par ko.

23.janvāris 2018, 14:47 (23.janvāris 2018, 14:49 - labots)
Kristaps LV Bam's

9.maiju svin komunisti un okupanti

 

23.janvāris 2018, 23:22
Arbuzs

9.maijs ir traģēdija Latvijai! Tā diena simbolizē cilvēku stulbumu, asinskāri un bezjēdzīgu karu!  Šo dienu nedrīkst svinēt! Šajā dienā var izteikt nožēlu par karu un kaunēties, un solīt vairs nekarot! 

24.janvāris 2018, 21:27
Jānis Paeglis

Kara beigas ir jāsvin. Lai krievi svin savā 9.tajā maijā, bet Latvijai un latviešiem, diemžēl, karš beidzās 91majā gadā. Tad arī Latvijā jāsvin. Līdz tam es neredzu pamatu nekādām svinībām. 

25.janvāris 2018, 22:12
Jānis Ūdris

9.maijs ir Eiropas diena!!! To var svinēt. 

Otrais pasaules karš Eiropā beidzās 1945.gada 8.maijā. No lielvalstīm - uzvarētājām pasaulē ir ASV, Lielbritāija, Francija. Bija vēl viena valsts, kas Otrajā pasaules karā nesa vislielākos upurus, bet tā pazudusi no pasaules kartes... Element;ari fakti, kas te ko diskutēt? 

 

29.janvāris 2018, 8:14
Egils Kuprijanovs

Tas bija 60-gadu beigās , man tad bija 12-13 gadu . Mani vecāki , mamma ar papu , bieži ciemojās pie radiem un ņēma mūs ar māsu līdzi arī , svinējām dzimšanas dienas , bērnības svētkus , kristības , izlaidumus , protams arī kāzas un bēres... bet toreiz tas bija 9.maijā kad man radi sanāca kopā pie svētku galdiem un es kaut kā puspanopietnam , puspajokam ieminējos ka kas nu tie par valsts svētkiem , tikvien kā militārā parāde( uz kuru nemaz netiec paskatīties Krastmalā ) un vakarā salūts , cita lieta 1.maijs , tad ir no rīta gājiens , demonstrācija, skan skaļa mūzika , ziedi un smiekli , un jautrība . Nav noslēpums ka vīri ņēma līdzi kabatās arī ko uzkost .... un viss notikās . 

un tad viena no mūsu viešņām , manas tantes draudzene kas sēdēja man blakus teica : paklausies ,dēls , nezinu kā tev , bet mums 9.maijs ir diena kad beidzās kara šausmas , šajā dienā mēs uzzinājām ka uz mums nešaus , ka nemetīs bumbas , ka mūs netvarstīs ielās , ka mums nebūs jāpamet mājas un jābēg nez uz kuru pasaules malu , ka varam dzīvot , elpot un audzināt savus bērnus mierā ... 

gribu piebilst ka šīs svinības , ja jūs tā varat tās nosaukt , notika Jersikas un Mazā Kalnu ielu rajonā , vietā kur kara laikā bija ebreju geto un tur vēl varēju fiziski sajust to dienu šausmas. Tajā dienā es sapratu ko maniem vecākiem , mammai ar papu , maniem radiem un viņu draugiem nozīmēja 9.MAIJS 

no tā laika es ļoti uzmanīgi "pieskaros " šai tēmai .  

29.janvāris 2018, 20:39
Edgars Kļaviņš

Ejiet iedzeriet tabletes 9. maija svinētāji !!!

30.janvāris 2018, 16:45
Roberts Ancvers

Tādiem kā Edgars Kļaviņš pašiem vajadzētu padzert tabletes un paārstēt smadzenes? ja tādas vispār ir!

30.janvāris 2018, 23:23
Itamārs Toledano

SVĒTKI ir process kas kaut kādā mērā ar SVĒTUMU saistīts. Lai arī viens ļaunums - Hitlera Vācija tika no otra ļaunuma sakauta, otrs ļaunums 9.maijā savu amoka skrējienu turpināja, Miljoniem cilvēku tika deportēti un iznīcināti, un bezdievīgā vara savas plašās dzīres turpināja, un tāpēc NEŠAUBOTIES var teikt: 9.maijs ir sava veida ELLES VĀRTI, kas Vācijas ne tik garo teroru turpināja daudz ilgākā laika posmā un daudz postošāk un iznīcinošāk.

3.februāris 2018, 15:29
Itamārs Toledano

Starp citu, ko nozīmē frāze virsrakstā: KAS STĀV PĀRI POLITIKAM?

It kā  padomju teroram un postam nebūtu sava politika, it kā komunistu politika nebūtu tiešā saistībā ar krieviem  pašiem.Ne jau latviešiem būtu kaut mazākā iemesla priekam 9.maijā! Tieši otrādi, -  tās  bija savas  100 000 izpostītas dzīves, neskaitāmi nobendētu vīru, sieviešu un bērnu. Tikai galēji nolādēts cilvēks,  un tāds, kam nav nekā svēta var šo dienu kā SVĒTKUS definēt.

3.februāris 2018, 15:36
Emils Cimoska

Nu , taisnības labad jāpiebilst , ka pat cccp-ā līdz 1956.g. nekādus uzvaras svētkus nesvinēja , jo uzvara bija apkaunojoša- hitlera un koalīcijas karaspēku vienkārši " apkrāva " ar nogalināto psrs karavīru līķiem .

4.februāris 2018, 20:52
Itamārs Toledano

To Ilze Zālīte.

Otrais pasaules karš bija traģēdija Dieva tautai, bet mana mamma to atceras kā visai mierīgu laiku, kur bija jāpiecieš tikai dažas neērtības. Savukārt, īstā TRAĢĒDIJA sākās tieši pēc kara, kad neskaitāmas ģimenes tika deportētas un iznīcinātas (miera laikā!), kad ļaudis tika sadzīti kolhozos, kad notika piespiedu kolektivizācija, kad darbojās čeka un sarkanais terors, kad NEVIENS (izņemot nodevējus) nevarēja būt drošs par savu dzīvību.Tieši tas ir GALVENAIS, kas jāpiemin 9.maija ''svinību'' sakarā!

Tad nu spriediet paši, ko šie ''svētki'' ir PELNĪJUŠI!

Pelnījuši, lai piemin latviešu tautas SLEPKAVAS!

5.februāris 2018, 23:55 (5.februāris 2018, 23:59 - labots)
Aivars Gedroics

Ilza, tev jumts aizbrauca vai moskaļu pipeles par daudz sasūkājies???

6.februāris 2018, 21:58
Martins

 Vispār nesaprotu ar kādu domu ir publicēts šis virsraksts - lai pakaitinātu tautu :)

Bet, atbildot uz Egils Kuprijanovs komentāru: 

Tavs komentārs apliecina tavu šauro skatījumu uz dzīvi,un no kuras puses uz to apskatās, jo, piemēram terors no PSRS puses pret Baltijas valstu pamatiedzīvotājiem turpinājās līdz pat 1990 gadam, nekas nebija beidzies 1945.gada  8. vai 9. maijā. 

Ņemot vērā, cik daudz upuru bija PSRS - kopumā zaudēja un iznīcināja ap 14 % no visu PSRS iedzīvotāju skaita - tā būtu uzsktāma par lelāko zaudētāju šajā karā. Arī Lavija šī kara rezultātā zaudēja tikpat daudz iedzīvotāju, ņemot vērā šos faktus 8. vai 9. maijā nav nekā svinama, tikai svecīti aizdedzināt un ziedus nolikt. lai pieminētu tos miljonus bez vainas bojā gājušos cilvēkus. 

Bet, tas balagāns kas tajā karātavu laukumā ik gadu notiek ir tīrā ņirgāšanās par kara upuriem.

7.februāris 2018, 13:09
Aldis Brediks

Pilnībā piekrītu , ka 2.pasaules karš ir traģēdija un ka tās upurus ir jāopiemin. Tādēļ Eiropā arī ir 8.maijs - nacisma sagrāves un 2.pasaules kara upuru piemiņas diena. 9.maiju atzīmē Krievija kā uzvaras dienu. Kāds sakars Latvijas valstij ujnuzvarai. 2.pasaules kara laikā Latvija zaudēja neatkarību. Kāda uzvaras diena ja valsts ir zaudējusi neatkarību. Gribam pieminēt upurus, lūdzu -8.maijs. Un tas jau ir simboliski ,kuri patiešām grib pieminēt upurus tie to dara 8.maijā,kuri grib atzīmēt kaut ko citu tiem ir 9.maijs. 

7.februāris 2018, 17:57
Uldis

Cienītais Aldis Brediks visu elementāri un loģiski salika pa plauktiņiem. Vēl kaut ko komentēt lieki. Un vispār priekš kam te visa tā čalošana.

7.februāris 2018, 21:18
Itamārs Toledano

Te neko pa plauktiem salikt nevar. Ne elementāra Ulžu čalošana, ne ''cienījamo'' Brēviku loģika vai, tieši otrādi, tās trūkums.Kā pienāks 9.maijs,tā krievu ordas pa Rīgu atkal ālēsies,ārdīsies, kauks un plītēs, jo 9.maijā tas ĪSTAIS karš pret latviešiem tikai sākās, un tur visa loģika un ''visi plaukti''.

8.februāris 2018, 10:27
Haralds Elceris

9. maijs ir svētki, KURI stāv pāri politikam - svētki 9. maijs stāv pāri politikam, nevis fakts, ka 9. maijs ir svētki, KURI pelnījuši, lai tos svinētu.

8.februāris 2018, 12:00

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:40

Jaunākās diskusijas