Covid-19: Kāpēc vakcinētie, kuri arī inficējas, netiek regulāri testēti?

tautaruna.lv 17.oktobris, 9:13
 
Dmitrijs Suļžics / F64
Infektoloģe un Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ludmila Vīksne kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas", atbildot uz skatītājas jautājumu, komentējusi vakcinēto testēšanu.

Iedzīvotāja norāda, ka dzirdējusi ziņas, ka aptuveni 10% vakcinēto ir saslimuši ar kovidu, bet viņus regulāri netestē, kā to dara ar nevakcinētajiem."Ja vienlīdzīgi nosacījumi būtu gan vakcinētajiem, gan nevakcinētajiem, vai tas saslimušo skaitlis nebūtu pavisam citādāks, ja, viņus netestējot, jau atklāti 10% saslimušo?” - jautā iedzīvotāja.

Infektoloģe norāda, ka vakcinēti cilvēki inficēšanās gadījumā daudz mazāk apdraud tuviniekus un sabiedrību kopumā.

"Viņus [vakcinētos] nav vērts testēt tāpēc, ka vīruss no tiem, kas ir vakcinēti nav tik agresīvs, viņš neizplatās tik viegli. Tur ir pilnīgi cita izplatības intensitāte," pauž L. Vīksne.

Infektoloģe atzīmē, ka ir ļoti maza varbūtība, ka vakcinēts cilvēks, pats to nezinot, var aplipināt nevakcinētu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 28

 
Anonīms
 

Kā tad.........

17.oktobris, 9:16 Atbildēt

Negudrojies, bet vakcinējies ar visām iespējamajām vakcīnām vienlaicīgi un varēsi celmus raut kā zobārsts zobus.

17.oktobris, 13:34 Atbildēt

...a tāpēc, ka ja uzrādīsies pozitīvs tests, tad tad zaudēs privilēģijas un jēgu durstīties... mūsu bērnudārzā viena potētā aiz nespēka gāžas vai no kājām nost, visas covida pazīmes - pārējās saka, lai iet pie ārsta, bet šamā - nevaru - ja uzrādīsies pozitīvs, zaudēšu visu dēļ kā potējos (pret savu brīvo gribu)... beigās aizsūtīja mājās, lai neaplipina citus... pēc dažām dienām šamai vīrs gar zemi - covid pozitīvs...

17.oktobris, 20:09 Atbildēt

Vakcinētajiem tiek radīta ilūzija, ka viņi neslimos, neaplaidīs citus, un "varbūt pat būs nemirstīgi"... rezultātā viņi mazāk piesargājas, un beigās izplata vairāk zarazu nekā saucamie antivakceri, kuri tomēr bišk rēķinās ar bīstamībām un tāpēc vairāk piesargājas...

17.oktobris, 20:14 Atbildēt

No sākuma jūs teucāt, ka v.. ir droša, ka nesaslimst, ka pasargā. Tagad v@k...jātestē? Cilvēki! Jūs joprojām guļat? Vardi lēnām vāra, bet tā nevīžo izlekt?

17.oktobris, 9:20 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Es sen visu cirku sapratu.Kovidfani gan nesaprata

17.oktobris, 11:03 Atbildēt

...eu, bet mūsu prezim, izrādās, ka ir viltus sertifikāC!!! laikam būs nopircis... vienbrīd taču rakstīja, ka tie potētie, kuri slimos, būs nopirkuši viltotu sertifikātu... nu, tagad laikam šis teikums būs "jāpalabo"...

17.oktobris, 20:18 Atbildēt

Ja tā, tad skaidrs, ka nav jāvakcinē. Vairākreižu vakcinētais pārnēsā tikai vīrusus-invalīdus.

17.oktobris, 10:01 Atbildēt

Mutantus:)

17.oktobris, 10:14 Atbildēt

.....pats to nezinot....😛

Un kā ir ja zinot?

17.oktobris, 10:15 Atbildēt

Kaut kā jau ir jāattaisno savas kļūdas un neizdarības...

17.oktobris, 10:35 Atbildēt

Bildē gadījumā nav Elizabete?

17.oktobris, 10:42 Atbildēt

Vakcinētie ir apzinīgi un paši zin, kad un kas ir jādara. Viņi nedomā ES/MAN formā, bet MĒS izteiksmē. Vakcinētie domā par visu sabiedrību.

17.oktobris, 11:23 Atbildēt

Daina 100% atbalstu jūsu viedokli.Bet tie idioti antivaxeri to nekad nesapratīs.Viņi nedomā par sabiedrību kopumā,viņi ir egoisti un viņiem tik ir es un mans.Ja tā nebūtu,mes dzīvotutāpat,kā dānijā.

17.oktobris, 11:48 Atbildēt
Jelena Sergejeva > eduards

Kāpēc man jāupurē savs ķermenisTavā labā? Ja, es esmu egoiste, tad kā lai nosauc tos, kas man to uzspiež?

17.oktobris, 12:21 Atbildēt
manC no laukiem > eduards

...Daina un Eduard, kaut kā nāk atmiņā laiki, kad precīzi šādi runāja komjaunieši... vārdu "vakcinētie" vietā var likt "padomju cilvēki" un "antivaxeri" vietā "kapitālisti"... "dānijā" (ar mazo burtu?) vietā "komunismā"... laikam jau visos laikos ir bijuši neizglītoti ļaudis (kas pat pareizi rakstīt maz prot), kas paši nemēdz domāt, jo ir taču "Ļeņins un partija", kuriem jāklausa... ?vai tiešām visi vakcinētie ir tik ... hmmm... nu jūs jau sapratāt... komunistu pulciņš... Švoņģers varētu būt kā piemērs...

17.oktobris, 20:30 Atbildēt

Nu kā lai tic tādai sludinātajai, ja ar pirmo teikumu melo. Paceliet kaut pēdējo nedēļu statistikas datus un tur skaidri norādīts ka katru dienu slimo 20% regulāri netestēto vakcinēto. Ja aptvertu visus testējamos, tad tas skaitlis būtu vēl lielāks. Šāda ranga speciālistiem runāt vajag taisnību vai neko.

17.oktobris, 12:52 Atbildēt

Cien. Juri, ja es pēc katras nošķaudīšanās skriešu testēties, tad jau laikus jāsaprot, ka ar galvu nav kārtībā. Nevar jau būt cilvēks tik neaptēsts, lai iesnu dēļ skrietu to puļķi degunā bāzt.

17.oktobris, 13:09 Atbildēt
Māriņa > jelna.sergejeja

Tur jau ir vesela virkne smagu simptomu, ne tikai škaudīšana un iesnas :)

17.oktobris, 22:50 Atbildēt

A kur tas vakcinētais saslima? Protams antivakseris aplipināja ar savu agresīvo vīrusu

18.oktobris, 13:27 Atbildēt

Ja šīs kundzītes teiktajā būtu kaut daļa patiesības, tad tagad slimnīcās neatrastos neviena vakcinēta slimnieka, nemaz nerunājot par to, ka kāds no tiem ir ar smagu slimības gaitu, bet nāves gadījumu vakcinēto vidū vispār nebūtu! Bet tādu nāves gadījumu ir, protams lielāks nekā MK atļauj publiskot! Tās ir manas domas, man uz tām ir tiesības, kuras ir aizsargātas ar likumu!

17.oktobris, 13:11 Atbildēt

Ja vakcinētie nevar izplatīt, tad jājautā no kā inficējās Zatlers un Levits? Viņi, kā mēs zinām, nekontaktēja ar nevakcinētajiem?

17.oktobris, 13:26 Atbildēt

tikai no nevakcinatiem..

17.oktobris, 15:15 Atbildēt
Jelena Sergejeva > marcis

Idiot,tev laikam jāraksta ar lieliem burtiem. V.A. K. C. I. N. Ē. T. S., aplipina vakcinētos. Iestādi sev vēl vienu kabaci tūplī un ceri, ka kaza nenograuzīs stādus.

17.oktobris, 16:23 Atbildēt

Zatleram un Levitam laikam būs bijis "kreisais" sertifikāts... nopirkuši viltojumu...

17.oktobris, 20:33 Atbildēt

Nu šitas gan ir labākais pēdēja laika joks.

Nosmējos līdz krampjiem...

17.oktobris, 15:15 Atbildēt

🤣🤣🤣idioti!!! Vakcinètie tomer apdraud nevakcinètos!!! Kaut tikai ĻOTI MAZA VARBÙTÌBA, bet viņa ir!!! Un tad visi brìnàs ka nevakcinetie saslimts!!!

19.oktobris, 13:04 Atbildēt

Mani vairs tas jautaajums neintresee!!!!-Man tagad intresee,cik ilgi veel tauta gulees!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19.oktobris, 22:59 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:16

Jaunākās diskusijas