Jānis Aišpurs atklāti par savu diagnozi, ar kuru sadzīvo jau gadiem

tautaruna.lv 19.augusts, 3:30
 
Ekrānšāviņš
Viesojoties raidījumā "Pasaki To Skaļi" mūziķis Jānis Aišpurs atklāj, kā viņš sadzīvo ar veģetatīvo distoniju. Viņš ir iemācījies savu ikdienu atbrīvot no lieka stresa un ikdienas gaitās nesteigties, darīt visu apzināti. Jānis ar šo diagnozi saskāries labu laiku pirms slavas un mūziķa dzīves.

Pēdējo gadu laikā atklāti par diagnozi - veģetatīvā distonija, runā daudzi pašmāju skatuves mākslinieki, nenoliedzot, ka sadzīvot ar to ir iespējams. Grupas “The Sound poets” līderis Jānis Aišpurs atklāj, ka mūziķa dzīvesveids nebūt nebija vainīgs, jo ar diagnozi saskāries jau agrā jaunībā.

“Mana veģetatīvā distonija nav saistīta ar skatuves dzīvi. Tā sākās, kad man bija divdesmit gadi.”

Kā vienu no pamatprincipiem, lai pēc iespējas vieglāk sadzīvotu ar distoniju, eksperti min apzinātu dzīvošanu. Jānis arī atzīst, ka noteiktas lietas un grafiks viņam palīdz pārvarēt trauksmes un pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

“Ar prātu un ar dzīves rituma mainīšanu, es spēju sadzīvot ar to. Piemēram, diendienā es praktizēju dziļās elpošanas, konkrēta garuma miegs, lai cik tas sterili neizklausītos, lēnāk runāt, lēnāk iet, lēnāk darīt lietas, lai tu sevi nevis uzvilktu, bet to tvaiku nolaistu. Tā ir apzinātība.”

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:34

Jaunākās diskusijas