Dumpis nosauc galveno problēmu ar jauno Covid-19 variantu

tautaruna.lv 29.novembris 2021, 12:30
 
Lauris Aizupietis/F64
Infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter nosaucis galveno problēmjautājumu, kas saistīts ar jaunā Dienvidāfrikas paveida "omikron" parādīšanos.
"Galvenie neatbildētie jautājumi ir, vai daudzo būtisko mutāciju rezultātā nemainīsies vīrusa virulence jeb spēja nogalināt un cik efektīvas pret to būs esošās vakcīnas," ierakstā pauž U. Dumpis.

Vēlāk komentārā infektologs norāda, ka parasti virulence ar laiku samazinās, jo no evolūcijas viedokļa ilgstošā laika periodā tas patogēnam ir izdevīgāk, "bet šis vīruss visu laiku sagādā pārstegumus un ir bijis lielā mērā neprognozējams".

"Ir arī pagājis salīdzinoši īss laiks priekš tādām nopietnām izmaiņām," komentārā norāda U. Dumpis.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 50

 
Anonīms
 

Vispār jau virulence ir vīrusa spēja izplatīties un inficēt, nevis nogalināt. Atkal dižais speciālists neapjēdz, ko runā.

29.novembris 2021, 12:41 Atbildēt

tieši tā! Jebkura vīrusa primārais uzdevums ir sadzīvot ar jauno mājvietu ( organismu) nevis nogalināt, cik labi vīrusam izdodas - tas ir pavisam cits jautājums. Starp citu, arī pateicoties vīrusu eksistencei, mēs, homo sapiens evolucionējām, pateicoties vīrusam, mēs tagad varam lietot internetu, lasīt politisko mauķeļu, iznākušo no medicīnas aprindām, apmaksātos komentārus dažādos peisbukos - tviteros.

29.novembris 2021, 13:02 Atbildēt

Iepazīstieties speciālist Ilzīt lūdzu ar šo terminu!!!

lv.wikipedia.org/wiki/Virulence

en.wikipedia.org/wiki/Virulence

29.novembris 2021, 13:29 Atbildēt

A varbuut covida vispaar nav!? Vismaz taa domaa Baidens!!!!bit.ly/3G1JisB

29.novembris 2021, 22:47 Atbildēt

Kāpēc neesi augstāk par nonievāto?

29.novembris 2021, 22:47 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > m.rti.skarainis

Iepazīsties arī tu -"Šis ar medicīnu saistītais raksts ir nepilnīgs."

30.novembris 2021, 5:12 Atbildēt

Kamēr nebūs iziets viss alfabēts, miera nebūs. Ir jau vēl ķīniešu un arābu, ja gadījumā aptrūksies grieķu alfabēts.

29.novembris 2021, 12:53 Atbildēt

Ar to alfabētu ir drusku savādāk - vīruss pārvietojas pa alfabētu nepārlecot burtus, bet ja notiek pārlēkšana, tad tas norāda, ka tas ir izlīdis no laboratorijas, bet nevis "zaļā zālītē ganījies" :) .

29.novembris 2021, 19:23 Atbildēt

Kamēr būs tādi kā tu, kas uzskata ka miljoniem ārstu, zinātnieku piedalās kosmiskā afērā, miera nebūs.

Pamēģini pats uztaisīt kādu "afēru" kaut vai ar 3 cilvēkiem. Redzēsi cik ilgi tā dzīvo.

30.novembris 2021, 9:25 Atbildēt
Andis > andris.briedis

Nav jau to miljonu ārstu, bet ir vien 26 vai 27 tādu, kuri tika par miljoniem $ nopirkti un tie nolikti uz pasaules skatuves prožektora gaismā, bet visi pārējie visos iespējamos veidos masu saziņas līdzekļos bloķēti apsūdzēti vēl cilvēku nogalināšana, ka atturējuši kādus pieņēmt covid sektas ticību. Tālāk jau notiek niecību pirkšana par nodokļu maksātāju naudu zem birkas - ar covid saistīti pētījumi. Pirmais tāds pētījums bija par 500 000 eiro un piešķirts Dumpim (nezinu, tas viņam vienam vai ar kādu bija jādalās, bet saņēmējs bija viņš... nezinu ko viņš pētīja, bet CO2 koncentrāciju aiz sejas maskām bērniem skolā viņš neatklāja, ka būtu mērījis, jo tad tās būtu ne tikai jāaizliedz lietot, bet vēl vainīgās amatpersonas jātiesā. Tālāk jau seko 5 000 000 eiro pēc kā uz covid skatuves parādās Briģis un vēl pāris no tās iestādes. Nedomāju, ka tā bija kāda nejaušība. Tagad izdomāja, ka vēl var papētīt līķus... cik miljonus tā pētīšanai piešķirs, neesmu interesējies, bet covid priesteru pulciņš noteikti pēc tā Latvijā paaugs.

Ja par afēru, tad tās sākums nav šajā gs., bet jau tad, kad parādījās gripas pote, bet varētu būt vēl senāka vēsture, jo pārāk jau uzkrītoši, ka katru gs. otrā desmitgadē ir kāda saslimšana, kura aiznes miljoniem dzīvību. Spāņu gripa izdzēsa 100 miljonus jaunu cilvēku dzīvību. Pirms tam tie bija potēti ar vēdera tīfa poti.

30.novembris 2021, 16:29 Atbildēt

Dumpi, tu solīji pūļa imunitāti, ja mēs paklausīgi savakcinēsimies 70%, kur tā ir ?

29.novembris 2021, 13:18 Atbildēt

Kas tikai mums nav sasolīts pēdējā gada laikā: vakcinēšanās nebūs obligāta, būs pūļa imunitāte, grūtnieces un bērnus nepotēs, trešā utt. pote nekad nebūs. Ticēt ši valdībai - sevi necienīt.

29.novembris 2021, 15:33 Atbildēt

pameklejiet citur,daudz zinatnieki saka ka corona virusiem pula imunitati nevar iegut.

29.novembris 2021, 17:55 Atbildēt
Andis > gundars.snitko

Nevienam sezonas vīrusam nav iegūstama kolektīvā imunitāte, jo kolīdz kaut kā tā šlura sagatavota, tā vīrus jau paspējis 2x mainīties. Tur jau tā lieta, ka esošās vakcīnas nestrādā, tādēļ arī vakcinētie slimo un mirst. Bet knariņa valdība debīlismā sasniegusi jau Everesta kalna virsotni, ka augstāk jau vairs nav kur kāpt... varbūt šiem pārcelties uz Marsa Olimpu, kura augstums jau turpat 22 km.

Potē tagad visus ar nederīgu eksperimentālu vakcīnu un vēl saslimšanas laikā, stāstot par kolektīvo imunitāti, kad nespēj noliegt faktu, ka vakcīna no saslimšanas vispār nepasargā. No kā jums debileņi tā kolektīvā imunitāte radīsies?

Prātā nāk kādas Jaungada svinības 90tos. Kā jau svētkos, bagātīgi klāts svētku galds un visu vakaru tik štopē māgā. Namamāte jau pārēdusies, ka guza nestrādā... un tad tas viņas superīgais gājiens - jāapēd vēl viens pīrādziņš, varbūt, ka paliks labāk. Tieši tas pats ir ar vakcināciju - ja šļura vairs nestrādā, tad var laist kaut desmit papildus nederīgās šļuras dozas, tur nekas nesāks strādāt, tādēļ visa tā šļuras laišana ir jāpārtrauc līdz vīrusa sezonas beigām.

29.novembris 2021, 20:01 Atbildēt
Beerdrinkers Von Kowelenz > andis.60f459a135f78

Tā viš i- vakcīnas NOOOGALINA!!!

29.novembris 2021, 21:00 Atbildēt

Ir 70% vakcinētie? Kur?

Ir robežas vaļā. Lidinās šurpu turpu.

70% ir robeža no kuras var sākt veidoties slavenā "pūļa imunitāte". Bet nav pat šo 70%.

30.novembris 2021, 9:27 Atbildēt
Mārtiņš Skarainis > andis.60f459a135f78

No kurienes jūs antivaxerīši šos murdziņus raujat? Uz ko jūs vainu vēl novelsiet nākamajā reizē. Tu pat īsti atbildēt nespēj ne par šiem murdziņiem, ne par tiem ko tu un tev līdzīgie kvieca pirms gada par masku kaitīgumu.

Nav pasaulē nevienas vakcīnas kuras 100% pasargātu no slimībām. Cik ilgi tu vēl gvelzīsi to kas tev izdevīgi un to ko ne tu ne viens cits pierādīt nevar? Par vakcīnām internetā ir visa pieejamā informācija un officiāla un nevajag ne pašam veikt pētījumus un nevajag tērēt laiku uz tavām murgoloģijām. Tikai cilvēciņi uz tādiem tekstiņiem, kādus tu te drukā panesās un tic. Kam tev tas? Popularitāti lētu sagribējies?

30.novembris 2021, 11:16 Atbildēt
Andis > m.rti.skarainis

Sākam ar to, ka oficiālā "informācija" nekad nav patiesa.

Masku kaitīgums nekur nav pazudis un bērniem to lupatu lietojot visas dienas garumā tiek pamatīgi nograuta veselība, tādēļ arī tie saslimst ar covid un tikai tādēļ, jo tad, kad covid bija daudz bīstamāks, tad bērni vispār nezināja, kas ir saslimt ar covid, bet slimot sāka, kad bija jālieto maskas.

Ja kāds par kaut ko murgo, tad tas esiet jūs, Mārtiņ Skaraini.

Nav runas par kaut ko abstraktu, bet konkrēti, par sezonas vīrusiem un eksperimentālo covid šļurgu, kura par vakcīnu vēl nav pat tapusi.

Nezinu par jums, bet man neviens par covid sektas mācības izplatīšanu neko piedāvājis nav, tā kā nezinu, par kādu izdevīgumu rakstiet.

Par pētījumu veikšanu tā viss nerakstiet, jo Japāna nepaļāvās uz oficiāliem pētījumiem un pati papētīja kas Moderna vakcīnā ir. Rezultātā tā tajā šļurā ko dikti nelāgu atrada, ka atteicās no tās.

30.novembris 2021, 17:02 Atbildēt
Mārtiņš Skarainis > andis.60f459a135f78

Savus murdziņus varat paturēt pie sevis. Nav jums nekādu reālu pierādījumu jūsu vārdiem.

23.decembris 2021, 9:27 Atbildēt

3,14zģec atkal...

29.novembris 2021, 14:28 Atbildēt

labā ziņa, ka Uga nemaina ūdeni savā galvā, tad aitām būtu izaicinājums mēģināt saprast jaunās nesaprotamās nejēdzības.

29.novembris 2021, 18:45 Atbildēt
Andis > jabis

Par ūdeni galvā labs.... :))))

30.novembris 2021, 17:05 Atbildēt

Jautājums- vai šīs potes darbosies pret jauno covid paveidu?

29.novembris 2021, 14:41 Atbildēt

Noteikti, ka nē. Izrādās, ka nopotētie pat ir vieglāk uzņēmīgi jaunajai pasakai.

29.novembris 2021, 15:11 Atbildēt
Mārtiņš Skarainis > jelna.sergejeja

Jelena izdara secinājumus pirms vēl zinātnieki vispār ir pabeiguši pētījumus.

29.novembris 2021, 15:47 Atbildēt
Jelena Sergejeva > m.rti.skarainis

Hi, hi. Tāda lūk ir PVO atskaite, sakarā ar jauno covid paveidu. Es tieši otrādi neceltu traci, kura nav. Gatavojamies nākamajiem alfabēta burtiem un jaunām durkstīnām.

29.novembris 2021, 16:38 Atbildēt
Dzintis > m.rti.skarainis

Muļķis domā,ka zinātne pašī katra ubaga un bomža labā,itsevišķi pārabdzīvotājā Ķīnā un supernabadzīgajā Indijā.Viņi cīnās un tērē miljardus ,la visi upes Gangas krastu truščobās būtu veseli un sekmīgi vairotos un 10 bērnu vietā dzimtu 15 bērni ģimenē.Mārtiņš uzskata,ka viņš un tie 90 gadīgie '' bogadeļņās'' ir sevišķi svarīgi cilvēki un tāpec prioritāri tiek bez maksas potēti.DDD.Naivie muļķīši.

29.novembris 2021, 16:39 Atbildēt
Sarmite Mengele > m.rti.skarainis

Nav vajadzigi petijumi,ja valdibas klausitos arstos,kas arso jau ir saskarusies.Vakar arsti no D-afrikas sacija, ka sis jaunais paveids ir loti viegls-izslimojams 1-2 dienas. musu valdibai tas neder

29.novembris 2021, 18:01 Atbildēt

Plebejam plebeja prātojumi, tikai nez kādēļ plebejs parastais savu pašapziņu stāda augstāk par mācītiem un pieredzes bagātiem cilvēkiem. Ka tikai dzintīšiem pakviekt tā skaļāk un balsot par Trampveidīgiem... atvainojos Gobzemiem, Kaimiņiem, Papuķēm utml apgarotiem personāžiem un turpināt kviekt vēl skaļāk ka bardaks valstī dēļ izglītotiem cilvēkiem, bet īstie kārtības ieviesēji plebejveidīgie dzintīši!!! :))) ZAJEBISSSS!!!

30.novembris 2021, 15:33 Atbildēt
Andis > m.rti.skarainis

Tur jau tā lieta, ka covid sektanti jau vaimanāja pirms vispār kas bija zināms par jauno covid pārveidojumu. Žīdu valdība pat ielīda atombumbas patversmes bunkurā, pie viena slimā un četriem karantīnā... lūk, tā jau ir ritīga paranoja.

Es pat domāju, ka tas ir parasts covid pārveidojums, kurš ir parādījies vienīgi mazdrusciņ par agru, jo vajadzēja izveidoties tikai ap decembra vidu. Bet ja tas ir tā, tad ņemot covid vīrusa degradēšanās algoritmu var diezgan precīzi prognozēt kāds tas būs.

30.novembris 2021, 17:16 Atbildēt
Andis > m.rti.skarainis

Bet jūs nosauciet gan kādu no tiem izglītotiem ... nu jā, izglītots un vēl mūsdienās nenozīmē gudrs.

30.novembris 2021, 17:19 Atbildēt
Dzintis > m.rti.skarainis

Omikorns 21 jau tuvojas,Vakcīnas omikron 21 jau ir radītas,pārbaudītas,efektīvas un pilnīgi drošas.Būšot ari kombikorm 21,popkorn 21 un megatron 21 vakcīnas.Urā ,esam drošībā !!!!!!!!!!!!!!

5.decembris 2021, 18:44 Atbildēt

Pasaules vadošie vēl nezin, bet Dumpim jau tagad viss skaidrs !!

29.novembris 2021, 17:16 Atbildēt

bils maksa dumpis dudo.

29.novembris 2021, 17:57 Atbildēt

viens no galvenajiem "problēmjautājumiem", precīzāk, atbilde uz tiem ir, proti: dzejiskā atskaņa - Uga ir ... pimpis!

29.novembris 2021, 19:51 Atbildēt

vajag taisīt ciet robežu! nekur nav jāvandās!

29.novembris 2021, 20:17 Atbildēt

pilnīgu piekrītu bet losīšiem ir svarīgāk eksportēt un importēt no kā birst naudiņa kontiņā un tas nav priekš viņiem izdevīgi- aiztaisīt robežu.

29.novembris 2021, 21:46 Atbildēt

Pats Dumpis ir viena vienīga problēma...

29.novembris 2021, 20:24 Atbildēt

Vai tad jau ir 70%?

29.novembris 2021, 20:45 Atbildēt

Filozofs

Izreila jau paziņoja,ka jaunais paveids ir

Sastopams starp vakcinētajiem.

29.novembris 2021, 20:51 Atbildēt

Kā gan man jūs, covidhistēriķi, apriebušies esat. Sūda planktons.

29.novembris 2021, 21:04 Atbildēt

Tas pat nav planktons, bet trūdi, kuri paliek pāri pēc smadzeņu sadalīšanās

30.novembris 2021, 12:08 Atbildēt

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks- tā Dumpis. Tad par ko cepšanās- ja ir tikai iedoma, ka "var būt"! Tik pat kā- nevar būt! Atkal iebiedēšana un jaunu aizliegumu meklēšanas"pamatojums"!

29.novembris 2021, 21:34 Atbildēt

No komentāriem var spriest kad katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ir Virusologs un medicīnas laboratorijas speciālists.. gudra tauta!

29.novembris 2021, 22:20 Atbildēt

Nekas nav nepareizi virulence un patogenitāte ir savienojami jēdzieni.Varbūt virulents bet mazāk patogēns un otrādi.

29.novembris 2021, 22:48 Atbildēt

Par to, ka nāks vēl šausmīgāks, nāvējošāks, lipīgāks un visādi citādi briesmīgāks vīruss tika izziņots jau kādu laiku atpakaļ. Es tad nodomāju, kurai valstij varētu tikt šāds gods. Krievija un Baltkrievija ātri atkostu šo spēli, tāpat kā savulaik Indija nepieļāva sevi identificēt ar Deli vīrusu, un viss saceltais hajs ātri apklusa. Varētu piespēlēt Kubai vai Dienvidāfrikai, jo rietumu demokrātijām uz tām jau sen ir zobs. Izvēle krita uz Dienvidāfrikas "zinātniekiem". Un nav nekāds brīnums - aparteīds tagad tur apgriezies kājām gaisā, baltģīmji turpina emigēt no valsts. Bardaks tur, protams, ir liels, bet anglosakši taču nevar pilnībā pakāst valsti, kura ir pirmajās vietās zelta un platīna ieguvē. Tās ir tikai manas pārdomas, sekojot notikumiem.

30.novembris 2021, 0:07 Atbildēt

Nu Dumpis-pumpis .... šitajais vēl .... Teikmaņklaviere nav iznākuse ...

30.novembris 2021, 7:38 Atbildēt

"Galvenie neatbildētie jautājumi ir, vai daudzo būtisko mutāciju rezultātā nemainīsies vīrusa virulence jeb spēja nogalināt un cik efektīvas pret to būs esošās vakcīnas," ierakstā pauž U. Dumpis.

VĪRUSI NEVIENU NEDARA SLIMU UN NENOGALINA --- °DUMPIM CIETUMĀ PAR FEIKIŅU--PAR DEBILIZĒJOŠAS HUIŅAS SLUDINĀŠANU - NEZINĀŽZNISKUS MURGUS DUMPIS IZPLATA -- NEVESELĪGU ĀŽIOTāŽU TAISA --- NOZIEDZNIEKS==!! PROKURORA PIENĀKUMS IR SĀKT KRIMINĀLVAJĀŠANU -=-DUMPIM PIZĢEC BŪS !! čog

piderasu linčo vajag -- C19 nav infekcija -- c19 audu alerģija uz liekām imunvielām --nelABA MEHANIOSMA ALERĢIJA -- DEBIKLOS INFEKOLOGUS LAIKS LINČOT --EPIDEMIOLOGUS KONCLĀGEROS === Visu varu TERAPETIEM ,BIOĶIMIĶIEM ,FIZIOLOGIEM --- kāmēr nedzīs ar sūdainu koku alkaīgos faķirus-virusologus un birokrafiskos epiodemiologus normāli mediķi nefiks pie ALERĢIJU ĀRSTĒŠANAS --- SMAGIE KOVIDNIEKI TURPINĀS NONĀKT SLIMNĪCĀS UN TUR MIRT JO ĀRSĒŠANAS VIETĀ NOLAISTIE UN NEĀRSTĒIE DABON REDZĒT ''PROCEDŪRU PILDĪŠANU--BEZJĒDŽĪGU EPID. PROCEDŪRAS SLIMNĪCĀ VEIC NEVIS ALERĢIJU GLUŠĪ --JO NOZIEDZĪGIE VIRUSOLOGI -EPIDEMIOLOGIO

GRIB PELNĪT NO '' PAraziTējoT uz ''INFEKCIJAS '' -- BET C19 sdliomie MIRST DĒĻ AUTOIMŪNĀM ALERĢIJĀM -- ALERĢIJA PRET IMŪNVIELĀM IR DRAŅĶIGA ALERĢIJA -- --kas rada ķimiskas dabas posfījumus ((vīrusi kā fādi ir ir NEKAITĪGI - GĻUKO UN MIRST SŪDĪGIE BIOROBOTI ---

-----------------------------------------------------------------------------------------

pafiesībnā man nav žēl debilo TUMSONĪGO --MANIS DĒĻ VARIET VISI APSPRĀGT--MANU DIRSU TAS NEPLĒŠ --- MANU DIRSU NEPLĒŠ VARBŪĪBAS UN IZMUIRGOTIE RISKI -- MANU DIRSU NEPLĒŠ ANALFABĒTISKĀ STATISTIKA --- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- MAN NĀK SMIEKLI PAR PASTULBU POLITIĶĪŠU IRRACIONĀLO NEKOMPETENTO KNOSĪŠANOS -- UN DERĪGO DARBĪBU IMITĒŠANU -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- SAVUS PERSONISKOS SARS UN C19 ES NOGLUŠĪJU KĀ AUDU ALERĢIJAS --MAN NAV ''VĪRUSINFEKLCIJU UN EPIDĒMIJU'' -=-MANAM GĻUKAQINAJAM BIOROBOTAM DAŽREIZ RODAS SISĒMKOLĪZIJAS -- ES SAVU BIOROBOTU ĀRSĒJU --DEBILIE '''ĀRSRSTĒ VĪRUSUS"" UN ''PĀRVALDA DIAGNOZI C19"" ''GLĀBJ VALSTI'' 'BAŽĪJĀS PAR VIŅU UTAINO SLIMNĪCU JAUDĀM'' UN ''KREĪNISKIEM REITIGIEM"" --- ES VNK ŅIRDZU UN LŪDZU DIEVU LAI DUMPJI PAVĻUTI KANKARIŅI ...... APDIRŠĀS KOVIDU APKAROJOT -- UN ''DIAGNOZI C19 PĀRVALDOT'' ----

30.novembris 2021, 7:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:55

Jaunākās diskusijas