Pēdējo gadu stiprākais sniegputenis? Meteorologi brīdina par sniegu un salu šonedēļ

tautaruna.lv 29.novembris 2021, 10:30
 
Ekrānuzņēmums no Instagram/toms_bricis_ltv_laika_zinas
Meteorologi atklājuši, kur otrdienas vakarā Latvijā zemi segs biezākā sniega sega.

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter atklāj, ka saskaņā ar dažām jaunākajām prognozēm sniega segas vidējais biezums Rīgā otrdien var pieaugt līdz 15 - 20 centimetriem, tāpat veidosies dziļākas kupenas, jo naktī un no rīta ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 19-22 metriem sekundē.

"Pēdējo gadu stiprākais sniegputenis?" - ieraksta nobeigumā jautā meteorologs.

Tāpat J. Trallis ziņo, ka pēc sniegputeņa gaisa temperatūra naktī uz trešdienu vietām noslīdēs zem -10 grādiem.

"Naktī uz ceturtdienu ieradīsies nākamais ciklons - iespējami stipri nokrišņi un putenis, pagaidām prognozes mainīgas. Arī pēc tam gaidāms sniegs un sals," prognozē meteorologs.

Tikmēr Latvijas Televīzijas Laika ziņu redaktors Toms Bricis soctīklos norāda, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina - pirmdien Latvijas austrumu uncentrālajā daļā sāksies ilgstoša snigšana un putenis, kas vietām Latgalē var atnest līdz 20 centimetriem svaiga sniega.

Latgalē no pirmdienas plkst. 8.00 līdz otrdienas plkst. 20.00 spēkā oranžais brīdinājums, savukārt Vidzemē, Zemgales austrumos, arī Rīgā laika posmā no pirmdienas plkst. 8.00 līdz trešdienas plkst. 8.00 spēkā dzeltenais brīdinājums, jo šajos reģionos sniega kārta pieaugs par 5-8 centimetriem.

Viņš norāda, ka situāciju pasliktinās spēcīgs vējš, kura dēļ veidosies putenis, sniega sanesumi, sniega segas biezums būs nevienmērīgs. Pirmdienas vakarapusē ziemeļaustrumu vēja brāzmas sasniegs 9-14 metrus sekundē, bet naktī uz otrdienu un otrdienas priekšpusdienā tas iegriezīsies no ziemeļiem, ziemeļrietumiem un pastiprināsies līdz 12-17 metriem sekundē, vietām piekrastē līdz 20 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra pirmdien sasniegs -3... +2 grādus, vēlā pēcpusdienā un vakarā Vidzemē ktmeperatūra pazemināsies par vienu līdz trim grādiem, vietām sasniedzot -5 grādus, atklāj meteorologs.

Arī Rīgā putenis ielas padarīs grūti izbraucamas, otrdienas rītā dažās mazākās ielās var veidoties sniega sanesumi, kas tās padara pilnībā neizbraucamas, brīdina T. Bricis.

Gaisa temperatūra Rīgā pirmdien būs ap nulli, bet vakarā kļūs aukstāks, prognozē T Bricis.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Kas tie 20 cm vispār ir! Ja pusmetrs sakristu, ir tad vēl šausmināties nevajadzētu.

29.novembris 2021, 18:52 Atbildēt

Citiem jau 5cm sniega kārta liekas traģēdija

29.novembris 2021, 18:56 Atbildēt

Īsti nesapas karte ar rakstu,atkal palīgskolas skolnieks ticis pie rakstīšanas.

29.novembris 2021, 20:30 Atbildēt

Vienu gadu uz lieldienam uzsniga 30-40cm sniegs pa nakti un nebija nekada tragedija a tagad digitalajam murgam tas ir sausmas!

1.decembris 2021, 23:46 Atbildēt

Ir KLIMATA PĀRMAIŅAS un ir KLIMATA TERORISMS . Tad šobrīd mēs redzam laika apstākļu ietekmēšanu visneglītākā veidā . Meteorologi piekritīs - Normāli gaisa temperatūra noslīd diennaktī par 3 līdz 5 grādiem . Šobrīd temperatūra diennaktī ir noslīdējusi par 7 grādiem . Tā ir zīme , ka laika apstākļi ir cilvēka manipulēti un veicināti . Vakar bija ap -1 *C , šodien -10 *C un naktī vēl vairāk .

Latvijai nevajag Klimata pārmaiņu programmu . Latvijai nevajag samazināt CO2 izmešus . Latvijai vajag siltumnīcas efektu , lai nebūtu katru ziemu jāsalst - 20 *C . Lido lidmašīnas , izsmidzina ķimikālijas UN IZNĪCINA CO2 SLĀNI un rezultātā rodas krasa gaisa temperatūras atdzišana . Var redzēt ka klimata pārmaiņu programma nav draudzīga nevienai valstij . Latvija ir ziemeļu valsts , tāpēc Latvijai globālā sasilšana ir vēlama . Lai izbeigtu šīs KLIMATA TERORISMA AKCIJAS , iesaku Latvijai izstaties no Klimata pārmaiņu programmas un aizliegt klimata pārmaiņu ķimikāliju izsmidzinošo lidmašīnu pārlidojumus pār Latviju .

5.decembris 2021, 22:20 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:21

Jaunākās diskusijas