Ceļotāji Tukuma pusē sūdzas par, viņuprāt, nepamatoto naudas sodu

tautaruna.lv 10.maijs, 20:42
 
F64
Jaukā 27. februāra rītā Zane ar draugu mēro ceļu pa šoseju, kas savieno Tukumu un Jelgavu. Pēc priekšā lēnāk braucošas automašīnas apdzīšanas pēkšņi uzmirdzas zila gaismiņa.

"Brauc lēni. Pēc spidometra izskatījās zem 50 kilometriem stundā. Nu, pabraucām garām. Pabraucām garām, un aizmugurē braucošais ieslēdz zilās ugunis: “Stāviet malā!” Jā, netrafaretā policijas automašīna," raidījumam "Bez Tabu" stāsta Zane.

Šoferis saņem pārkāpuma protokolu par automašīnas apdzīšanu vietā, kur apdzīšana ir aizliegta. Zane gan norāda, ka ceļotāji izbrauca uz šosejas vietā, kur nekādas aizlieguma zīmes neesot bijušas.

"Pie pagrieziena uz Džūksti ir uzstādīta zīme “50” un “Apdzīt aizliegts”. Aizlieguma zīme līdz kurienei darbojas? It kā līdz nākamajam krustojumam. Un nākamajam krustojumam vajadzētu būt tur, kur mēs esam. Lēmumu mēģinājām pārsūdzēt, bet lēmumu atstāja negrozītu. Rezultāts ir 11 naudas soda vienības [55 eiro] un divi soda punkti," viņa stāsta.

Zane ar draugu jau grasījās samierināties ar policijas lēmumu, taču aprīļa nogalē, vēlreiz braucot pa šo ceļa posmu, Zane pamana jaunas četras ceļazīmes - divas maksimālā ātruma ierobežojuma zīmes [50 km/h] un divas brīdinājuma zīmes par priekšā esošu krustojumu ar mazāk svarīgu ceļu. Pēc Zanes domām, šīm ceļazīmēm vajadzēja būt uzstādītām arī pārkāpuma fiksēšanas brīdī.

Zane akcentē, ka krustojums nav mainīts, izvietotas tikai jaunas ceļazīmes. Līdz ar to arī pārkāpuma fiksēšanas brīdī konkrētā ceļu šķērsošanās vieta bija krustojums. Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis šādam apgalvojumam gan nepiekrīt.

"Pārsvarā cilvēki iekrīt uz to, ka tas ceļš, kas tā kā pienāk tam galvenajam ceļam, uz tā ir uzstādīta zīme “Dodiet ceļu”. Un cilvēki to traktē kā krustojumu. Šeit ir jāatceras, ka, piemēram, izbrauktuves no blakus teritorijām, un tas nekas, ka tur ir uzstādīta zīme “Dodiet ceļu”, no kaut kādām privātmāju teritorijām un tamlīdzīgām vietām, tas neatceļ aizlieguma zīmes darbības zonu. Zīmes darbības zona atceļas tikai tajā vietā, kur ir apzīmēts krustojums," skaidfro Irbītis.

Izbraucot uz šosejas no ceļa, kas nav krustojums, pirms tā neesot atkārtoti jāizvieto apdzīšanas aizlieguma zīmes. Irbītis gan akcentē, ka labā prakse no ceļu uzturētājiem ir atbilstoša horizontālā apzīmējuma ieklāšana, proti, apdzīšanas aizlieguma zīmes darbības zonā vajadzētu būt baltai nepārtrauktajai līnijai.

Valsts policija kļūdas pārkāpuma fiksēšanā nesaskata, norādot, ka likumsargi savu darbu paveikuši godam. Tikmēr sodītais šoferītis gan centies apmānīt policiju, norādot, ka esot izgriezies uz šosejas no jau pieminētā krustojuma. Tas arī redzams operatīvā transportlīdzekļa videoierakstā.

Valsts policija video ierakstu izsniegt negrasās, taču uzsver, ka vainīgais autovadītājs ir informēts par šādiem pierādījumiem. Lai arī šobrīd konkrētā ceļu šķērsošanās vieta ir apzīmēta kā krustojums, ceļu satiksmes noteikumi stājas spēkā līdz ar zīmju uzstādīšanas brīdi.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Ja izbraucot no mazāk svarīgas ielas(ceļa)vadītājs redzēja zīmi "Dodiet ceļu"-tas ir krustojums kurš atceļ zīmes "Apdzīt aizliegts "darbību. Šoreiz mentiem nav taisnība!

11.maijs, 13:15 Atbildēt

No ministru kabineta noteikumiem NR.279

2.20. krustojums – vieta, kur krustojas, piekļaujas vai atzarojas ceļi vienā līmenī, kā arī vieta, kur ceļu satiksme organizēta ar 409. ceļa zīmi. Krustojums ir norobežots ar iedomātām līnijām, kas savieno brauktuves pretējo malu noapaļojuma sākumu. Šis termins neattiecas uz vietu, kur uz brauktuves izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.) vai iebrauc tajā;

269. 318., 319., 321., 323., 325., 326., 327., 328. un 329. zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz tuvākajam krustojumam aiz zīmes, bet, ja krustojuma nav, – līdz 520. vai 556. zīmei. Ja 323. zīme uzstādīta pirms apdzīvotas vietas, minētās zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz 519. vai 555. zīmei. Zīmju darbības zona nebeidzas vietās, kur uz ceļa izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.), un vietās, kur ceļu šķērso vai no tā atzarojas lauku ceļš, meža ceļš vai cits tamlīdzīgs ceļš, pirms kura nav uzstādītas attiecīgas priekšrocības zīmes, kā arī krustojumos, kuriem nav tieša pieslēguma attiecīgajai brauktuvei.

Tā kā videomateriālā ir norādīts ka ir zīme "Dodiet ceļu", tad tās pēc definīcijas ir krustojums.

Arī pārskatot P98 ceļa posmu Tukums - Jelgava (Google Maps Ielas attēls uzņemšans laiks aug. 2018. gads) vienīgi nobrauktuves uz lauka nav atzīmētas ar zīmi "dodiet ceļu", kas ir arī atbilstoši. Savukārt strīda krustojums ir ar šadu zīmi. Tamdēļ jautājums vai sods ir atbilstošs un vai arī pārējiem šoferiem jāsāk uztraukties par Ceļu policijas atļautību iet pret Ministru kabinetua noteikumiem.

11.maijs, 22:21 Atbildēt

Kamēr strādās tādi Irbīši par ekspertiem un birokrāti par policistiem, tikmēr avāriju skaits Latvijā nemazināsies.

12.maijs, 16:12 Atbildēt

kruķu sliktā ticība unļaunmpratīga situācijas radīšana lai ''formali p[ioeķertu un sodītu''' acīmredzama --t i viņu darbības nelikumīgas

pienakumi pildāmi un tiesības realizējamas labā ticībā --- ================================================================================ kruķi jānogalina lAI SŪDĪGI IERADUMI PLAŠUMĀ NEIET -------- SLIKTAJIEM JĀMIRST Lai labie dzīvotu

12.maijs, 23:27 Atbildēt

Tukuma policisti kādreiz brauca uz Jēkabpili spēļu zāli aplaupīt un nošāva Jēkabpils kolēģi kapteini Znotiņu, un vēl divus sašāva, kuri kaut kā izdzīvoja.

13.maijs, 9:04 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:47

Jaunākās diskusijas