Latviešu zinātnieks: Mūsu Covid-19 vakcīna jau tiek ražota Vācijā

Viktorija Gabrjuna 29.okt
 
Oksana Džadana/F64
Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadītājs Jānis Kloviņš, ka Covid-19 vakcīnas izstrādē Latvijas zinātniekus uzrunāja Šveices kompānija, ar kuru jau iepriekš bijusi laba sadarbība, vēstīts Gundegas Gaujas materiālā "Draugos ar vīrusiem un baktērijām" izdevumā "Ieva".
Kā skaidro Kloviņš, Šveices kompānija Latvijas zinātniekus uzrunāja, bet no viņiem nāca piedāvātie risinājumi - kā tad vispār veidot šo vakcīnu.

"Varu pateikt, ka mūsu vakcīna jau pašlaik tiek ražota Heidelbergā, Vācijā, - ja viss labi aizies, gada beigās varēs uzsākt klīniskos pētījumus," pauda zinātnieks.

Viņš uzsver, ka zinātnieki labaratorijā radīja vakcīnu, ko var testēt uz dzīvniekiem, bet nekad šādu vakcīnu nevar sākt izmēģināt uz cilvēkiem.

Ir jāpārbauda, vai to, ko zinātnieki radījuši labaratorijā, var saražot arī kontrolētos apstākļos lielākos daudzumos - lai būtu gan drošība, gan atkārtojamība.

Kloviņš piebilst, ka darbs pie vakcīnas Latvijā notiek bez paša reālā vīrusa - tā tipa vakcīnas, pie kurām strādā Latvijā, ir mākslīgi veidotas, līdz ar to tās ir daudz drošākas nekā novājinātās vīrusu vakcīnas.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Ko pašlaik dara korektori? Strādā "no mājām" vai guļ? Tik īsā rakstā divas reizes lietots vārds labaratorija!!!

29.oktobris Atbildēt

Pirzz meegenees,,ja nav pasha virusu protams ir sarezgiti izdomat kaadu vakcinu,,tas ir atkal kaarteejais appisiens!!

29.oktobris Atbildēt

tāpēc ka "rakstniece" uzskata, ka tieši tā šis vārds jāraksta ... nu, kādi laiki- tādi "žurnālisti"! ;) :D

29.oktobris Atbildēt

Un vispār kas tas ir - labaratorija ? Wiki nemācēja atbildēt. Varbūt laboratorija ? Tauta Runā žurnālistu analfabētisms nav nekas nezināms.

29.oktobris Atbildēt

lai nu tā būtu.

29.oktobris Atbildēt

Dirsā varesi spricet sev to vakcinu!

29.oktobris Atbildēt

visdrošākās ir ''dzīvās valcinas'' --UN MAKSIMĀLI LĒTI vnk daviski ''inficējoties'' ar pilbvcērtīga vīrusa vielaS DEVĀM KAS MAZĀKAS PAR KRITISKO --KAS NEIZRAISA AKŪTU KĻINISKU SIMPTOMU PARADĪSANOS --LAI BARS PATS SEVI IZVAKCINĒ -- RISKS SMAGI SASLIMT IR NIECĪGS == 0.5% -- VNK ĀRSTETIES IN LEGE ARTIS TAD MOMENTĀ -- JO LIERLKĀ DAĻA SMAGO COVIODU IR TUPI IELAISTAS PN EIMONIJKAS JO PLĀKSTERĒJUŠIES SIMPTOMĀTIOSKI -tējiņas lakuši un paracetamolu nevkis toniku art hinīnu ---PA KOVIDTESTIEM KĀ IDINI VAZĀJUŠIES NEVIS MĒRĶTIECĪGI PROFILAKTĒJUŠI BAkTERIĀLAS PNEIMONIJAS UN satrakojušos IMUNSISTĒMU AR IMUNDEPRESANTIEM SAVAldījuši

30.oktobris Atbildēt

Tikai šī vakcīna būs jādursta katru gadu no jauna. Tāpat kā mistiskā gripas vakcīna. Sekas ir neprognozējamas. Prognozējams ir vienīgi tas, ka jūs ātrāk pametīsiet šīszemes dzīvi.

30.oktobris Atbildēt

Lai tak tie ierēdņi paši injekcijās Viņķelei un Šuplinskai pirmajām nopotē. Un tad manīs kas notiks. Man nevajag neko potēt.

30.oktobris Atbildēt

Ko ta izdzēsa ārā. Lai tie 100 deputāti un ar Viņķeli un Šuplinsku pirmie izmēģina.

30.oktobris Atbildēt

Ko tur gada beigas, uz pavasari vīruss pazudīs kā nebijis.

Nu protams uz tā rēķina atkal kāds pamatīgi uzvārīsies.

30.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:53

Jaunākās diskusijas