Kristīne Misāne: Es biju ielikta zārkā

Viktorija Gabrjuna 26.oktobris 2020, 12:09
 
facebook.com
20.aprīlī no cietuma Latvijā tika atbrīvota Kristīne Misāne, kuras glābšanā no cietuma Dienvidāfrikas Republikā iesaistījās ne vien valsts amatpersonas, bet arī liela daļa iedzīvotāju. Vairākus mēnešus pēc visa pārdzīvotā Misāne un viņas māsa Mārīte Batraka Lausmas Lūses-Kreicbergas materiālā "Māsas" izdevumā "UNA" atceras notikušo.
Uz jautājumu, kā Kristīnei liekas, kam viņa ir izgājusi cauri, viņa atbild, ka izgājusi cauri ellei.

"Es biju ielikta zārkā, no kura man bija jātiek ārā bērnu dēļ," pauda Misāne.

Kristīne neslēpj savas izjūtas - viņa jutās tā, it kā otrs būtu iedūris viņai nazi mugurā, tāpat vien, ne par ko.

Kristīnei nav saprotams, kā cilvēku, kuru it kā otrs ir mīlējis, var tā izmantot un tik ļoti viņam kaitēt. Arī vairākus mēnešus pēc notikušā Kristīne to nesaprot.

Viņas māsa Mārīte piebilst, ka viss šis traģiskais dzīvesstāsts notika viena nelietīga, mantkārīga cilvēka dēļ.

Kā zināms, Misāne kopš 2018.gada nogales atradās apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) viņai bija inkriminēta sava bērna nolaupīšana un citi pārkāpumi. Dānija jau bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot DĀR, bet izdošana trīs reizes tika atlikta.

Organizējot Latvijas sabiedrības atbalstu un iesaistoties Latvijas valsts iestādēm, tika panākta sievietes izdošana Latvijai. Lai panāktu sievietes izdošanu Latvijai, nevis DĀR, Latvijas likumsargi no Misānes pārstāves saņēma viņas pašrocīgi uzrakstītu vaļsirdīgu atzīšanos iespējamos noziegumos. Ņemot vērā minēto, februāra vidū Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā tika ierosināts kriminālprocess un viņa atzīta par aizdomās turēto par DĀR, iespējams, izdarītiem noziegumiem.

Šī lieta tika ierosināta pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, nolēmuma par aizgādības, aprūpes un saskarsmes tiesībām ar bērnu nepildīšanu, par dokumenta viltošanu un izmantošanu, kā arī par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem.

Šajā lietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Misānei drošības līdzekli - apcietinājumu, un Latvijas Ģenerālprokuratūrā tika pieņemts Eiropas apcietinājuma lēmums, kas nekavējoties tika nosūtīts Dānijai. Attiecīgi bija pamats pieprasīt sievietes izdošanu Latvijai.

Valsts policijas konvojs marta sākumā Misāni no Dānijas nogādāja Rīgā, kur viņa nonāca Iļguciema cietumā. Atbilstoši tiesas lēmumam, šodien sieviete var tikt atbrīvota.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēma meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. Misānes pārstāvji apgalvoja, ka DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Cietums ne vienu nepāraudzina.Drīzāk Misāne cietumā no visādām recidīvistēm dažādus nelikumīgus trikus būs iemācījusies un mēģinās Dienvidāfrikas draugam visādi ieriebt.

26.oktobris 2020, 14:37 Atbildēt

Strādā no jebkurienes, īsti nedarot neko. Izvēlies, kas strādā tavā vietā un kopē viņa darbības. Nopelnīt var, pārbaudīts un ir vērts. :)

Vairāk informācijas takeprofiteasy.com (angļu valodā).

26.oktobris 2020, 17:06 Atbildēt

Laiks posties uz Saeimu par deputāti, atpazīstama ir un ko tad vairāk.

26.oktobris 2020, 20:05 Atbildēt

Ha haaa piekrītu!

26.oktobris 2020, 20:28 Atbildēt

Nav par ko rakstīt? Sižetu aptrūcies?

27.oktobris 2020, 12:14 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:00

Jaunākās diskusijas