"Ātro" brigādes šoferis ar aicinājumu vēršas pie pašvaldībām

Rita Lazda 30.mar
 
Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency
Pēdējo dienu laikā jau vairākkārt ziņots par mediķiem Latvijā, kuri saslimuši ar koronavīrusu Covid-19. Lai mazinātu iespēju, ka šī infekcija, piemēram, tālāk tiek nodota pansionāta iemītniekiem, Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) brigādes pārstāvis sniedzis vērtīgu ieteikumu.

"Strādāju NMPD par šoferi Cēsīs, privāti esmu uzrunājis pārīti apkārtējo pašvaldību, lai pansionātos izveidotu izolatorus, tieši priekš mums, NMPD darbiniekiem, kas brauc mājas vizītēs, slimnīcās utt. un šo sērgu saķert var ļoti viegli," sociālajā tīklā facebook raksta NMPD brigādes pārstāvis Kristaps.

"Ja ir izsaukums uz pansionātu, bieži vien mums ir jādodas cauri visam pansionātam un nedod, ka mēs Covid-19 tur piegādāsim. Uztaisiet atsevišķu izolētu telpu, kur mums strādāt ar pacientu. Tas nemaksā daudz un to vēl var paspēt, varbūt kāds šo sadzird!" uzsver Kristaps.

NMPD pārstāvis arī norāda, ka šī ieraksta mērķis nav kādu apvainot neizdarībā, nezināšanā. Tas ir ierosinājums pašvaldībām. "Veselību visiem!" novēl Kristaps.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka ar Covid-19 Latvijā ir sasirguši jau vairāki mediķi, tostarp, Rēzeknes slimnīcas ķirurģe, onkoloģe Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī divi zobārsti klīnikās Rīgā, turklāt Covid-19 konstatēta vēl vairākiem nozares pārstāvjiem.

Epidemiologi vēl izmeklē, kā tieši nozares darbinieki varētu būt sasirguši. Attiecībā uz zobārstiem speciālistiem ir aizdomas, ka viņi varētu būt inficējušies vienā pasākumā, kurā esot piedalījušies viesi no ārzemēm.

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, no piektdienas daļēji tiks ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs.

Veselības ministrija (VM) uzsver, ka arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tajā skaitā izmeklējumi un konsultācijas, kas nepieciešamas. Ministrijā skaidroja, ka tādējādi netiek ierobežotas pacienta iespējas saņemt palīdzību, piemēram, pēkšņu sāpju gadījumā. Arī ģimenes ārsta prakses turpina darbu.

Tāpat nav atceltas onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņems arī grūtnieces, "zaļā koridora", HIV/AIDS, tuberkulozes un citi pacienti. Iespēju robežās konsultācijas tiks sniegtas attālināti, norādīja ministrijā.

Ārstniecības iestādes turpinās nodrošināt arī akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus personām, kurām šī pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tajā skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:16

Jaunākās diskusijas