Iedzīvotājs pauž neizpratni: Vai jāpazemojas latviešu valodu nezinošo iedzīvotāju priekšā?

tautaruna.lv 22.augusts 2019, 20:31
 
Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency
Kāds iedzīvotājs nav apmierināts ar redzamo pie tirdzniecības centra "Origo" Rīgā, kur būvniecības laikā izvietoti plakāti ar norādi "iet aizliegts" latviešu un krievu valodā.

“Secinu, ka Rīgas pašvaldība/uzņēmēji domā, ka vidējais Rīgas viesis saprot krievu valodu. Tiešām esam Eiropas valsts galvaspilsēta? Vai tiešām tā jāpazemojas latviešu valodu nezinošo Latvijas iedzīvotāju priekšā?" jautā Mareks.

Nesen ziņojām, ka 2017. gada nogalē 60,8 % Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju dzimtā valoda bija latviešu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinot ar 2000. gada tautas skaitīšanas datiem, par 2,6 procentpunktiem pieaudzis iedzīvotāju īpatsvars, kuru dzimtā valoda ir latviešu, un samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuru dzimtā valoda ir cita.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Dārgais MAREK tie uzraksti krievu valoda ir tāpec ka celtniecībā algas vietējiem latviešiem neviens nemaksā, kā normālā Eiropas galvas pilsētā un vini to netīro darbu dara citās Eiropas valstīs par citu samaksu tāpēc tiek algoti iebraucēji(ukraini,tadziki,indieši,baltkrievi utt.kas ir gatavi strādāt par tādu algu,bet saziņas valoda viniem ir krievuvaloda latviski viņi ne bū ne mē vēl mazliet un tā latviešu valoda nebūs nevienam vajadzīga jo te neviena nebūs

22.augusts 2019, 21:44 Atbildēt

Un ja būtu latviski un angliski - neviens pat neuztrauktos.

23.augusts 2019, 9:11 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

lai valstsvalodīgie lopi kopj savu mazvērtīgo lopaploka valodu---- un lai neuzdrīkstas labus latviešus ierobežot ar kautjadas utainas Eiropas valodu kompleltiņu ...... LABIEM LATVIEšIEM NAV JĀZEMOJAS VALSTSVALODĪGU LOPU PRIEKŠĀ --LABI LATVIEŠI IR BRĪVI LIETOT GAN KIRILICU GAN KORĀNU ARĀBISKI UZ PLAKĀTIEN CITĒT ------ valstsvalodīgos lopus sisdt vajadzētu un savos sūdos mērcēt ikreizi kad ierukšķas nevietā ---= ASINĪM JĀLIST JA RUSOFOBI NEPIEVĒRS ŽAUNAS-- katrs rusofobisks ruksķiens jādsoda --Debilo naciobāklistu izlecieni labiem latviešiem nav jātolerē--- pret tādien NULLES TOLERANCI

23.augusts 2019, 10:30 Atbildēt

Slims....

24.augusts 2019, 21:12 Atbildēt
Filips Līcis > u.is.jansons

Pilnīgi! Pie kam, nav ārstējams.!

25.augusts 2019, 9:36 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:22

Jaunākās diskusijas