Krievijas hakeri iefiltrējas ASV mierīgo iedzīvotāju mājās

Portāls nra.lv 16.februāris, 11:30
 
Pexels
Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments ceturtdien paziņoja, ka ir veiksmīgi izjaukta Krievijas hakeru akcija, kā rezultātā notika iefiltrēšanās privātmāju un mazo uzņēmumu bezvadu tīkla (Wi-Fi) maršrutētājos.

Departaments paziņoja, ka tiesas pilnvarotā operācijā "neitralizēja tīklu" ar simtiem mazu biroju un privātmāju maršrutētāju. Operāciju laikā tika kopēti un dzēsti “zagti un ļaunprātīgi” dati un faili no maršrutētājiem.

Paziņojumā teikts, ka noziegumi ietvēra "pikšķerēšanu" un citus "datu iegūšanas" mēģinājumus pret Krievijas valdību interesējošiem mērķiem, tostarp ASV un ārvalstu valdībām, militāriem un drošības mērķiem un korporatīvajām organizācijām.

Atzīmēts, ka Krievijas Galvenā Izlūkošanas pārvalde (GRU) paļāvās uz ļaunprātīgu programmatūru ar nosaukumu “Moobot”, lai iefiltrētos maršrutētājos.

“Kibernoziedznieki instalēja "Moobot” ļaunprogrammatūru "Ubiquiti Edge OS” maršrutētājos, kas joprojām izmantoja publiski zināmas noklusējuma administratora paroles.

Pēc tam hakeri izmantoja "Moobot”, lai instalētu savus pasūtījuma skriptus un failus, kas mainīja bezvadu tīkla mērķi, pārvēršot to par globālu kiberspiegošanas platformu,” teikts paziņojumā presei.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:13

Jaunākās diskusijas