Purvciemā uz gājēju pārējas notriekts pensionārs

tautaruna.lv 27.oktobris, 15:09
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Ģirts Ozoliņš/F64
Purvciemā uz gājēju pārējas notriekts cilvēks – šāds izsaukums atskanēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dežūrdaļā. Vaidavas ielā, krustojumā ar Dzelzavas ielu, kāds steidzīgs pensionārs nepamanīja tuvojošos trolejbusu un centās šķērsot ceļu tam priekšā, vēsta raidījums "Degpunktā".

Uz ceļa notikuma vietā policijas darbinieki uzvilkuši divus sarkanus krustus, apzīmējot vietu, kur stāvēja aculieciniece Tatjana un kāds pensijas vecuma vīrietis, kas neuzmanības dēļ pakļuva zem trolejbusa. Gan vīrietis, gan sieviete vēl pirms mirkļa gaidīja, kad Vaidavas ielas krustojumā gājējiem ieslēgsies zaļā gaisma, bet nezināmu iemeslu dēļ pensionārs pēkšņi izdomāja spert soli uz priekšu, raksta skaties.lv

“Gājējiem bija sarkanā gaisma, bet tobrīd trolejbusam iedegās zaļā gaisma. Es no viņa stāvēju divu metru attālumā. Kad trolejbuss bija viņam blakus, jau uz pārejas, cilvēks ne no šā, ne no tā izdomāja pāriet pāri ceļam. Viņš uztriecās trolejbusa vējstikla labajam stūrim. [Vai viņš bija skaidrā prātā?-red.] Neesmu ārsts, bet no malas izskatījās, ka ne. [Kāds vecums?-red.] Apmēram 60 gadu,” skaidro aculieciniece Tatjana.

Sitiens pa vējstiklu, trolejbusa vadītājai lika nekavējoties reaģēt un bremzēt. Kā jau pienākas gadījumos, kad avārijā iesaistīts sabiedriskais transports, par notikušo tiek informēti mediķi un ”Rīgas satiksmes” dispečeru centrs. Piecu minūšu laikā pie cietušā atsteidzās ārsti.

“Viņš gulēja, mēs neļāvām viņam celties kājās, jo viņam bija sasista galva. Sagaidījām ”ātros”, policistus. [Bet viņam trolejbuss pāri nepārbrauca, tur vairāk bija tas sitiens? - red.] Jā, viņš atsitās un nokrita atpakaļ uz trotuāra,” norāda Tatjana.

Tatjana palika uz ielas rakstīt policistiem paskaidrojumus. Viņa atceras, ka cietušais, ārstu uzrunāts, esot reaģējis, taču nespējis nosaukt savu vārdu. Mediķi, apskatot vīrieti, dzīvībai bīstamas traumas nekonstatēja, bet padziļinātajai pārbaudei kungu aizveda uz tuvāko slimnīcu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Pēc 3.potes tā senioriem gadās...

27.oktobris, 15:51 Atbildēt

Kaut kas traks! Visās malās notriec pensionārus, lasīju, ka Jēkabpilī tas regulāri notiek, bet īpaši stulbs klusē.

27.oktobris, 17:22 Atbildēt

Varbūt vajag skatīties, nevis skriet zem mašīnas! Auto ne vienmēr var paspēt sabremzēt, bet gājējs gan. Savukārt pensionāri vispār ir "īpaša" kategorija, metas priekšā mašīnai kad un kur vien pagadās, tā vien šķiet, ka ar pašnāvības mērķi. Ja gājējiem un riteņbraucējiem arī liktu sodus, būtu daudz mazāk traģiski gadījumi uz ceļa.

29.oktobris, 21:12 Atbildēt

Jūtu līdzi transportlīdzekļa vadītājam

29.oktobris, 21:13 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:58

Jaunākās diskusijas