Pavļuta ieraksts par prasību demisijai izraisa pamatīgu viedokļu šķelšanos

tautaruna.lv 27.oktobris, 9:00
 
Aivars Ķesteris/F64
Otrdienas vakarā Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasījusi veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju. Ministrs par notikušo paudis savu nostāju mikroblogošanas vietnē Twitter, kas izraisījusi pamatīgu viedokļu šķelšanos komentāros.
"Esmu sarūgtināts, negaidīti uzzinot par Latvijas Ārstu biedrības lēmumu prasīt manu demisiju. Saprotu neapmierinātību ar valdības sniegumu pandēmijas laikā, mediķiem ir ārkārtīgi smags laiks. Aicinu kopīgi pārvarēt šo krīzi. Esmu sasaucis nozares stratēģiskās padomes sēdi," pēc LĀB paziņojuma Twitter rakstīja veselības ministrs.

Pie ministra ieraksta soctīklu lietotāji dalījušies ar savu viedokli par viņa demisiju. Kamēr vieni uzskata, ka D. Pavļutam ir pašam jādemisionē, citi norāda, ka ministrs savā amatā ir profesionāls.

"Daniel, par tevi ir sarūgtināta visa sabiedrība, gan potēties gribētāji, gan negribētāji. Tu esi labāku dzīvi nodrošinājis reklāmistiem nevis mediķiem. Tu strādā lai partijai būtu labāk, nevis nozarei un tās klientiem," atklātu viedokli pauž komentāra autors.

"Skaidrs, ka vainot vienu pašu Pavļutu ir nekorekti. Jāatkāpjās vispirms būtu Kariņam. To sakot, kļūdu Pavļuta darbībā ir bijis pietiekami daudz. Vakcinācijas Birojs sevi nav attaisnojis. Izmests laiks un nauda, joprojām 50+ vecuma grupa nav novakcinēta. Jānodod vadība citam," pauž komentētājs.

"Tieši par ko, Ministra kungs, esat sarūgtināts? Par to, ka Jūsu klajā nekompetence un mantkārība ir novedusi pie kritiskākās situācijas Eiropā, ja ne pasaulē? Vai to, ka visi to ir pamanījuši?" - ministram retoriski jautā komentāra autors.

"Pēdējais laiks pašam atkāpties Pauluta kungs...vismaz ar godu aizejot, nevis padzen...un krīzi, esat pats ar savu neprofesionalitāti izveidojis...tā ka laimīgu ceļu..." - uzskata komentāra autore.

Tomēr ir arī tādi, kuri D. Pavļuta darbu novērtē atzinīgi un neuzskata, ka ministram būtu jādemisionē.

"Viegli jau visu novelt uz ministru. Man liekas, ka viņš bija vienīgais ministrs, kurš rudens ainu nenoguris valdībai zīmēja… jautājums, vai viņu kāds ņēma pa pilnu.. varbūt tiem ir jādemisionē???!" - uzskata komentāra autors.

"Vai tiešām ministra maiņa uzlabos šo smago situāciju valstī? Ir jāsadodas rokās un jātiek galā kopā, nevis jāmeklē, kurš vainīgs. Lai pietiek spēka izturēt šo murgu un izdodas atrast kopīgu valodu," uzskata komentētāja.

"Tev nav jāatkāpjas. Jebkurš racionāls cilvēks sapratīs, ka saslimstības (kas ir ~ee,lt līmenī) iemesls ir apjomīgi protesti. Mēs esam demokrātiska valsts, un jā, protestētājiem ir liela ietekme. Tā ir mūsu atbildība, risinājums ir nevis demisija, bet matemātikas izpratne visiem!" - ministra ierakstam atbild soctīklu lieotājs.

Asa kritika tiek veltīta arī latvijas LĀB.

"Ārstu biedrība ir zaudējusi savu uzticību pēc publiskajā telpā izskanējušām muļķībām... un tagad būtu jārespektē demisijas pieprasījums? Šaubos. Ir ārkārtas situācija," uzskata komentāra autors.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, LĀB pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") demisiju. Biedrība aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus, teikts LĀB paziņojumā medijiem.

Ārstu biedrība uzskata, ka veselības ministram un VM bijusi neprofesionālo pieeja Covid-19 radītās krīzes risināšanā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 9

 
Anonīms
 

par noguleto vasaru kadam ir jaatbild. vieglakais sods ir plutu nemt par grekazi. bet principa valdibai ir jademisione. par cik ir lockdavns, tas ir valdibas nokdavs.

27.oktobris, 9:07 Atbildēt

Ministra Pavļuta vietā es teiktu - labi, es aizeju. Tik daudz sists un mērcēts, nu jau pietiks. Un tad lai ārstu biedrības priekšnieks stājas Pavļuta vietā un dara. Kritizēt un lamāt ir viegli, ja pašām nav jānes atbildība. Bet es domāju, ka ārstu biedrībai nepatika mobilizācija - tad daudziem būtu jāiesaistās, kuri notiekošo labprāt no malas noskatās.

27.oktobris, 9:13 Atbildēt

Jūs attaisnojat Pavļuta zagšanu?Vakcinācijas birojs ar augstām algām bez seguma,reklāmas pasākumi bez zeguma,gultas par miljoniem kuru nav.

27.oktobris, 9:49 Atbildēt
Mia

Protams, protams, aiztrenksim arii zobaarstus un ginekologus uz apmaaciibaam, kaa kopt covid slimniekus. Nepoteetie, mirstoshie pensionaari nomirs taapat, un peec ziemas nu tiks saak birt hroniskie pacienti un veezhi 3.-4.stadijaas, jo pat privaatajaas iestaadees par naudu vairs nebuus iespeejams kaut ko diagnosticeet, ja pluutiiksnis realizees savu lielisko mobilizaacijas plaanu. Veel visi tie, kuriem jaaoperee kaads siikums, pa ziemu kljuus par invaliidiem, jo pat par naudu vairs nevarees neko izopereet un siikums kljuus par hronisku probleemu vai invaliditaati

27.oktobris, 10:10 Atbildēt

Jā un tas viena stulba kovid vārdā kur nav vispār racionālas ne atbildes kā tas viss tur sakrīt. Cits vairs vispār neeksistē liekas. Citu ne slimību nav ne problēmu nav ne infekcviju nav. tikai viens kovids. Pareizi. Un kas tad to visu dara tā ka izšauj visus medicīnai atvelētos resursus uz vienu kovid? Protams ka VM un Kariņš. Un kapēc Kariņš neatkāpjas?

27.oktobris, 13:15 Atbildēt
Marcis > janis.dreijers

Un par visu ministru kabinetu atbild tikai premjers,kas ir pilniga nulle.

27.oktobris, 13:42 Atbildēt

Bet man po...

27.oktobris, 15:50 Atbildēt

Cilveeka naivums-tuliit samainiisim sliktu onkuli pret labu onkuli!!!!!! Ja tauta tieshaam taa domaa,tad taa ir stulba tauta!!!!!!

27.oktobris, 17:40 Atbildēt

Visiem kurs atbalata so mures bajaru tautaruna.nra.lv/palidzi/36186...sat-arstesanu/

27.oktobris, 18:30 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:14

Jaunākās diskusijas