Pircējs sašutis, ka tiek apkalpots krievu valodā

tautaruna.lv 26.mai 2019
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Kāds klients pauž sašutumu par kādu veikala "Veselības pasaule" pārdevēju, kura sarunu ar viņu uzsākusi krievu valodā, pat necenšoties ar viņu sarunāties latviski.

Portālā "sudzibas.lv" vīrietis raksta, ka šāda darbinieces attieksme ir nepieņemama.

"Ilgu laiku nodarbojoties ar sportu, savu ikdienas uzturu papildinu ar sporta uzturu, parasti produktus pasūtu internetā, taču, iegriežoties vienā no "Veselības pasaule" mazumtirdzniecības veikaliem, nopriecājos, redzot plašu produkcijas klāstu, prieki ātri beidzās, uzsākot sarunu ar pārdevēju. Pārdevēja uzsāka sarunu krievu valodā un pat necentās pāriet uz latviešu valodu. Es vēl varu saprast valodas barjeru, bet attieksme, ar kuru es saskāros, bija nepieņemama.

Pārdevēja negribīgi un samocīti esot stāstījusi par produktiem, vīrietim tā vien licies, ka viņš ir neīstajā vietā un laikā. Uzklausot paziņu pieredzi, vīrietis konstatējis, ka arī tām bijuši līdzīgi gadījumi.

"Vislabākais variants priekš manis laikam ir šos produktus iegādāties internetā," spriež neapmierinātais pircējs.

Jāpiebilst, ka pircēji ik pa laikam sūdzas par pārdevēju nelaipno attieksmi. Tā nesen kāds pircējs sūdzējies par pārdevēju veikalā "Top" Talsu novadā.

Avots

Komentē 17

 
Anonīms
 

Arī man,šad tad iznāk uzrunāt latvieti krievu valodā! Jums,pircēji,uz pieres nav rakstīts,ka esat latvieši! Noņemiet savas rozā brilles,auni!

26.maijs 2019 Atbildēt

Spriežot pēc komentāra, Jums nevajadzētu strādāt apkalpojošajā sfērā

26.maijs 2019 Atbildēt

Né nav gan, bet valsts valoda ir Latviešu un tai vajadzétu bút pirmajai kurà uzsàkt sarunu... Nav runa par auníbu, bet drízàk par kauníbu, ja es iepirktos Anglijà vai tajà pašà krievijà es negaidítu kad ar mani varétu kàds runàt latviski. Tà tač normàla attieksme

26.maijs 2019 Atbildēt

Cik es saprotu, tad jūs strādājat veikalā Latvijā, un jums vispirms saruna ar klientu jāsāk valsts valodā.

26.maijs 2019 Atbildēt

Ja mees auni ..tad kaza atbildi kada valsti tu dzivo

27.maijs 2019 Atbildēt

Ja jau reiz par auniem visus saukaa, tad atceries, ka LV valsts valoda ir latvieshu, taapeec iesaakt sarunu vajadzetu Latviski, un ja klients nav latviski runajoshs, tad var arii pakaartoties klientam un runaat sveshvalodaa... Es UK pat tadu iedomaties nevaru ka kaads pardevejs uzrunatu mani kaadaa no sveshvalodaam, ir bijis ka angliski pajautaa no kuras valsts esmu, lai ja kas varetu runat citaa valodaa, bet nekad nav bijis ka uzrunaa sveshvalodaa un tikai tad angliski un vel negribiigi. LV isteniibaa viss ir tik taal aizgajis ka pat uz ielas latvieshi ir uzrunajushi mani krieviski, jo acimredzot loti daudzi krievi ir tik bezpaliidziigi ka nav iespeeju iemaaciities LV valodu pat vaajaa sarunvalodas liimenii, zheel, bet fakts.

27.maijs 2019 Atbildēt

Necik laipni nav apsaukat pircejus interneta.

26.maijs 2019 Atbildēt

Krievu valodas zināšana dara jums tikai godu.

26.maijs 2019 Atbildēt

Jo vairāk valodas cilvēks zina ,jo labāk.Dikti tālu mēs esam tikuši tikai ar latviešu valodas zināšanām.

26.maijs 2019 Atbildēt

Klientam vienmēr taisnība! Žēl tikai, ka dažreiz tiem ir slima galva!

26.maijs 2019 Atbildēt

Mūsdienās attiecīgas lietas risina ātri. Ir dienesti, kuriem var paziņot par pārkāpumiem, un pieprasīt tos pārbaudīt. Viens mans paziņa- pārliecināts rasists, šādi reiz sagādāja pamatīgas nepatikšanas kādai ēstuvei Rīgā, kur ne-eiropeīds pārdevējs viņu apkalpoja angliski. Gandarījums neizpalika.

Esmu bijis pārdevējs, un noteikti atbalstu, ka šis darbs jāveic gan profesionāli, gan kulturāli. Bet arī klienti gadās paranoiski, kaut arī, Dievam paldies, reti. Ir tāda slaka, kuru hobijs ir nepatikšanu meklēšana un cītīga ziņošana.

26.maijs 2019 Atbildēt

Diemžēl tas jau ir tik izplatīti, ka es esmu patīkami pārsteigta, ja kaut kur tieku uzrunāta vai saņemu atbildi latviski...

27.maijs 2019 Atbildēt

ko var tādam muļkim atbildēt ???

--- ej un iepērcies internetā ,,, tev ir TIESĪBAS saņemt pakalpojumus valstsvalodā tāpēc izsauc un samaksā tulku --valodas centrā ir vesels štats TULKOTĀJU kas par labu saamaksu tādam debīlim KĀ TU palĪdzēs ar tulkojumu valstsvalodā -- tikaui

MAKSĀ PIDER -- TEV IR TIESĪBAS NOPIRKT IESPĒJU SAŅEMT PAKALPPJUMU VALSTASVALODĀ

TEV NAV TIESĪBU PIST SMADZENES NEVIENAM TĀPEC KA NEIZGLĪTOTS STULBS

27.maijs 2019 Atbildēt

Latvieši, nepārejiet saziņā uz krievu valodu, neapmeklējiet veikalus, pakalpojumu sniedzējus, kafejnīcas, utt, kur ar jums demonstratīvi nerunā latviešu valodā. Dalieties ar informāciju internetā, sociālajos tīklos par vietām, kur tā notiek, neejiet strādāt pie darba devējiem, kas jums pieprasa komunicēt krievu valodā, neņemiet darbā cilvēkus, kas jūsu firmā sāks izplatīt "russkij mir"uzskatus, utt. šodien kārtējo reizi biju liecinieks, kā pārdevēja kafejnīcā, kas ir veikala Dole otrajā stāvā ar klientēm latvietēm runā krievu valodā, un latvietes nemaz pret to neprotestē...Tas ir nepareizi un kļūdaini, tas ir bīstami latviešu valodai. Atcerieties, krievu valodas areāls ir tepat aiz robežas un ļoti liels, tā kā latvietim nav jāpanāk kādam pretī, latvietim nav nekur jāintegrējas, lai kādam būtu ērtāk. Vienota un saliedēta sabiedrība var būt tikai uz latviešu valodas pamata nevis krievu valodas - latvietis nevienam neko nav parādā. Latvieši, arī savus bērnus audziniet viedi un pašpietiekami, nemāciet saviem bērniem savus kompleksus, kas jums liek pie pirmā krievu vārda pāriet saziņā uz krievu valodu...tā nav tolerance pret citu valodu, tā ir savas valodas savā valstī iznīcināšana...

27.maijs 2019 Atbildēt

Ja letini sediet savas budinas valodina nebus vajadziga nekada talu tiksiet

28.maijs 2019 Atbildēt

Nezini krievu valodu brauc kur nerunā krieviski patriots sra....

27.maijs 2019 Atbildēt

Ak sie principialie Latviesi,tada tragedija visas valsts meroga. jums ka tik kadam uzbraukt.

28.maijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:47

Jaunākās diskusijas