Nakts melnumā mežā Latvijā atrod izmestus kucēnus

tautaruna.lv 15.jan
 
Privātais arhīvs
Nakts no 13. uz 14. janvāri. Pulkstenis rāda 2.20, un dzīvnieku patversmes „Ķepu-ķepā” vadītāja Gundega Bidere gaida ierodamies pēdējo Dzimtmisā izmesto kucēnu... Informācija ir neapgāžama un skaudra. Tumsas aizsegā kāds nelietis ir izmetis haskija kuci ar 8 mazulīšiem, norādīts medijiem sniegtajā informācijā.

„Patversmes misija - bezpalīdzīgajiem būt atvērtiem vienmēr. Diena vai nakts, palīdzība ir jāsniedz,” uzsver Gundega Bidere. „Šoreiz mēs esam uz izmisuma robežas - patversmē patlaban mīt vairāk nekā 85 suņu!!! Barība, medikamenti, apkope - tas viss kopā maksā milzu summas. Šobrīd aktuālas ir vakcinācijas, čipēšanas, vajadzīgs segt veterināros pakalpojumus, bet starp steidzamajiem, smagi slimajiem ir arī zirgs Dolčija (nepieciešama regulāra brūces apkope), franču buldogs Seņa (nežēlīgas kuņģa problēmas) un franču buldogs Bekija (31. janvārī viņai paredzēta nopietna sirds operācija). Tikko kā 4 kucēni vēdergripas dēļ četras diennaktis pavadīja vetārstu uzraudzībā pie sistēmas... Nē, tā nav nekāda fantastika, tā ir realitāte, turklāt diezgan skaudra.

"Mīļie, tas viss maksā un ne tās mazākās summas. Ikmēneša izdevumi aug, jo palielinās dzīvnieku skaits un ar to saistītā apjomi. Tāpat nepieciešams veikt ierastās manipulācijas, sterilizācijas, kastrācijas... Man ir bail runāt par atbildību, bail ieminēties par empātiju, bail, bet šķiet, ka pasaule iet uz galu. Naktī, tumsā izmest dzīvnieku vienu kopā ar mazuļiem svešā vietā, man ir bail domāt - Cilvēk, kurp tu ej? Vai tu pats netopi par lietu, kuru izmet mēslainē?
Mēs ceļamies un krītam par katru dzīvību, par katru elpas vilcienu. Tev nav tiesību izlemt, kuram būs dzīvot un kuram mirt - nespēlēsim Dieva lomu. Mūsu izvēle ir negulēt naktīm un censties salāpīt šo pusizirušo pasauli. Kamēr mēs spēsim, kamēr būs tādi cilvēki kā Ivonna ar vīru, kuri nakts melnumā ķemmēs mežu, lai atrastu kāda nelietīgi izmestos suņabērnus..."

"Uz plika entuziasma diemžēl patversme nevar pastāvēt - man ir grūti, man riebjas lūgt palīdzību, riebjas, ka nevaru nosegt visas izmaksas pati, bet nevaru. Agrāk, kamēr mūsu aprūpē viņu bija mazāk... Daudz agrāk, pirms nodibinājām biedrību, - kad mūsu pārziņā bija tikai 19 suņu un 28 kaķi, mēs izturējām pašas. Tagad vairs nē - mēs nevaram nosegt rēķinus par barību un medikamentiem simtos mērāmam dzīvnieku skaitam...Kamēr, kamēr nepieņems reālus cietumsodus, kamēr mūsu valstī dzīvniekam nebūs nekādas vērtības, kamēr... Kamēr vien gliemeži skrien, kamēr vien gliemeži skrien - mēs nesadegsim. Mēs katru dienu sāksim no jauna, mēs nepadosimies..."

"Mēs varam, kopā mēs varam, vai Tu, cilvēk, mani dzirdi? Hei, mums nav greznu villu, dārgu auto. Mēs nebraucam ceļojumos uz Parīzi, mēs savu izvēli esam izdarījušas par labu viņiem - tiem, kas pamesti un nodoti. Palīdzi, pieslēdzies, piedalies - neesi vienaldzīgs. Mēs lūdzam viņu vārdā, viņi nedeg Austrālijas liesmās - viņi deg vienaldzības ugunīs. Palīdzi viņiem izdzīvot un sagaidīt iespēju, iespēju dzīvot ģimenē, iespēju sagaidīt adopciju veseliem, aprūpētiem, siltumā."

Viņi ir pelnījuši iespēju, ko sauc par dzīvi. Atceries, ka Tev krūtīs pukst sirds un kurā pusē tā atrodas, atceries, ka Tu vari, atceries, ka nav jau kam lūgt - viņiem esam tikai mēs un jūs, uz kuriem paļauties. Tikai Tu un es, viņiem nav neviena cita pieturas punkta uz šīs pasaules. Palīdzi - mēs kopā varam, kopā spēsim salāpīt, sadiegt, lai nesabrūk, lai viss nav pa vējam. Viņi tic, neskatoties uz nodevību. Neskatoties ne uz ko, viņi joprojām tic Tavai un manai cilvēcībai.


Ļoti gribas cerēt, ka esat gatavi kaut ar mazumiņu atbalstīt patversmē „Ķepu-ķepā” mītošās radībiņas. Būsim pateicīgi katram un ikvienam.”

Ziedojumiem bankā:

DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS BIEDRĪBA „ĶEPU-ĶEPĀ”

Ziedojuma konts: LV37HABA0551030617983

Reģistrācijas numurs: 40008176673

BIC/swift kods: HABALV22

Pay Pal ātrais maksājums: PayPal.Me/kepukepa

pay pal: dzab_kepukepa@inbox.lv

Ozolnieku novads, Salgales pagasta RēviciKomentē 3

 
Anonīms
 

vai to mērgli nevar atrast ,tas nav cilvēka vārda cienīgs ,kad beidzot tādi netiks sodīti

15.janvāris Atbildēt

Ha-ha-ha! Tāds gadījums patiesībā nav bijis. Viss lai lētticīgie pārskaita naudiņu :)

16.janvāris Atbildēt
Madara Liepina > liene.leja

Te nu tev nav taisnība mani draugi visu nakti meklēja mazos mežā, vakar bijām pie viņiem ciemos, tas kurš to izdarīja ir necilvēks!!!!

16.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:35

Jaunākās diskusijas