"Seniorus - miskastēs?" Cilvēkus satrauc redzētais sabiedriskā transporta pieturās Rīgā

tautaruna.lv 15.janvāris 2020, 15:12
 
Ekrānuzņēmums no Facebook/Pilsēta cilvēkam
Soctīklos daudzus satraucis novērotais galvaspilsētas sabiedriskā transporta pieturās, kur nav uzstādīti soli un vecāka gadagājuma cilvēki ir spiesti sēdēt uz betona atkritumu tvertņu malām.

Sociālajā vietnē Facebook izveidotais konts "Pilsēta cilvēkiem" publicējis attēlus, kuros redzams, ka vairākās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās trūkst solu un nojumju. Kā norāda ieraksta autors, lai pilsētvide būtu ērta un pievilcīga visiem, ir jādomā no vecāka gadagājuma cilvēka skatpunkta un tas attiecas gan uz drošu un ērtu pārvietošanos, gan uz komfortablu sēdēšanu.

"Diemžēl Rīgas centrā un apkaimēs itin bieži pat vairāku kvartālu garumā var nebūt soliņu, par pieturvietu nojumēm pat nerunājot. Ja cilvēkam spēka gados tā nav problēma, bērnam komfortabla ir ikviena vieta, kur apsēsties, tad senioram vai cilvēkam ar kustību traucējumiem iespēja ērti apsēsties ir sevišķi svarīga," norādīts ierakstā.

"Tā nu seniori un cilvēki ar kustību traucējumiem lielākoties izlīdzas kā nu var - balstoties pret kruķiem, spieķiem, tādējādi cenšoties atvieglot stāvēšanu. Bet tie, kuriem ir jau pavisam grūti, Rīgā neatliek nekas cits, kā apsēsties uz atkritumu kastes," sašutumu neslēpj autors.

Tāpat ieraksta autors norāda, ka šis, visticamāk, nav stāsts par finansējuma trūkumu, bet gan par cilvēcīgas attieksmes trūkumu.

Komentāros daudzi norāda, ka līdzīga problēma ir arī daudzās citās pilsētās.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Nav jābūt invalīdam, lai vajadzētu piesēst ,kaut vai īslaicīgi. Pilsētā iztrūkst labiekārtojuma elementi, mēbeles un tualetes. LPSR laikos par to cītīgi rūp\ejās Izpildu komitejas ar labiekārtošanas pārvaldēm. Pati strādāju pie šiem labiekārtojumiem ilgu laiku. Tāpēc nevajag brīnīties, ka ārzemnieki čurā, kur vajadzība pieķer. Eiropā ir iekārtotas automātiskās WC ielu krustojumos un dažu ēku stūru daļā. Pārvietojamie krēsli ir ne tikai pakos un pie muzejiem. Un nezog tos!

15.janvāris 2020, 15:50 Atbildēt

Sarkandaugavā 5.un9.tramvaja,pieturā Tilta iela bija normālas nojumes ar soliņiem ,bet tad nāca dižie laiki,kad nezin kāpēc tie bija jānojauc (kādam bija jāpelna),bet vietā neko nenolika.LABAIS mērs ir Briselē un mēs jebkuros laika apstākļos stāvam un gaidam ,kad par mums apžēlosies.Laikam nav ko cerēt.

15.janvāris 2020, 17:06 Atbildēt

A.Deglava /Dārzciema ielas pieturā uz centra pusi arī nojauca nojumi. Visur uzlika jaunas, bet šo vietu konkrēti aizmirsa. Tas jau daudzus gadus atpakaļ.

15.janvāris 2020, 17:58 Atbildēt

Kuldīgas pilsētā par to ir brīnišķīgi padomāts un izdarīts. Prieks dzīvot.

16.janvāris 2020, 10:03 Atbildēt

Mana māte ir invalīde, viņa ne tikai nevar nokļūt līdz sabiedriskajām transportam, bet pat līdz veikalam, tādēļ, ka nav neviena soliņa kur ik pēc 50 metriem varētu piesēst. Pļavnieku mikrorajons ☹️

16.janvāris 2020, 12:09 Atbildēt

Tas domats, lai bomzi nekur negul.

16.janvāris 2020, 13:31 Atbildēt

11 tramvaja Rusovas pieturā jau vairāk kā 10 gadi nav nojumes ir 1 sols, uz kuru var apsēsties 5 cilvēki, bet pasažieru skaits ap 30, jo blakus atrodas Valsts ieņēmu dienests. Pieturas teritorija ir nesakopta, nolauzti zari vecās lapas.......

16.janvāris 2020, 18:13 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:53

Jaunākās diskusijas