Rīdziniekus brīdina par krāpniekiem; aicina neizpaust svešiniekiem personas datus

tautaruna.lv 26.februāris, 0:01
 
Kaspars Krafts/F64
Rīgas domes Labklājības departamenta rīcībā ir nonākusi informācija, ka uzdarbojas viltus sociālā dienesta darbinieki, kuri pa tālruni sola pārskaitīt vienreizējo ģimenes pabalstu 500 eiro apmērā. Tāpēc bērnu vecāki aicināti nebūt lētticīgiem un būt piesardzīgiem, neizpaust svešiniekiem ne savas dzīvesvietas adresi, ne personas datus, un sarunas laikā nekādā gadījumā neizpaust savu bankas kontu pieejas datus, raksta "riga.lv".
Būtiski atcerēties, ka pa tālruni pieprasīt internetbankas autorizācijas rīkus nav tiesīgs neviens, uzsver departaments.

Rīgas Sociālā dienesta darbinieki var zvanīt saviem klientiem, lai pārrunātu sociālo situāciju, bet nekad neprasīs internetbankas pieejas datus. Labklājības departaments vērš uzmanību, ka sociālā dienesta darbinieki sarunu sāks latviešu valodā (un tikai sarunas laikā var pāriet uz valodu, kas cilvēkam ir saprotama), iepazīstinās ar sevi nosaucot vārdu, uzvārdu un no kāda Rīgas Sociālā dienesta teritoriālā centra zvana. Turklāt vienreizējo atbalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ieskaitīs automātiski kredītiestādes kontā, kurā persona jau saņem ikmēneša pabalstu.

Tāpat departaments atgādina - ja nepazīstams cilvēks klātienē vai telefoniski piedāvā kaut ko iegādāties, aicina nedarīt to! Labāk pārrunāt radušos situāciju ar saviem tuviniekiem pirms kaut kādu darbību veikšanas. Nelaist savā dzīvoklī nepiederošas personas, nekādā gadījumā neveikt skaidras naudas darījumus un pārskaitījumus svešiniekiem. Aicina pabrīdināt tuviniekus, īpaši sirmgalvjus, jo nereti par krāpnieku upuriem kļūst tieši viņi.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Modernie kabatzagļi uzdarbojas neizejot no sava mitekļa.

26.februāris, 8:09 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:50

Jaunākās diskusijas