Latvietis, kuram jau dzimtenē atņemta autovadītāja apliecība, iekuļas nepatikšanās Īrijā

Lelde Veinberga 14.decembris 2019, 20:47
 
Pixabay
Īrijas tiesas priekšā nācies stāties Latvijas valstspiederīgajam, kurš pirms diviem gadiem Ziemassvētku dienā pieķerts braucam pie stūres bez autovadītāja apliecības un bez apdrošināšanas, atsaucoties uz tipperarylive.ie vēsta portāls "Baltic-Ireland.ie".

Klonmelā dzīvojošais 29 gadus vecais vīrietis pie stūres nedrīkstēs sēsties vēl turpmākos četrus gadus, kā arī viņam nāksies samaksāt soda naudu 500€ apmērā, vēsta portāls.

Tiesā vīrietis atzina savu vainu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanā 2017.gada 25.decembrī. Gardas pārstāvis tiesā liecināja, ka Ziemassvētku dienā ap plkst. 16.40 ikdienas patruļas laikā pamanījis transportlīdzekli, kas viņa priekšā bez brīdinājuma apstājies ceļa vidū, un vadītājs no tā aizbēdzis, bet vēlāk atgriezies.

Autovadītājs nav varējis uzrādīt gardas pieprasīto autovadītāja apliecību un apdrošināšanu, tāpēc automašīna tika konfiscēta un pēc nedēļas to pieprasīja īpašnieks.

Auto īpašnieks bija devis atļauju vīrietim ar to braukt, būdams pārliecināts, ka viņam ir gan autovadīšanas tiesības, gan apdrošināšana. Apsūdzētais strādāja pie transporta līdzekļa īpašnieka, kuram bija vairāki darbinieki, kas novāca rododendru ziedus. Tagad juanais vīrietis strādā pārtikas fabrikā.

Tiesa uzklausīja, ka apsūdzētajam jau iepriekš Latvijā bija atņemtas tiesības sēsties pie stūres. Viņa advokāts pastāstīja tiesai, ka vīrietis dzīvo Īrijā apmēram četrus gadus kopā ar partneri, kura gaida bērnu. Latvijā viņam dzīvo trīs bērni.

Tiesa apsūdzētajam uz diviem gadiem atņēma tiesības sēsties pie stūres un piesprieda 400 € naudas sodu par braukšanu bez apdrošināšanas. Savukārt par braukšanu bez auto vadīšanas tiesībām vīrietim tika piespriests vēl 100 € naudas sods un noteikts liegums četrus gadus vadīt automašīnu.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:56

Jaunākās diskusijas