Žurnālisti atklājuši, kas bija rakstīts uz Putina runas lapas aizmugures

Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA 2.marts 2023, 16:55
 
SCANPIX/AFP
Krievijas prezidents Vladimirs Putins savu vēstījumu par notikumiem Brjanskas apgabalā daļēji lasīja no papīra lapām. Žurnālisti pamanījuši, ka uz vienas lapas aizmugures bijuši ar pildspalvu uzrakstīti pāris vārdi.

Pietuvinot uzrakstu, iespējams izlasīt, ka tur ir rakstīts: "Daria Aleksandrovna Dugina". D. Dugina ir Kremļa ideologa Aleksandrs Dugina meita, kura gāja bojā, vadot sava tēva automašīnu. Automašīnā bija ievietots spridzeklis. sieviete nomira notikuma vietā.

Atbildību par notikumiem Brjanskas apgabalā uzņēmies "Krievu brīvprātīgais korpuss", kas ir 2022.gada augustā izveidota krievu brīvprātīgo vienība, kura karo Ukrainas pusē.

"Krievu brīvprātīgais korpuss" izlicis sociālajos tīklos video, kurā redzami divi bruņoti vīrieši. Video filmēts Brjanskas apgabala Ļubečanes ciemā uz vietējā pasta un dzemdību nodaļas fona.

"Šobrīd visos interneta resursos var redzēt ziņas par "ukraiņu diversantu grupu", kas nogalināja bērnus, sagrāba ķīlniekus, bet tajā pašā laikā steidzīgi devās prom un tā tālāk," teikts "korpusa" paziņojumā viņu "Telegram" kanālā.

"Tas viss ir Kremļa propagandistu meli. "Krievu brīvprātīgais korpuss" ieradās Brjanskas apgabalā, lai parādītu saviem tautiešiem, ka ir cerība, ka brīvi krievu cilvēki ar ieročiem rokās var cīnīties pret Putina režīmu," teikts paziņojumā.

"Krievu brīvprātīgais korpuss" sola vēlāk izplatīt atspēkojuma filmu par savām gaitām.

Ukraiņu izdevums "Babel" raksta, ka viens no video redzamajiem cilvēkiem ir krievs Deniss Ņikitins, kurš karo Ukrainas pusē.

"Babel" vēsta, ka Ukrainas Bruņoto spēku operatīvā vadība nezina par incidentu Brjanskas apgabalā.

Tikmēr Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs paziņojis, ka notikumi Brjanskas apgabalā ir iekšēja konfrontācija starp Krievijas pilsoņiem.

"Tā sauktā Krievijas Federācija ir absolūti nestabils veidojums ar ļoti daudziem iekšējiem konfliktiem: starpetniskiem, sociāliem, politiskiem. Un tiešām, notiek šādas lietas, kas liecina par konfrontāciju pašā Krievijas Federācijā starp pašas Krievijas Federācijas pilsoņiem," pavēstīja Jusovs. "Tas liecina, ka Krievijas tauta droši vien sāk mosties pret asiņaino Putina diktatūru."

Pēc Jusova teiktā, cik ir zināms, tad "korpuss" necīnās pret civiliedzīvotājiem, bet tikai pret Putina režīmu un tiem, kas viņam kalpo.

Kā paziņojis Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, Putinam piektdien būs apspriede ar Drošības padomes locekļiem. Viņš noraidīja mediju izplatīto informāciju, ka sēde sasaukta ceturtdien.

Krievijas propagandas medijos ceturtdienas rītā sāka parādīties dažādas pretrunīgas ziņas par it kā notiekošo "ukraiņu diversantu" uzbrukumu Sušanu un Ļubečanes ciemiem Brjanskas apgabalā, bet liela daļa ziņu vēlāk tika atsaukta.

Krievu mediji ziņoja par vairāk nekā 50 bruņotiem cilvēkiem, kas no Ukrainas puses iegājuši Brjanskas apgabala teritorijā. Propagandas mediji vienlaikus vēstīja gan par dronu uzbrukumiem, gan par elektrostacijas un gāzes stacijas uzspridzināšanu, gan par šaušanu uz minēto ciematu iedzīvotājiem, gan par ķīlnieku sagrābšanu.

Tajā pašā laikā Odesas kara administrācijas pārstāvis Serhijs Bračuks izteicies, ka gadījumā, ja kaut kas no tā ir noticis, tad visdrīzāk tie ir no frontes dezertējušie krievu karavīri.

Savukārt Ukrainas armijas pulkvedis Anatolijs Štefans paudis pārliecību, ka tā ir operācija Ukrainas armijas diskreditēšanai.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Vladimirs Putins ir cmo un pedofils.

2.marts 2023, 18:59 Atbildēt

Čmo jau ir noteikti, par pārējo, tas ir tavā ziņā.

3.marts 2023, 8:36 Atbildēt

Neatceros kad, bet bija viens publisks foto, kad cmo Putins bucojas ar mazgadigu puiku.

4.marts 2023, 8:17 Atbildēt

Tur 2 vai 3 dublieri viņam ir un nav pat līdzīgi viņam.

3.marts 2023, 10:36 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:59

Jaunākās diskusijas