Vai izlietotie Covid-19 paštesti var būt bīstami?

tautaruna.lv 16.janvāris, 14:11
 
f64.lv, Romāns Kokšarovs
Tuvākās nedēļas laikā gaidāma valsts iepirkuma otrā krava ar Covid-19 ātrajiem paštestiem. Tos izdalīs skolām, sociālās aprūpes iestādēm un publiskā sektora darbiniekiem. Tie būs 3,5 miljoni testa komplektu. Pēc izlietošanas tie visi kļūst par atkritumiem. Vai tie ir bīstami un kas ar tiem notiek, skaidroja TV3 Ziņas.

Pēc izlietošanas Covid-19 paštesta komponentes jāieliek tam speciāli paredzētā maisiņā ar bioloģiskās bīstamības brīdinājuma zīmi. Lai arī tas viss ir plastmasa, taču to, kā jebkuru citu medicīnisko atkritumu, nedrīkst likt pie šķirotajiem atkritumiem. Izlietotie paštesti un arī sejas maskas ir jāmet nešķiroto sadzīves atkritumu konteinerā jeb parastajā miskastē.

"Šis paštests jau pēc 20 minūtēm vairs nav bīstams. Nekādu bīstamību nerada. Protams, var drošības nolūkos savam mierinājumam mērcēt karstā ūdenī šos izlietotos paštestus. Tāpat var likt hloru saturošajos līdzekļos," skaidroja Ilona Drišļuka, Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja.

Rīgas un Pierīgas reģiona atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu savāktie Covid-19 paštesti kopā ar pārējo atkritumu masu nonāk Vides resursu centra poligonā Getliņos.

Automatizētās sistēmas paštestus un maskas samet pie sadedzināmās atkritumu daļas.

"Kopā ar citiem plastmasas atkritumiem tiek samalti un tiek nogādāti vai nu cementa rūpnīcās cementa ražošanai kā kurināmais, vai arī kaut kur citur tiek sadedzināts. Ir arī poligoni Latvijā, kuros nonāk noglabājamajā daļā, guldot kalnā," skaidroja Guntars Levics, Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ”Clean R” valdes loceklis.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:44

Jaunākās diskusijas