Osis un Kiršteins

Aivars Gudrais

VAI VARAM TICĒT JAUNAJIEM DEKOLONIZĒTĀJIEM ?

            Cilvēki, kas regulāri seko publikācijām sociālajos tīklos, noteikti ir pamanījuši tāda kunga Ulža Oša aktivitātes, kurš vārdos kļuvis ļoti nacionāls, un nereti pat atļaujas izteikties, ka būtu nepieciešama Latvijas dekolonizācija. Tiktāl viss būtu lieliski, bet tomēr paliek aktuāls jautājums – vai šīs idejas viņam tiešām nāk no sirds? Vai tā nav jaunas politiskas nišas meklēšana no šī kunga puses, lai atkal tiktu pie varas un naudas?

                Es Uldi Osi atceros kā 5.Saeimas deputātu no bēdīgi slavenā “Latvijas ceļa”, ko Patrioti toreiz savā starpā pamatoti mēdza saukt par Pleskavas ceļu. Viņš arī ieņēma Finanšu ministra amatu vēlāk pedofīlijā neoficiāli apsūdzētā Valža Birkava valdībā, kuras mūžs gan nebija pārāk ilgs – drusku vairāk par gadu. Pati 5.Saeima arī darbojās tikai nepilnus 2,5 gadus, bet sūdus gan paspēja sabrūvēt pamatīgus. Pie lielākajiem šī veidojuma pastrādātajiem grēkiem neapšaubāmi jāmin okupantiem izdevīgā Pilsonības likuma pieņemšana un noziedzīgi nelietīgā līguma ar Krieviju parakstīšana, kurš gan paredzēja 5 gadu laikā izvest no Latvijas KF karaspēku, taču atļāva te palikt 20 000 (oficiālais skaitlis, reāli viņu noteikti bija vairāk) demobilizēto Krievijas armijas virsnieku, tāpat arī maksimāli pagarināja tiesības Krievijai lietot t.s. “Skrundas lokatoru”.

                Patiesībā tieši 5.Saeimai vajadzēja beidzot sākt starptautiskā līmenī aktualizēt dekolonizācijas problēmu, un vismaz šo 20 000 atvaļināto virsnieku izraidīšana atpakaļ uz mātušku būtu pirmais pozitīvais solis vajadzīgajā virzienā, vēlāk tad varētu ķerties klāt arī pārējiem okupācijas laikā nelikumīgi iebraukušajiem elementiem. Nekas tāds gan netika darīts, tieši pretēji – ar steigu tika leģitimētas un nostiprinātas okupācijas sekas. Protams, tieši “Latvijas ceļš” ar saviem 36 deputātiem (tik lielu pārstāvniecību vairs neviena partija t.s. “4.maija Latvijā” vēlāk parlamentā neieguva) bija šā noziedzīgā procesa priekšgalā. Sevišķi centās tādi “zelta mutes” kā Andrejs Panteļejevs, Indulis Bērziņš, nesen galus atdevušais Aivars Endziņš un vēl vairāki citi “Eiropas vērtību apgaismotāji”. Viņiem braši piebalsoja toreizējais LNNK biedrs Aleksandrs Kiršteins, kurš 5.Saeimā vadīja Ārlietu komisiju un kura pozīcija vairumā jautājumu bija daudz tuvāka “LC”, nevis viņa paša partijai, tomēr izslēgts no tās viņš netika, pretēji, piemēram, Zīgeristam un Kostandam. (Par šī darboņa destruktīvo rīcību pagātnē esmu jau savulaik rakstījis klab.lv/users/aivars_666/4599.html) U.Osis gan nebija lielo “vienotās nācijas integrētāju” un draudzības ar “demokrātisko” Krieviju sludinātāju priekšgalā, taču nekādu pretdarbību šīm nelietībām neveica, tieši otrādi – atbalstīja tās, ja ne citādi, tad vismaz ar saviem balsojumiem 5.Saeimā. Vai viņš nesaprata, ko dara, vai viņam karjera tobrīd stāvēja pāri visam? Uz šo jautājumu lai viņš pats atbild, tā vai citādi, bet viņa vaina 5.Saeimas piekoptajā genocīdā pret Latviešu tautu nav apstrīdama. Šādu pretlatvisku politiku toreiz aktīvi atbalstīja arī Zemnieku savienības, “Saskaņas Latvijai”, Kristīgo-demokrātu un Demokrātiskā centra partijas deputāti, kuru kopējais balsu skaits krietni pārsniedza nepieciešamā 51% minimumu.

                Ko es kā vērotājs no malas tobrīd varēju izdarīt? Tikai bezspēcīgās dusmās lauzīt rokas un censties paturēt prātā to riebīgo neliešu vārdus un uzvārdus, kas rok paši savai tautai kapu, ar mērķi atgādināt viņu nekrietnības gadījumā, ja šie pēc laika nolems “pārmest kažoku”. Piemēru nesenā pagātnē jau bija, cik uziet – kaut vai tas pats Toļiks Gorbunovs, kas burtiski pāris gadu laikā no zvērīga ‘buržuāzisko nacionālistu” apkarotāja kļuva par “brīvības cīnītāju”. Un tauta uz tā “uzķērās”, noticēja viņam un bariem skrēja par viņu balsot. Droši varu teikt – ja nebūtu sarakstā harizmātiskā Gorbunova, kurš tā patika daudzām sievietēm, nodevīgais “LC” vairāk par 20 vietām 5.Saeimā neiegūtu. Protams, nav jau izslēgts, ka viņu vietā tad darbotos citi nelieši.

                Lūk, tad es iegaumēju arī U.Oša vārdu, kuru domās iemetu t.s. “melnajā sarakstā”. Vēlāk šis kungs pievērsās biznesam, no politikas attālinājās, arī es pamazām sāku viņu piemirst, līdz pirms gadiem desmit izlasīju diezgan lielu rezonansi sorosītu mēdijos ieguvušo U.Oša izteikumu par Hitleru, kur viņš cita starpā izteicās, ka, protams, nosoda fīrera izplānotos pasaules iekarošanas plānus un mērķus fiziski atbrīvoties no t.s. mazvērtīgajiem zemcilvēkiem, bet tai pašā laikā nevar neapjūsmot viņa panākumus Vācijas ekonomikas atveseļošanā. “Tas ir apbrīnojami, kā bija iespējams valsti ar pilnībā sagrautu ekonomiku divu gadu laikā pārvērst par plaukstošu zemi, kurā pilnībā likvidēts bezdarbs!”, izteicās Osis. Viņš arī piebilda, ka gadījumā, ja kādam dakterim būtu izdevies dabūt ārā no Hitlera galvas “nacistiskās šizofrēnijas murgus”, tad viņš tiktu atzīts par gudrāko un veiksmīgāko kādas valsts vadītāju pasaulē. Protams, sorosiskajiem žurnaļugām tādi vārdi nepatika, viņu uztverē jebkura Hitlera slavināšana nozīmējot “holokausta upuru piemiņas zaimošanu”, respektīvi, par fīreru jāsaka vai nu sliktu, vai vispār neko. Gods kam gods, par spīti kritikai, U.Osis, atšķirībā no, piemēram, NA “superpatriota” Sūkalnieka, no saviem vārdiem neatteicās un tos atpakaļ neņēma, tā iemantojot manās acīs zināmu cieņu, jo, protams, ka es arī pilnībā piekrītu viņa pozīcijai Hitlera jautājumā.

                Es cerēju, ka varbūt U.Osis tagad, līdzīgi kā savulaik E.Berklavs, atzīs savas partijas un arī sevis paša pieļautās kļūdas, publiski tās nosodīs un apsolīs cīnīties par to izdarīto seku novēršanu.  Es vismaz personīgi būtu tad gatavs viņam piedot, jo cilvēks jau diemžēl pēc savas dabas ir vājā un grēcīgs, un kā Bībele saka:”…lai met pirmo akmeni tas, kurš pats ir pilnīgi bez grēka”. Cita starpā atceros Berklava teikto, ka viņš esot gana daudz darījis, lai labotu to ļaunumu, ko pats kopā ar citiem komunistiem-pagrīdniekiem savulaik bija paveicis, nīcinot Latvijas valstiskumu, “…tomēr es saprotu, ka tie, kas cietuši no okupācijas režīma, var man arī nepiedot, es tādu pozīciju pieņemu un neļaunojos par to uz viņiem”, viņš deklarēja. Oša darbības laiks un arī ietekme politikā bija jūtami mazāka kā savulaik Berklavam, līdz ar to grēku arī viņam nebūtu pārāk daudz. Tomēr ir viena būtiska atšķirība – Berklavs savas kļūdas atzina, kritiski vērtējot sevi, ka jaunībā bijis dumjš kalpa puika, kurš ietekmējies no komunistu propagandas; Osis diemžēl savu pagātni kritiski izvērtēt nevēlas, lai gan esmu uz to viņu arī aicinājis gan personīgi, gan publiski. Viņš izvēlas vispār par šo savas dzīves posmu klusēt, un tas, savukārt, neko labu par šo cilvēku neliecina, neļauj (vismaz man) viņam uzticēties un būt pārliecinātam, ka viņš tiešām reāli grib Latvijas dekolonizāciju, lai gan ir jau saņēmis drosmi par to rakstīt pat avīzē “DDD”. Kur ir garantija, ka pēc laika viņš nesāk atkal runāt un rakstīt savādāk? Pieredze liecina, ka pat dažs labs konkursa par Latvijas dekolonizācijas likumprojekta izstrādāšanu laureāts vēlāk no saviem vārdiem atsakās, jo “ir jau par vēlu darīt to, kas bija plānots pirms 20 gadiem”. Vai Osis varbūt tagad domā pretēji, proti, ka “nav par vēlu darīt to, kas netika (ar viņa paša līdzdalību) īstenots 5.Saeimas laikā pirms 30 gadiem”? Nezinu, nezinu… protams, cilvēks var laboties, var pārdzimt, bet šim procesam ir jāsākas ar publisku sevis paša pieļauto kļūdu atzīšanu, ja tas nenotiek, tad… Tas pats sakāms arī par Kiršteinu, kurš vēl nupat uzņemtā dokumentālā filmā par Krievijas armijas izvešanu 90.gados plātās ar saviem “varoņdarbiem”, neko nenožēlo, apgalvo, ka toreiz citādi nevarējis rīkoties…utt., utjp. Kā gan tādam cilvēkam lai tagad uzticas, jau atceroties vien, cik partiju viņš jau nav nomainījis, pie tam nebūt ne visas tās bija nacionālas – pat vārdos nē! Vai ir kāds pamats domāt, ka viņš, iekļūstot Eiropas Parlamentā (ja nu pēkšņi tāds brīnums notiktu), sāktu cīnīties par Latvijas dekolonizāciju? Manuprāt, nekāda, vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka pirms 30 gadiem viņš darīja pilnīgi pretējo – veicināja okupantu palikšanu Latvijā un viņu naturalizēšanu, un nav šādu savu rīcību nožēlojis! Vēl jāņem vērā, ka PSRS laikos valstī bija viena vienīgā partija, un bija tikai divi ceļi, kā kaut ko politiski ietekmēt – darboties pret to ārēji, kā rīkojās G.Astra, vai mēģināt graut to iekšēji, kā savulaik darīja E.Berklavs. 1990.gados bija vesela partiju buķete, varēja izvēlēties neiet uz kosmopolītisko “LC”, kā to izdarīja U.Osis, nemēģināt nacionāli tizlo LNNK padarīt vēl tizlāku, kā rīkojās A.Kiršteins… Un kamēr viņi publiski neatzīs šādu savu rīcību pagātnē par kļūdu, kamēr publiski nepalūgs par to tautai piedošanu (tik maz prasu, bet vienlaikus laikam pārāk daudz – vismaz šo darboņu uztverē), es viņiem neuzticēšos, nesadarbošos ar viņiem un, protams, nekādā gadījumā par viņiem un viņu pārstāvētām partijām nebalsošu!

PAR PATIESI BRĪVU, NACIONĀLU LATVIJU BEZ LIEKUĻIEM UN KOLABORANTIEM

CĪŅAI UN UZVARAI SVEIKS !!!

18.02.2024.                                                                                         Aivars Gedroics

18.februāris, 16:37
DŽA

Gedroic, savus nacistu saukļus iebāz tur, kur saule nekad neiespīd. Saproti, latviešu nacists vai kremļa fašists, priekš manis ir absolūti vienādi mēsli. 

18.februāris, 17:15
Aivars

Nevienu tavas domas neinteresē, smirdīgais pidar! Vācu gestapo par mani pasūdzējies? :))

18.februāris, 18:02
DŽA

Nu re, Gedroic, tu mani sauc tieši tāpat, kā kremļa troļļi.  Viens jums līmenis- izdzimteņi jūs, nacisti un fašisti esat. Tārpi. Neieredzu.

18.februāris, 21:50
Aivars

Kāds tu esi, tāds arī esi! :)))

18.februāris, 22:10
DŽA

Un?

18.februāris, 22:16
Aivars

Tādu tad tevi arī sauc un raksturo !!!

18.februāris, 23:26
Mihailo ar Olgu

Bedigs mums ira lasīt jūsu lamas un prieks liels par 6ito tikai kremlinim kas superprieka lasīt kad jusu valstes patriot viena otru lamat un pret istu jumsim baigi bīstamim naidnieku kopā nebūt

 

 

19.februāris, 0:11
Ir tāds

Miķelīt ar savu Olīti

Neliekuļo! Vispirms kāda tev daļa gar Latviju? Labāk uztraucies par savu dzimteni! Tev ir bēdīgi lasīt? Vai pašam smiekli nenāk? Vai tev ir cāļa smadzenes, ka neatceries ko pats iepriekš te esi rakstījis, kā pats lej eļļu ugunī? Kā tu atkritum pats te latviešus sauc? Palasi, ja neatceries! Šoreiz Aivars ir uzrakstījis visu kā tas ir,laikam nāk vecums, nāk saprāts, tikai pasaules klaidoņiem nav miera, uzreiz jāpasaka kas stulbs, bet ko no garā vārgā var gribēt. Un tagad esi lūdzu tik laipns un izstāsti ko tu dari mūsu valstelē, kā tev tīk teikt, ko neej karot par savu dižo lielvalsti Ukrainu? Tevi kā Latvijas ienaidnieku vajadzētu iesēdināt lidmašīnā un desantēt Ukrainā frontes līnijas tuvumā, lai vari uzreiz iet karot par savu dzimteni, nevis sēdi mūsu valstelē un tikai vem!

19.februāris, 6:09
DŽA

Mihailo ar Olgu, Aivars Gedroics ir latviešu nacists, nacisti nevar būt patrioti. Teikšu, nacionālists esmu- mana zeme, mana tauta, mana valoda. Bet es cienu arī visas pārējās tautas, kas dzīvo manā zemē un uzskata Latviju par mīļu. Nacisms ir kas cits, tas ir ļaundabīgs audzējs. Latvija latviešiem,  pārējie ārā! Tas ir Nacisms, ko sludina Gedroics. Priekš manis, latviešu nacists un krievu fašists, ir absolūti vienādi mēsli. Neieredzu. 

Nacionālists vēlas redzēt, kā plaukst un zeļ viņa tauta pārējo tautu saimē. Nacists? Nacists sēj tikai naidu. Saproti, nacists nav, un būt nevar, patriots. Nacisms ir destruktīva ideoloģija, vērsta uz nācijas iznīcināšanu. 

Mihailo ar Olgu, krievu fašisti, iebrūkot Ukrainā, iznīcina krieviju. To pašu nacists Gedroics izdarītu ar Latviju. Aivars Gedroics ir patriots??? Nē, suņa sūds. 

19.februāris, 11:03 (19.februāris, 11:15 - labots)
V ilis Gutmanis

Ko darīt ar tādiem ''patriotiem'' kā ... , Aleksandrs78, Marcis Dzelme un Mihailo ar Olgu? Lāpsru rokā un strādat rokot grāvjus, karjerus vai ko citu pa 16h dienā lai tās mūļķības kas viņiem ir galvās smaga darba rezultātā izvēdinās.

19.februāris, 11:46
DŽA

V ili, tu ko citu, bez absolūta nonsensa, esi spējīgs pateikt? Tev tak kaut kādām domām ir jābūt? Jebšu nē? Tārps tu esi.

19.februāris, 12:17
Ir tāds

Man patīk mūsu mazais plānprātiņs, jo dienas jo trakāk! Šo vajag izdomāt: "...nacionālists esmu- mana zeme, mana tauta, mana valoda." Viņš gadījumā negribēja teikt: "Ein Volk, ein Reich, ein Führer — "Viena tautaViena valsts, Viens vadonis" /Ādolfs Šihengrubers/. Bet cik es saprotu, tad to viņš saka par sdavu dzimteni Vāciju. Tikai viņš nabaga bērns aizmirsa, ka viņa elks kuru viņš citēja bija nacionālsociālisma dibinātājs, zvērīgākais 20. gs. vājprātīgais slepkava un nacists N 1. Tā,ka mūsu mazais plānprātiņš saka pareizi, tikai nedaudz kļūdijās, viņš gribēja teikt: "Teikšu, reformētais nacists esmu, ar tiesībām mīlēt citus- Ein Volk, ein Reich, ein Führer!  Bet es mīlu arī visas pārējās tautas, kas dzīvo manā zemē un uzskata Vāciju par mīļu." Tad viss pareizi!

19.februāris, 12:25
Ir tāds

Vili

Kādus šiem karjerus vai ko citu? Viņus visus lidmašīnā iekšā un ar vienu izpletni desantēt Ukrainā, frontes tuvumā ukraiņu pusē, lai iet karot, vismaz kāds labums būs. Bet mūsu mazo Vāczemes plānprātiņu pamperos iekšā un piesiet pie gultas, lai guļ ar saviem viltotajiem zobiņiem pret griestiem un savas anekdotes lai stāsta palātas biedriem.

19.februāris, 12:31
DŽA

Kā gan jūs, tārpi, man riebjaties. Planktons, biomasa. Puvuši dārzeņi komposta kaudzē. Visai nožēlojami. Eksistence komposta čupā...

19.februāris, 13:03
Ir tāds

Manu mazo, pūkaino, plānprātiņ fon Koblenz, tu labāk izlien no savas puvušo dārzeņu komposta kaudzes un beidz savu visai nožēlojamo eksistenci komposta čupā, tad tev nebūs jāmeditē kopā ar tārpiem un tie tevi netraucēs un neriebsies. Pie reizes aizcilpo pie sava psihiatra, varbūt vēl kādu zālīti tev atradīs un tu nomierināsies, beigsi visai nožēlojamo eksistenci puvušu dārzeņu komposta čupā un pārstāsi justies kā planktons un biomasa. 

19.februāris, 13:25
Aleksandrs78

Smieklīgi un pretīgi ir lasīt kremļā necilvēku -amorālo ķesku uzbrukumus Latvijā esošiem ukraiņiem, viņu nedavalsts fīrera slepkavnieciskā uzbrukuma dēļ ukraiņu zemei! Ir jau saprotams, ka šie maldinošā cilvēkpaskata dzīvnieki gribētu lai te esošie Mihailo un Olgas un citi ukraiņi būtu viņu okupantu un kremļa - čekas sadista pusē, kādi ir lielākā daļa gadu desmitiem Latvijā dzīvojušie ukraiņu kompradori, ko pierāda mītiņos esošā mazskaitlīgā ukraiņu grupiņa un nevis visa ap trīsdesmit tūkstošu lielā ukraiņu diaspora! Arī tagadējo mītiņotāju grupu lielāko daļu sastāda nesen atbraukušie no Ukrainas krievu okupantu vardarbības dēļ, bet desmitgadēm te esošie ukraiņu cilmes nodevēji klusi sēž malā un nogaida vai tiks priekš viņiem atbrīvota viņu dzimtene. Bet šejienes 5.kolonnas "čaklā" diennakts preteiropas un pretvalstiskā smirdoņa yikai mums un visai pasaulei parāda Latvijas drošības spēku nelietderību vai pat pilnīgu nederīgumu, absolūtā inertuma un bezdarbības dēļ, bet...par milzu algām no mūsu visu nodokļiem, kas ir totāls absurds!

19.februāris, 13:32
Andis

"Smieklīgi un pretīgi ir lasīt kremļā necilvēku - amorālo ķesku uzbrukumus Latvijā esošiem ukraiņiem" ©

Smieklīgi gan, kad vietējā pabira ukraiņus tēlo un pretīgi kroplā latviešu valodā noliek Latviju un latviešus. 

19.februāris, 14:12
Ir tāds

Aleksandr78

Cik es saprotu, ka kāds uzbruktu Latvijai, tu būtu pirmais kurš skaļi aurodams, citus pa malām grūstīdams, pirmais skrietu pamest Latviju, jo tev bikšeles nelāgi ostu. Redzi, kas cits ies par Ukrainu cīnīties, ja ne paši ukraiņi? Kad tev piedāvā to darīt tu kviec kā kaujams sivēns ar pārgriestu rīkli. Tad pasaki, kuram, kuram ir jācīnās par Ukrainu? Labi, par sievietēm vēl tā, bet ko tāds Miķelīts šeit dara? Kāpēc viņš neatrodas savas valsts armijas rindās? Kāpēc viņš kropļo latviešu valodu un ņirgājas par latviešiem, Latviju un valodu? Tas tev šķiet labi un normāli? Redzi, es zinu, ukraiņu bēgļus kuri saņem pabalstus šeit un tanī pat laikā saņem arī pensiju no Ukrainas. Ja tev tas šķiet pieņemami, man nē. Kāpēc mūsu pensionāriem ir jādomā kā izdzīvot no pensijas kamēr daži "bēglīši" var parazitēt uz citu valstu rēķina. Ja tu nezini, tad paraugies googl maps kartēs cik liela ir Ukraina un kur noris karadarbība. Pasaki, vai šiem bēglīšiem nebija vietas savā valstī kur bēgt, ka bija jābēg uz svešu zemi? Dod Dievs tev nodzīvot līdz pensijai, ja tad kad tu sasniegsi tās vecumu tāda vēl būs, tad redzēsim ko tu pats teiksi. Tev, atvaino morālajam kroplim sveši cilvēki ir tuvāki kā savējie! Tu savējos esi gatavs samīt dubļos un svešos iznest uz saviem pleciem. Zini, šādu cilvēku sauc par niecību, jo tu esi gatavs svešinieku priekšā klanīties līdz zemei. Kas attiecas uz mūsu valsts drošības dienestiem, savu darbu dara, tikai viņi dara to kas tiem jādara nevis klausās ko daži psihopāti kā tu te gaudo. Tu pat esi tik aprobežots, ka tu nesajēdz kas ir piektā kollona. Piektā kollona ir apzīmējums ārvalstu savervētiem vai tām simpatizējošiem aģentiem, kas nodarbojas ar karaspēka, valsts iedzīvotāju demoralizēšanu, piemēram, spiegojot, musinot uz nemieriem, ceļot paniku, veicot diversijas un citas pretvalstiskas darbības. Paniku te visvsvairā cel tu apvainojot valsts drošības dienestus bezdarbībā un nemitīgi taurējot, ka "krievi nāk!". Nevajag taurēt, vajag, domāt par savu valsti, tās aizsardzību, par savas valsts pilsoņu labklājību vispirms, par valsts ekonomisko augšupeju utt.. Ja valstī notiek recesija un tanī pat laikā valdība neko nedara un neatkāpjas, tad kā tādu saukt. Un iekal savā tukšajā galvaskausā, ka visiem nav jāpiekrīt visam ko saki tu! Iemācies valsts konstitucionālā likuma- Satversmes 99 un 100 pantu un tad muldi! 99. Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts. 100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta. Pamēģini saprast ko nozīmē tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību un paust savus uzskatus! Jeb kurā gadījumā vispirms tas nozīmē, ka tev nav nekādu tiesību kādam uzspiest savu viedokli, kādu saukt par citas valsts rezidentu, jeb tai simpatizējošu, ja tev nav tam pierādījumi. Tas, ka kāda viedoklis nesakrīt ar tavējo neko nenozīmē! Raugi, ka pats ar savu nemitīgo citu apvainošanu neaizrunājies par tālu. Dzīvē ir nerakstīts likums, kurš citiem sola pats dabū. Izlasi pasaku par trim siventiņiem, varbūt ko sapratīsi, ja nē, tad palīdzēt nevaru.  

 

19.februāris, 14:24
DŽA

atvar, idiota gabal, saiklim "ka" un apstākļa vārdam "kad" nav vienādas nozīmes  :) tev, mēsls, āža kāja no dirsas lien :)))

19.februāris, 16:18

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:30

Jaunākās diskusijas