"Sāku bļaut pa visu veikalu," Kairišs par pieredzēto Viļānos; viņš baidoties par ģimenes drošību

tautaruna.lv 10.augusts 2023, 0:30
 
Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency
"Viļāni! Latvijas valstiskuma un drošības katastrofa!" savu stāstu vietnē "Facebook" iesāk režisors Viesturs Kairišs.
"Kad pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām uzvarējušo partiju pārstāvji publiski pauda satraukumu par vēlēšanu rezultātiem Latgalē un solījās «uzrotījuši piedurknes» sākt strādāt pie situācijas normalizēšanas, tad ticiet, tie bija meli! Tā bija publiska retorika un man tiešām nav ticības, ka mūsu vara, spēj pasargāt mani, manu ģimeni un citus latgaliešus, tai skaitā etniskos krievus, no iekšējiem drošības apdraudējumiem.
Kaut vai divu dienu piedzīvotais - vakar braucu cauri Viļāniem dodoties uz kapusvētkiem un redzu centrā sapulcējušos kādu bariņu vīru Krievijas Jūras desantnieku formās ar zvaigznēm pie cepurēm un karogiem, kas uz to brīdi nebija atritināti. Kaut blakus man sēdēja māte, es riskēju piebraukt viņiem klāt un jautāju, vai viņi ir sajukuši prātā un zaudējuši realitātes sajūtu? Izvērsās man neilga polemika ar latgaliski runājošu cilvēku, aicināju viņus pamest šo vietu un doties mājās, jo tūlīt noteikti atbrauks Drošības policija un visus apcietinās. Šķīrāmies mierīgi. Liels pārsteigums bija vakar lasīt internetu un, redzēt, ka par šo notikumu nav nekādas info.
Šodien, galvenajā TOP veikalā, man ienākot pie kases iepirkās pilnīgi kails spalvains vīrietis (un viņu apkalpoja!!!). Tieši aiz viņa rindā stāvēja trīs mazas meitenītes ar saviem saldējumiem. Vēl rindā bija vīrieši, kuriem laikam likās, ka tas ir normāli, katrā ziņā viņi neko nedarīja. Kad es sāku bļaut pa visu veikalu, vīrietis ātri aizmuka, un pēc piecām minūtēm ieradās izsauktais apsargs, kurš ar mani runāja krieviski, kad sāku skaļi protestēt un pieprasīju runāt latviski, man piesējās vēl daži krievvalodīgie. Sāku brēkt, kas te vispār notiek, kādā valstī mēs dzīvojam! Kas te vakar bija par desantnieku svētkiem, pagriezās cita kasiere un man atgādināja, ka mēs dzīvojam brīvā valstī, un ka te katrs var paust savu viedokli.
Jā, BRĪVĀ VALSTĪ!
[...]
Man reāli bail, ka pēc šī publiskā ziņojuma, mani bērni un ģimenes sievietes var tikt apdraudētas, kaut vai apmeklējot Viļānu veikalus, vai arī vienas paliekot mājās laukos. Bail par izdauzītiem logiem, bet tie jau ir sīkumi.
Visvairāk man bail par Latvijas valsti. Viļāni - ir īstā Latvijas vizītkarte. Kariņa kungs, kad jūs pēdējo reizi bijāt Viļānos, vai Latgalē? Rinkēviča kungs, Krāslavu uz jūsu vizīti noteikti uzspodrināja spoži. Varbūt ir vērts negaidīti iegriezties ne tikai glaunās Rīgas uzkodu vietās, bet arī kādā Latgales miestā. Piemēram, Viļānu vienīgajā automazgātavā, kur šovasar apkalpojošais cilvēks lūdza, vai es nevarētu pāriet uz krievu valodu. Nācās pieklājīgi braukt prom. Jo publisko pakalpojumu sfērā šādi teksti man nav pieņemami. Kučinska kungs, kā tur ir ar mūsu visu iekšējo drošību? Man liekas jūs ar savu pragmatisko lēnprātību, mieru un saimniek tēva harmoniju, īsti neatbilstat tik dinamiskam amatam, kā Latvijas iekšlietu ministrs. Varbūt pienācis laiks atzīt, ka netiekat galā ar saviem pienākumiem un demisionēt?
Un ko darīt man, šeit Viļānu pagastā? Savas un ģimenes drošības dēļ bēgt uz Rīgu? Kas mūsu brīvajā valstī mūs aizsargās?" restoriski vaicā V. Kairišs.

"Re, kur video no Viļāniem, kur vietējie krievi netraucēti svin PSRS militāros svētkus, par kuriem raksta Kairišs," raksta Liāna Langa.

Valsts policija video komentē šādi: "Saistībā ar video redzamo, VP 30.jūlijā uzsāka 3 admin. pārk. procesus - 2 par totalitāro režīmu simbolu izmantošanu publiskā vietā, 1 par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vidē. Visas 3 personas ir noskaidrotas, notiek izmeklēšana."

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:55

Jaunākās diskusijas