Rinkēvičs: Es redzu - nāk sievas un vīri pelēkos vadmalas svārkos...

tautaruna.lv 30.jūnijs 2023, 14:04
 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency
Jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs vietnē "Twitter" sveic visus ar dziesmu un deju svētku sākšanos.

"Es redzu - nāk sievas un vīri pelēkos vadmalas svārkos. Ir 2023.gads. Dimd Rīga. Un XXVII dziedāšanas un XVII dejošanas svētki ir sākušies … Sirsnigi sveicu visus dalībniekus šajā lielajā dienā un svētku 150.gadadienā! Lai dziesma tālu skan un dejas solis viegls!" raksta E. Rinkēvičs.

Jau ziņots, ka Rīgā no šodienas līdz 9.jūlijam norisināsies XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Paredzēts, ka Dziesmu un deju svētku laikā notiks 60 pasākumi 20 norises vietās. Svētkos piedalīsies 40 000 dalībnieki, savukārt svētkus varētu apmeklēt vismaz 500 000 interesentu.

Starp 60 pasākumiem, kas notiks desmit dienu laikā, ir arī skatītāju iecienītais koru konkursa fināls "Koru kari", kas 1.jūlijā plkst.10 norisināsies gan Latvijas Universitātes Lielajā aulā, gan Rīgas Latviešu biedrības namā.

Paredzēts, ka 2.jūlijā plkst.18 notiks Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens "Novadu dižošanās", savukārt Mežaparka Lielajā estrādē 5.jūlijā plkst.20.30 notiks koru lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" ģenerālmēģinājums.

Daugavas stadionā 6.jūlijā plkst.22 notiks deju lieluzveduma "Mūžīgais dzinējs" ģenerālmēģinājums. Tajā pašā dienā Mežaparka Lielajā estrādē plkst.20.30 notiks koru lielkoncerts "Tīrums. Dziesmas ceļš".

Daugavas stadionā 7.jūlijā plkst.12 un 22 notiks deju lieluzvedums "Mūžīgais dzinējs", savukārt Mežaparka Lielajā estrādē 8.jūlijā plkst.20 notiks noslēguma koncerta "Kopā augšup" ģenerālmēģinājums. Daugavas stadionā plkst.22 notiks deju lieluzvedums "Mūžīgais dzinējs".

Dziesmu un deju svētki noslēgsies 9.jūlijā, kad Mežaparka Lielajā estrādē plkst.20 notiks koncerts "Kopā augšup", kam plkst.24 sekos Sadziedāšanās nakts.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:51

Jaunākās diskusijas