Lavrovs draud uz Latviju atbēgušajai Hamatovai

tautaruna.lv 6.jūlijs 2022, 2:00
 
Kaspars Krafts/F64
Krievijas aktrise, fonda "Podari žiznj" dibinātāja Čulpana Hamatova, kura nosodījusi karu Ukrainā, apmetusies Latvijā. Viņa baidās atgriezties Krievijā

Krievijas producents Sergejs Lavrovs paziņojis, ka pavisam drīz aktrise Čulpana Hamatova muks no Latvijas un teatra, kurā šobrīd strādā.

“Hamatova atgriezīsies, ilgi nenoturēsies. Laba alga viņai spīd tikai mājās”, plātījās producents.

Krievijā Hamatovai maksāja lielu naudu, bet Rietumos uz ko līdzīgu viņai neesot ko cerēt.

Jaunā Rīgas teātra (JRT) režisors Alvis Hermanis uzaicināja Krieviju pametušo aktrisi Čulpanu Hamatovu pievienoties JRT aktieru trupai un teātra kolektīvam. Un maija vidū, noslēdzot 2021.2022.gada teātra sezonai, pirmizrādi piedzīvoja teātra mākslinieciskā vadītāja un režisora Alvja Hermaņa izrāde "Post Scriptum", kurā vadošā lomā bija Čulpanai Hamatovai.

Hamatova žurnālistei Katerinai Gordejevai martā stāstīja, ka nespēj atgriezties, jo "nespēju cita sēras, cita sāpes, cita traģēdiju, humāno katastrofu nosaukt par kaut ko no kautā kā atbrīvojošu". Krievija iebrukumu Ukrainā maskē kā "atbrīvošanas operāciju".

"Es baidos atgriezties," viņa atzina, piebilstot, ka nevar atgriezties Krievijā, lai "nezaudētu sirdsapziņu un sevi".

Hamatova pauda, ka viņai ir divas iespējas, kā atgriezties dzimtenē. Viena ir nonākt cietumā, jo par kara Ukrainā nosodīšanu Krievijā var piespriest līdz 15 gadiem ilgu cietumsodu, bet otra iespēja ir "melot sev, melot visai pasaulei, dzīvot nepatiesībā".

Aktrise paskaidroja, ka Krievijā varētu atgriezties, ja nerunātu un nepievērstu uzmanību traģēdijai, par kuru viņai stāsta draugi no Ukrainas, būtu vienaldzīga pret notiekošo un "atvainotos par to, ka no sākuma neatbalstīju militāro operāciju".

"Un tad tālāk pēc saraksta, kā spēlēt pēc tiem spēles noteikumiem, kurus man diktēs," Hamatova ieskicēja, kāda būtu viņas dzīve Krievijā.

Hamatova dzimusi Kazaņā 1975.gadā, mācījusies pie Alekseja Borodina. Strādājusi dažādos Maskavas teātros un 1998.gadā sāka strādāt teātrī "Sovremeņņik". 2014.gadā Soču ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā bija viena no spēļu karoga nesējām.

2014.gada martā žurnāls "Ogeņok" viņu atzina par 14.ietekmīgāko sievieti Krievijā.

2006.gadā kopā ar aktrisi Dinu Korzunu izveidoja labdarības fondu "Podari žiznj" ("Uzdāvini dzīvību"), kura mērķis ir palīdzēt bērniem ar onkoloģiskām un onkohematoloģiskām saslimšanām.

Pērn izskanēja, ka Hamatova, kura agrāk bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītāja, iegādājusies māju Amatciemā un ieguvusi uzturēšanās atļauju Latvijā. Pēdējos gados viņa asi kritizējusi Putina režīmu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas