Rukšāne izsauc viedokļu "vētru" soctīklos

Baiba Puriņa 25.mai
 
Ģirts Ozoliņš/F64
Rakstniece Dace Rukšāne sociālajā vietnē "Twitter" dalījusies ar ierakstu, kurā pauž bažas par piedalīšanos publiskā pasākumā Covid-19 dēļ. Komentāros šis ieraksts izpelnījies viedokļu "vētru".

Savā ierakstā Rukšāne pauž, ka pat šobrīd, kad mazinājušies ārkārtējās situācijas ierobežojumi Covid-19 pandēmijas dēļ, viņa joprojām nav gatava publiskiem pasākumiem.

"Mani aicina uz grāmatu pasākumu, sola divu metru distanci, zem 25 cilvēku, bet es tomēr kaut kā vēl raustos būt ar bariņu svešinieku divas stundas slēgtā telpā. Palikām pie tā, ka piezūmošos sapulcei. Tā ir paranoja vai prātīga piesardzība?" raksta Rukšāne.

Komentāros cilvēku viedokļi par rakstnieces izvēlēto piedalīšanās formātu dalās. Daļa komentētāju norāda, ka tas ir saprātīgs lēmums un akcentē, ka tā ir "saprātīga riska mazināšana".

"Nu, patlaban - uz konkrēti doto brīdi - Latvijā riski mazi. Bet, ja kāds inficēts, tad uzturēšanās slēgtā telpā - tik ilgi - droši vien noved pie kādiem 5 saslimušajiem. Ja būtu jāiet, lai bērniem maizi nopirktu - ietu. Ja tikai prieka pēc - neietu. Man to pneimoniju nevajag," norādīts vienā no komentāriem.

Tomēr citi uzskata, ka rakstniece un pārāk piesardzīga un varbūt šādā gadījumā tad viņai nav vērts pasākumā vispār piedalīties.

"Paranoja. Uz veikalu taču ejat?" neizpratnē ir komentētājs. Rukšāne gan atbild, ka veikalā uzturas īsu brīdi.

"Jāizvērtē pašai kāda publika, cik svarīgs pasākums. ! Es, personiski, neietu tikties ar rakstnieku vai politiķi Zoomā.... Nebūtu par viņu arī pārāk augstās domās. Vai nu, vai nu... Tad labāk netikties nemaz....," raksta viens no komentētājiem. Rukšāne gan oponē, norādot, ka Covid-19 laikā ne reizi vien tikusies ar lasītājiem, izmantojot video tiešsaistes iespējas, kā arī šādā formātā klausās koncertus un piedalās sporta nodarbībās.

Jau vēstīts, ka pēdējā diennaktī, veicot kopumā 721 Covid-19 testu, inficēšanās atklāta diviem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Latvijā līd. z šim kopumā veikti 99 770 izmeklējumi, saslimušas 1049 personas, bet 22 mirušas. Pēc SPKC uz 22.maiju apkopotajiem datiem, no Covid-19 Latvijā līdz šim izveseļojušies apmēram 68% no fiksētajiem saslimušajiem jeb 712 pacienti.

Komentē 19

 
Anonīms
 

Dace Rukšāne pieņēmusi ļoti saprātīgu lēmumu,diez vai kāds tiesīgs viņu pamācīt.

Lūdzu,paši dariet, kā atrodat par sev derīgu.

25.maijs Atbildēt

Prātīgs lēmums.Parasti tādās vietās ir slikta gaisa ventilācija,pat veikalos ir labāka ventilācija.

25.maijs Atbildēt

Pilnā mērā atbalstu Daci - vismaz šajā ziņā. Citureiz - nekad nav atteikusi.

25.maijs Atbildēt

Kāda jēga reklamēt šo nejēgu, kas Saeimā ir tikusi tikai tāpēc, lai paklausīgi spiestu "pareizo" podziņu pēc frakcijas vadītāja pavēles. Pie vienas vietas, kur viņa iet vai neiet, ja tikai ievēro likumus. Bet likumus taču neievēro. Piemēram, likumu par mediķu algu paaugstināšanu! Ko? Šobrīd arī naudas mediķiem nav? Kad 4 vai pat vairāk miljardi jāapgūst? Nav? Sadalīs to miljardus sev pietuvinātajiem ātri vien, bet maksās par tiem tauta, mūsu bērni, mazbērni, mazmazbērni un nezin vēl cik paaudzes, ja Latvija, protams, brīnumainā kārtā vispār vēl pastāvēs. Taču, ja tādas rukšānes darbosies Saeimā, tad, visticamāk, Latvija kā valsts, kā neatkarīga valsts, nepastāvēs.

25.maijs Atbildēt

Ko slims cilvēks dara tur saeimā?

25.maijs Atbildēt
Fra

Saeimā viņa strādā, jo vēlētāji par viņu nobalsoja.

25.maijs Atbildēt

Slimi cilvēki tur ir vairākumā

25.maijs Atbildēt

Vai cik jauki gultā gulēt un balsot!Nekur nav jāiet, un saņemt algu,nenesot nekādu atbildību pret sabiedrību! Rullējam, uz priekšu!

25.maijs Atbildēt

A tev źèl.

25.maijs Atbildēt

Jūs ieraugot viņu tumsā nesabītos?

25.maijs Atbildēt

Nē, kāpēc gan lai sabītos? Bet politrukus gan nošautu jebkurā brīdī - vai dienz, vai nakts. Tie bija komunistu orki.

25.maijs Atbildēt
Politruks > ventuks

Viņa izskatās pēc pudiņģīmja morgana no Robokopa un pupi kā govij!

25.maijs Atbildēt
Vitto > politruks

Politruk-foto studijā.Mēs būsim ļoti objektīvi.

25.maijs Atbildēt

Katram cilvēkam ir dota viena dzīve un veselība arī viena, neatkarīgi no darba vietas un nevienam nav tiesību apspriest vēlēšanos būt veselam,nepakļaujot sevi riskam saslimt,,,

25.maijs Atbildēt

Tauta degradē.Vispirms noskaidrojiet kas ir pandēmija un īsts vīrus.Valdībaj jadara tas ko liek pasaules visvarenie.Vis šis teātris ir taisīts naudas un varas dēļ.Un kur ir reāli pierādījumi ka cilvēki miruši no kovid?Cilvēki ir tik zombēti ar tv un internetu ka tic visam ko raksta un rāda.

25.maijs Atbildēt

To vēl nevar zināt, kurš ir zombēts. Varbūt tu esi zombēts par to, ka mēs esot zombēti :)

25.maijs Atbildēt

Egīl!Konsensuss!Smalki sakot!:-)

25.maijs Atbildēt

pilnigi piekritu!vel janogaida!

25.maijs Atbildēt

Es nezinu, ko ieteikt. Var iet, bet var arī neiet. Lai ieklausās savā sirdsbalsī!

26.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:02

Jaunākās diskusijas