Juris Millers sašutis par produktu cenām Latvijā un Vācijā

tautaruna.lv 22.jūl 2019
 
F64
Producents Juris Millers mikroblogošanas vietnē twitter publicējis ierakstu ar fotogrāfijām, kurā redzams, cik maksā viena un tā pati sula Latvijā un Vācijā.
Kā redzams fotogrāfijās, Latvijā minētā sula maksā divreiz vairāk nekā Vācijā.

Proti, Latvijā sulas cena (bez akcijas) ir 2.29 eiro, Vācijā - 1.11 eiro.

"Atpalikušās Vācijas tirgotāji joprojām nezina, ka pircējus drīkst čakarēt tāpat, kā pārtikušajā Latvijā. DE Real vs LV. Tās sulas uz Rīgu ved ar lidmašīnu? Biznesa klasē?" jautā Millers.

Tikmēr komentāros pie ieraksta izcēlās spraiga diskusija starp Twiiter lietotājiem un vairums no viņiem pauž, ka diemžēl Latvijā un citās valstīs produktu cenas ir ļoti atšķirīgas.

"Nu, Juri, jau sen zināms, ka Latvijā ir dārgākie darba spēka nodokļi, dārgākās īpašumu uzturēšanas izmaksas, dārgākie ekspluatācijas izdevumi, augstākie biznesa nodokļi, utt," teikts kādā komentārā.

Vēl kāds twitter lietotājs piebilst, ka PVN pārtikas produktiem Vācijā ir tikai 7%, kas arī daļēji izskaidro cenu atšķirību.

Kā ziņots iepriekš, Latvijā šogad jūnijā salīdzinājumā ar maiju patēriņa cenas pieauga par 0,3%, bet gada inflācija - šogad jūnijā salīdzinājumā ar 2018.gada jūniju - bija 3% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šā gada jūnijā, salīdzinot ar 2018.gada jūniju, precēm cenas pieauga par 3,1% un pakalpojumiem - par 2,9%.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2019.gada jūnijā, salīdzinot ar 2018.gada jūniju, bija cenukāpumam pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, restorānu un viesnīcu pakalpojumiem, mājokļa iekārtai.

Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu grupā cenas gada laikā palielinājās par 4,1%.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Šī konkrētā sula Vācijā maksā apmēram 1, 80-2,00euro....tikai tad , kad ir akcija viņa maksā 1,11...zinu, jo Vācijā dzīvoju...tik lētas šīs sulas nav arī Vācijā!!!

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Linda Linda, esi uzmanīgāka un tikai tad sprēgā: pie mums tā pati sula ar atlaidi maksā 1,89 nevis 1,11 kā Vācijā. Tā tomēr ir liela starpība... Un nav jau jāsalīdzina ar Vāciju - pietiek ar Lietuvu, kur līdzīgas preces maksā lētāk nekā pie mums. Nepatīkamākais ir tas, ka algas pie mums ir daudz mazākas nekā citās Eiropas valstīs, bet cenas ir līdzīgas vai daudz augstākas. Kā jau vairākkārtīgi esmu teicis: 'Latvija ir spekulantu un negodīgu biznesmeņu un politiķu zeme' nevis attīstīta Eiropas valsts! Skumji!

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Interesanti, cik tad tavuprāt būtu jāmaksā sulai, ko nopērk labi ja pāris kastes mēnesī?

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Šorīt LR-1 ziņās tika apskaidrots par dzīves labklājības līmeņa celšanos laikā no 2000.gada līdz 2019.gadam Izrādās - dzīves līmenis ir cēlies tieši TRĪS REIZES !

Vai tas tiešām ir tā ? Atceroties ,2000.gadā iepērkoties par 30 -40 eiro veikalā ratiņi tika piekrauti pilni ar kaudzi ! Tagad iepērkoties , pat īsti nevar saprast ,vai kaut kas tajos ir ielikts .Mājās iztukšojot iepirkumu tīkliņu ,tiek pajautāts , vai tiešām te par pirkumu ir atdoti 30 vai pat 40 eiro ! ? Un tagad tad nekaunās paziņot ,ka dzīves līmenis palielinājies trīskārtīgi . !!!

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Tikai tāds sīkums, ka 2000.gadā 30-40 eiro bija precīzi puse no minimālās algas! Pamēģini tagad salikt ratos preces par 215 eiro.

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Atbraukušie radi no Vācijas brīnījās, kādas Jums cenas !Esot tādas pašas kā Vācijā ,bet daļai pat lielākas ! Bet mūsu algas un pensijas ????????? Tādēļ jau ienāk daudzi ārzemju lielveikali,jo zina,ka Latvijā pircēju var aplaupīt un nevienu tas neinteresē !!!

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Var nepirkt.Visu nosaka pieprasījums.

22.jūlijs 2019 Atbildēt

Kas tur ko brīnīties? Iepirkuma apjoms reizes 100 mazāks un ne jau pārdevējas alga veido lielāko daļu cenas.

22.jūlijs 2019 Atbildēt
Juris Skola > j.nis.b.rzi.5b49d42757ef7

protams, ka pārdevēju algas veido cenu: Vācijā alga 1,500-2500eur (uz rokas), Latvijā alga 350-700eur(uz rokas) :) 0)))

25.jūlijs 2019 Atbildēt

Ražotņu nav,no kā cels deputātiem algas,kā uzturēt lielo iereidņu aparātu,tikai no nabaga pircējiem.Mums jau vieni tirdzniecības centri ir kur strādā pensionāri par grašiem,tur nopelna, un tur arī naudiņu atstāj.Tikai no mūsu nodokļiem tiek uzturēta valsts,vispār kauns, ka tā dzīvojam.

23.jūlijs 2019 Atbildēt

desmitniekā !!

23.jūlijs 2019 Atbildēt

Tāpēc jau arī cilvēki nepērk, jo ienākumi pasaku zemē kādi? Ja cena būtu adekvāta ienākumiem, tad arī noiets būtu lielāks. Ja tā domājam, tad ievedamo 10 pudeles sulas, un izliektām cenu 10€, ja nu kāds nopērk.....Latvijā pa lielam nekas taču nav izdevīgi, pat sīpolus no Ķīnas ved, jo rada lv zemniekam neesot izdevīgi. Murgs.....

23.jūlijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:07

Jaunākās diskusijas