Brīdina: No Latvijas iedzīvotājiem Facebook cenšas izkrāpt naudu

tautaruna.lv 15.aug 2018
 
Reuters/Scanpix
Kāda Facebook lietotāja vēlas brīdināt citus - viņa pastāstīja, ka draudzenei tika izkrāpti 45 eiro.
Esiet uzmanīgi! Pastāv iespēja ka cietušo ir ļoti daudz!

Portālā "sudzibas.lv" sieviete raksta, ka krāpnieki darbojas pēc shēmas - uzlauž jūsu draugu vai paziņu profilus un raksta jums.

"Šāds stāsts beidzās manai draudzenei, 45€ viņi izdabūja no viņas. Labi, ka tiku pabrīdināta! Rīkojos ātri, sazinoties ar paziņu, pajautāju, vai viņa man ir rakstījusi... Saņēmu atbildi, ka nē! Rīkojos ļoti jautri un kodolīgi, ar meliem atbildēju, lai pārliecinātos, ka tas nav robots! Pats interesantākais ir tas, ka viņi izdzēš ziņas un aizbloķē jūs, tāpēc kāds, nezinot to, var jūs iesūdzēt, bet krāpnieki paliks brīvībā! Esiet uzmanīgi! Pastāv iespēja ka cietušo ir ļoti daudz!" raksta Facebook lietotāja.

Jāpiebilst, ka arī iepriekš izskanējusi informācija par dažādām krāpšanas shēmām Facebook. Tā, piemēram, māksliniece Ieva Rubene pirms neilga laika ziņoja, ka viņai Facebook izkrāpti 690 eiro.

Avots

Komentē 3

 
Anonīms
 

Un kur ir konkrēta krāpšanās shēma?!? Tikai kaut kāds bidpārīga ļurināšana..

15.augusts 2018 Atbildēt

Tā nav nekāda krāpšanās shēma , bet vīruss, kas ļoti aktīvi uzdarbojās FB, kuru cilvēks pats atverot saiti vai foto, video draugu sūtītā vēstulē, ielaiž savā datorā. Vīruss nobloķē FB kontu, pārņem pārlūkprogrammas un ver vaļā, ko grib. Tālāk vēstules automātiski tiek nosūtītas uz visiem esošajiem kontaktiem. Arī man tādu palaimējās noķert. Un protams, cilvēks, kurš it kā to bija sūtījis, neko pat nezināja. Tūlīt pat iztīrīju datoru, atbloķēju savu FB kontu, nomainīju paroli. Ieteicu to izdarīt arī inficēto profilu īpašniekiem. Interesanti, ka Windows Defender šo vīrusu pat neuzrāda. Tā ka neveriet vaļā visu pēc kārtas, pat ja sūtīts no draugiem!

15.augusts 2018 Atbildēt

par visuir jamaksaa un ja esi idiots tad vel jo vairak

15.augusts 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:16

Jaunākās diskusijas