FOTO: Iedzīvotāji atrāda šī gada sēņu "ražu"

Rita Lazda 7.jūlijs 2020, 9:20
 
Elmārs Rudzītis/ F64 Photo Agency
Vasara rit pilnā sparā, un kas gan būtu Latvijas iedzīvotāji, ja sociālajos tīklos neatrādītu, kādas sēnes jau atrodamas mežos.

Kā liecina informācija sociālajā tīklā facebook un mikroblogošanas vietnē twitter, tad daudzviet Latvijā mežos jau atrodamas gan bekas, gan gailenes. Veiksmīgākajiem sēņotājiem izdevies pat salasīt teju grozu ar šīm meža veltēm.

Jau vēstīts, ka jūnija pirmajās dienās Limbažu pusā atrasta apšubeka (parastā apšubeka jeb apšu kundziņš Leccinum aurantiacum). Ingrīda Izabella Nuķe atzīst - tā viņas sēņotājas karjerā bija agrākā apšubeka. Mikologs Juris Mikšāns ReTV ziņām atzīst - pēdējos gados tas vairs nav pārsteigums, ka šīs sēnes tiek atrastas agri - jūnija sākumā.

“Nav brīnums, nemaz nav brīnums. Tāpēc, ka tagad jūnijā var atrast pat īstu rudens sēni - cūceni, kura parasti mežos atrodama septembrī,” saka mikologs.

Tikmēr absolūts šīs sezonas jaunums ir sēra piepe, kura ir ne tikai ēdama, bet arī esot ļoti vērtīga uzturā. Bieži sastopamā sēra piepe pārsvarā aug uz lapu koku stumbriem, lielākoties uz vecākiem ozoliem.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Gailenes smukas, tikai jāuzmanās no tām ļoti līdzīgām, kas ir lietojamas tikai vienu reizi.

7.jūlijs 2020, 12:14 Atbildēt

Man baigi garšo marinēti šampinjoni. Labi, ka dažos Jēkabpils pārtikas veikalos tos var iegādāties.

8.jūlijs 2020, 14:24 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:20

Jaunākās diskusijas