Latviešu žurnāliste par cīņu ar vēzi: Ārsti sasauca tuviniekus atvadīties

tautaruna.lv 17.apr
 
facebook.com
Bijusī kanāla LNT žurnāliste Arta Lāce vairākus gadus cīnījās ar akūtu leikēmiju. Atceroties slimības pašu sākumu, Arta materiālā "Cauri nāves vārtiem uz dzīvi" izdevumā "Ievas veselība" atklāj - bija brīdis, kad ārsti bija sasaukuši tuviniekus atvadīties.

Arta atceras, kad iedarbojās pirmā ķīmijterapija, vairākas dienas viņas asinīs nebija ne trombocītu, ne leikocītu. Pārlietie asins preparāti pazuda kā nebijuši.

"Ārsti sasauca tuviniekus atvadīties, un, lai gan nespēju komunicēt un neviens manā klātbūtnē nerunāja par miršanu, sapratu, ka esmu uz robežas. Nebija baiļu, tikai bezgalīgs miers un apziņa, ka nav vairs ne laika, ne telpas, viss ir piepildīts, pabeigts un labs tāds, kāds tas ir," viņa saka, piebilstot, ka pēkšņi zināja, ka nāve ir atgriešanās tur, no kurienes viņa ir sākusies.

Arta uzsver, viņa izdzīvoja, atgriezās mājās, taču cīņa ar asins vēzi nebeidzās.

Jāatgādina, ka 2018.gada nogalē tika vēstīts, ka bijusī LNT žurnāliste Arta Lāce pēc vairāku gadu cīņas ar akūtu leikēmiju beidzot to praktiski uzveikusi. Tiesa, kādu laiku viņai joprojām bija nepieciešama medicīniskā aprūpe.

Transplantācija ir ļoti augsta maksa par iespēju dzīvot - agresīvā ārstēšana rada jaunas veselības problēmas. Un sekas ir. Piemēram, muskuļu vājums, katarakta, izskatās, arī kārtīga osteoporoze. Tāpēc Artai ir sāpes, un pēdējās dienās sāp drausmīgi. Ir aknu darbības un plaušu funkcijas traucējumi, organismā nenormāli uzkrājas dzelzs, ar ko pagaidām neko nevar iesākt. Zāļu dēļ draud diabēts, un visādas citādas problēmas, kas jārisina. Vajadzīga rehabilitācija, ārstu konsultācijas, zāles, izmeklējumi, palīdzība, kuru, nesaņemot Latvijā, Arta meklē kaimiņos, - tas viss rada izmaksas.

Artai nepieciešama līdzcilvēku palīdzība.

Konta numurs:

Swedbank: LV15HABA0551014613767

SEB: LV45UNLA0055001101694

Ar norādi: ziedojums Artas Lāces medicīniskām vajadzībām.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Zinu, pirms dažiem gadiem tam visam izgāju cauri. Nebija ne naudas nekā... Palīdzību ne no viena negaidīju...un arī nemeklēju... kauns neļāva. Palīdzēja Dievs! Tas arī palicis viens uz ko vēl paļaujos! Izturību uncerību!

17.aprīlis Atbildēt

Arī es esmu izgājis cauri šai ellei!

Naudu nevienam neprsaīju un nelūdzu!= pats ar savu darbu un ietaupījumiem samaksāju!-Jā Ārvalstīs nevajadzēja ārtēties, tikai uz konsultāciju biju, gadījumā ja neuzvarēšu šo briesmīgo slimību! Nu jau kā 6.gadus ir remisija

Lai veicas!

17.aprīlis Atbildēt

Cīņā ar vēzi vienmēr uzvar vēzis. Izņēmumu nav. Diemžēl.

18.aprīlis Atbildēt

ir gan- manos rados tādu ir 2.

18.aprīlis Atbildēt

Tiešām, Imant?!

18.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:21

Jaunākās diskusijas