Putins saticies ar Abramoviču četras stundas pirms Navaļnija nāves

Portāls nra.lv 11.marts, 7:00
 
AP/Scanpix/LETA
Krievijas prezidents Vladimirs Putins apspriedis opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija apmaiņu dažas stundas pirms viņa noslēpumainās nāves cietumā, vēsta UNIAN.
Kā ziņo aģentūras projekts, atsaucoties uz četriem avotiem, kas ir informēti par sarunu gaitu, četras stundas pirms pirmo ziņu parādīšanās par Navaļnija nāvi Putins personīgi tikās ar uzņēmēju Romānu Abramoviču.

Kāds avots apgalvo, ka šīs tikšanās laikā Putins mutiski piekritis apmaiņai.

Pēcāk izskanēja viedokļi, ka Putina piekrišana bijusi neīsta - tā bija vai nu slepkavības plāna slēpšana, vai kāds stratēģisks solis.

Jau vēstīts, ka Krievijas varas iestādes 16. februārī paziņoja, ka Navaļnijs pēkšņi miris cietumā. Krievijas opozicionārs tika aizturēts 2021. gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023. gada augustā - 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Navaļnijs pagājušā gada decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 60. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas