Absurds? Taksometru vadītājiem latviešiem jāpierāda latviešu valodas prasmes

tautaruna.lv 20.aprīlis, 17:30
 
Kaspars Krafts/F64
Daiga no Ventspils ir pieredzējusi taksometra vadītāja, kura rūpīgi ievēro prasības, kas saistītas ar taksometru licencēšanu, atļaujām un citiem nepieciešamajiem dokumentiem. Taču nu ventspilniece ir nokļuvusi sprukās, jo ir jāpierāda tas, kas jau tā ir acīmredzams, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Taksometra vadītājiem ik pēc trim gadiem jāatjauno īpašas apliecības. Lai to iegūtu, Autotransporta direkcija pārbauda, vai autovadītājam nav soda punktu un vismaz trīs gadu stāžs pie stūres.

"Šogad mums prasa, lai taksometru vadītu, ir jābūt latviešu valodas B1 līmenim - sarunvalodai. Es tā sapratu, ka tas ir domāts citu, trešās valsts pilsoņiem, bet - ne latviešiem," pauž Daiga.

Daiga saglabājusi pat vairākus izglītību apliecinošus dokumentus, taču arī tie ne līdz galam pārliecinājuši Autotransporta direkciju par ventspilnieces valodas prasmēm. Pat par spīti tam, ka latviešu valoda ir Daigas dzimtā valoda. Ventspilniece pamatskolu, toreiz vēl 8. klašu izglītību, absolvējusi 1981. gadā, bet vīrs 1972. gadā absolvējis tehnikumu. Izglītības dokumentos neesot ne pušplēsta vārdiņa, ka mācības apgūtas latviešu valodā.

"Tagad mēs, latvieši, ejam pa arhīviem, maksājam naudu. Piemēram, Ventspilī šāds pakalpojums maksā 15 eiro. Lai izņemtu no arhīva, ka tu esi mācījies latviešu skolā, latviešu valodā. Tas nozīmē, ka mēs maksājam naudu par to, ka mēs esam latvieši un ka mēs mākam runāt latviski," saka Daiga.

Nederot arī Latvijas Republikas pilsoņa pase, kā arī ieraksts par latviešu tautību. Autotransporta direkcija par visām varītēm vēlas saņemt citus - uzskatāmus dokumentus. Daiga dzimusi Ventspilī, vīrs - Talsos. Abiem vecāki ir latvieši, abi mācījušies latviešu skolās. Taksometra vadītāja uzsver, ka mazākumtautības kolēģiem esot B1 līmenis ar attiecīgo dokumentu, kas tiek nosūtīts direkcijai… Un ar to kolēģiem visas problēmas beigušās. Tikmēr pārējiem jājož pa pus pasauli, lai pierādītu to, kas jau tāpat visiem ir skaidrs.

Direkcijas pārstāve Zane Plone norāda, ka jaunā prasība ieviesta pērnā gada vasarā, jo saņemts lērums sūdzību par taksometra vadītāju sliktajām saziņas prasmēm latviešu valodā.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Tā pie mums ir. Krievs nopērk lapeli, ka zin latviešu valodu, un staiga laimīgs, bet latvietim tas vēl japierāda. Kaut gan īstenībā tie, kam ir tāda lapele no latviesu valodas lielakoties neko nejēdz.

20.aprīlis, 18:29 Atbildēt

Tik pat irjāpieprasac arī transporta direkcijai Valodas prasme un pieskaitamība .

20.aprīlis, 18:53 Atbildēt

visi taču grib naudiņu, arī autotransporta direkcija

20.aprīlis, 19:42 Atbildēt

Nu ko lai saka... Droši vien arī viņi būs ievērojuši, ka katra otrā auto degviela pārdošanas sludinājumos ir bendzīns.

21.aprīlis, 10:02 Atbildēt

Atkal mans komentārs, kurā izteicu varbūtību, ka Autotransporta direkcijā strādā netradicionālās dzimumdzīves fani, ir izdzēsts!

22.aprīlis, 17:05 Atbildēt

Un tā resnā govs , kas tās lapiņas tirgoja tagad sēž Rīgas domā, labi jau , ka tagad opuzīcijā ar visu savu "saskaņu". Bet viņai vajadzētu sēdēt cietumā.

22.aprīlis, 22:20 Atbildēt

Bet dažam labam tautas kalpam latviešu valodas prasmes nemaz nav vajadzīgas... :(

23.aprīlis, 0:21 Atbildēt

Mums jau ir suga dzimis,pilsonis bet valodu nezin, precizējam- PASES turētājs.

30.aprīlis, 19:17 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:59

Jaunākās diskusijas