"Valstij par mani intereses nav!"; vairāki latvieši iesprūduši Filipīnās

tautaruna.lv 11.mai
 
Pixabay
Kāds latvietis, kurš esot "iesprūdis" Filipīnās, pārmet Latvijas ārlietu ministrijai (ĀM) komunikācijas trūkumu ar tās valstspiederīgajiem. Vīrietis pārmet, ka ministrija nezina, cik cilvēku no Latvijas atrodas Filipīnās, jo apgalvojot, ka visi valstspiederīgie jau no šīs austrumu valsts nogādāti mājās.

"Esmu viens no Filipīnās iesprūdušajiem latviešiem, vēlos atgriezties mājās, bet komunikācija ar ĀM ir, maigi izsakoties, neapmierinoša, jo viņi pat nezina cik mēs šeit esam, lai gan vairākkārtīgi esmu norādījis, ka esmu kopā ar vēl divām personām, bet pēc viņu datiem atrodos šeit viens! Nekādu reālu palīdzību mūsu "glābšanas" dienesti nesniedz.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Biļetes uz mājām internetā ir pieejamas, bet bail tās pirkt, jo lidojumi ļoti bieži tiek atcelti, bet nauda atpakaļ netiek pārskaitīta. Nekādu reālu palīdzību, padomu, noderīgu informāciju vai vērtīgu ieteikumu no mūsu instancēm neesmu saņēmis, kaut kā kuļos pats, "valstij'' par mani intereses nav!!!

Uz lielāko daļu sevis uzdoto jautājumu atbildes vienkārši nesaņemu vai tiek atbildēts ļoti izvairīgi un ar nokavēšanos. Gribam mājās!" uzstāj Didzis.

Komentāros cilvēki norādā, ka arī viņi nesen atgriezušies mājās un diemžēl daudz kas atkarīgs no pašiem ceļotājiem un viņu spējām atrast veidu, kā nonākt mājās.

Pašlaik tuvākais reiss uz Latviju gaidāms 14. maijā no Amsterdamas.

Apliecinot Eiropas Savienības (ES) valstu solidaritāti globālās pandēmijas apstākļos, šādus repatriācijas reisus ir rīkojusi lielākā daļa ES valstu un ar tiem Eiropā atgriezušies vairāk nekā 55 000 Eiropas pilsoņu. Arī Latvijas valstspiederīgie ir aktīvi izmantojuši un turpina izmantot citu ES valstu palīdzību, pavēstīja ministrijā.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Un kāpēc jūs esiet Filipīnās? Ja tā ir jūsu pastāvīgā dzīvesvieta, tad turpiniet tur dzīvot tālāk, līdz pasaule būs tikusi vaļā no koronavīrusa.Ja jūs tur esiet aizbraukuši, kad vīruss jau ceļoja pa pasauli, tad paši vainīgi, ka devāties celā tādos apstākļos. Mums navajag, lai mums atved vīrusu.

12.maijs Atbildēt

Vita Ozolniece.Cilveki no Latvijas neizbrauc izklaideties ..bet meklet darbu..dazreiz esi spiests ko tadu darit..Mes ar viru ari esam iesprudusi Lielbritanija..mums Latvija ir palicis delins ..Majas tiksana nav nekada jo esam lauku rajona..Mes atbraucam un pec 4 dienam sledza robezas ciet..Mums neviens nezinoja ka kautkas tads notiks..Tas ir loti sapigi ka Latviesi doma lai visi kas palikusi sez kur ir...Ir loti moraliski smagi..Nedot dievs jums ko tadu piedzivot..

12.maijs Atbildēt
Anita Bruzuka > arnita.orlova.zvaigzne

nu tad meklējiet to darbu. Neko neviens uz paplātes nepienes. Un, ja ir darbs, tad strādājiet un krājiet naudu biļetēm- no Londonas ir reisi uz Amsterdamu un Frakfurti- ja ir nauda, var braukt.

12.maijs Atbildēt
jokis > arnita.orlova.zvaigzne

Strada pie savam govim ferma un nemuldi kada jums iesprusana pasi tak braucat pelnit naudu algu tak maksa vai ar juss gribejat ka pirma alga ta lidot prom

15.maijs Atbildēt
Vladimirs Segliņš > arnita.orlova.zvaigzne

Darba meklējumu, protams, var saprast, taču kāda vajadzība Jums pievienoties jau šeit atvestajiem tūkstošiem bezdarbnieku? Atvērsies robežas un satiksieties, kaut nomācoši patreiz, Izturiet!!

18.maijs Atbildēt
Vladimirs Segliņš > anita.bruzuka

Protams,var, bet ja reiz ir aizbraucis cilvēks strādāt, tad tas ir jādara un nav ko lūrēt uz mājām tagad, bet pelnīt naudu sev un saviem tuviniekiem.

18.maijs Atbildēt

Katrs pats ir atbildigs par savu dzivi un vizinasanos pa pasauli nav jauznemas valstij.Beidziet vaidet un stastit visiem savas lielas problemas"nedod Dievs kaut ko tadu piedzivot"-lasit jau vien so tekstu skiet ,ka tikai pasu personigas problemas ir vislielakas.Ja nauda beigusies ,tad problemas ari sakas,nekur nevar tikt un viss!

12.maijs Atbildēt

Kas lika braukt , tam arī prasiet

18.maijs Atbildēt
Krokodils Gena > 138899180481058

Vot, imenno!

23.maijs Atbildēt

Atklāti runājot, tad man arī maza interese par visiem izbraukušajiem.

15.maijs Atbildēt

Jutu jums lidzi izbraukusajiem un nokluvusajiem sarezgita situacija.Latvija esosajiem un pie normalas labklajibas esosajiem jus nesaprast. Aizradit , nopelt un macit vini prot ,bet saprast un just lidzi viniem ir svess jedziens. Svesa valsti pasreizeja situacija jums tikpat ka nav izredzu atrast darbu. Jums vienigi var palidzet tikai jusu draugi vai radi. Domajiet un meklejiet dazadus variantus ka izdzivot, velu jums visiem izdosanos/

15.maijs Atbildēt

Paceliet rokas, cikiem no mums, pusotra miljona iedzīvotājiem, būtu jālauza galva par to, kā nu tiks mājās tas, kuram neesam likuši tās atstāt...

18.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:35

Jaunākās diskusijas