Aizkraukles pusē pārsteigumu raisa fakts, ka arī pensionāri neievēro distancēšanos

tautaruna.lv 4.mai
 
Ilze Zvēra/F64 Photo Agency
Lai gan ārkārtējās situācijas laikā joprojām spēkā ir distancēšanās noteikumi, Aizkraukles pusē atsevišķas personas neievēro nedz šos, nedz pulcēšanās ierobežojumus.
"Lai gan Aizkrauklē ir reģistrēti septiņi Covid-19 slimnieki, daļa aizkraukliešu pamazām kļūst vieglprātīgi un sāk neievērot pulcēšanās ierobežojumus. Autobusu pieturās pensionāri tuvu cits citam gaida autobusu, vienviet tuvu blakus redzēti pat seši pensionāri, saņemtas sūdzības par jauniešiem, kuri baros pulcējas Daugavmalā, kā arī tiek noplēstas norobežojošās lentes no āra trenažieriem un notiek nodarbības. Trenažierus izmanto ģimenes ar bērniem, lai gan to darīt joprojām nedrīkst, jo mums nav konkrētas informācijas, cik ilgi vīruss dzīvo uz virsmām," laikrakstam "Staburags" norāda Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts.

“Esmu pārsteigts, ka divu metru ierobežojumu sāk neievērot arī pensionāri. Tas parāda, ka pareizi izdarījām, krīzes laikā atceļot viņu bezmaksas braucienus uz mazdārziņiem. Ja tie būtu atļauti, pensionāri brauktu vēl lielākos baros,” saka Arvis Upīts un par pārkāpumiem aicina ziņot pašvaldībai un Valsts policijai.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka ja gaidāmajās brīvdienās samazināsies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits, valdība nākamnedēļ varētu diskutēt par "2x2" principa mīkstināšanu, norādīja Veselības ministre Ilze Viņķele.

"2x2" princips paredz, ka Covid-19 ierobežošanai kopā var pulcēties līdz divi cilvēki, turklāt cilvēkiem publiskajā telpā jāievēro vismaz divu metru distance.

Nākamnedēļ, vērtējot ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu, valdība ņems vērā datus par Covid-19 izplatību gaidāmo brīvdienu laikā, tādējādi, novērojot pieaugumu jaunatklāto gadījumu skaitā, ierobežojumi paliks.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Arī Liepājā tieši tā pat! Primārie, kas neievēro 2m distanci ir Pensionāri, tad seko bērni/jaunieši.

4.maijs Atbildēt

Piekrītu Edgaram.

4.maijs Atbildēt

HESa celtniekiem un viņu pēctečiem ir cita saprašana...

4.maijs Atbildēt

Nepaklausīgajos novados jāievieš karastāvoklis, ar visu no tā izrietošajām sekām.

5.maijs Atbildēt

Pensionāri neievēro distancēšanos nekur!

5.maijs Atbildēt

Ne tikai distanci neievēro arī iepirkšanās laiku neievēro bieži esu redzējis ka arī 5un sešos vakarā veikalos ir daudz pensionāru

6.maijs Atbildēt

Penšiem nav ko zaudēt...

6.maijs Atbildēt

Pensionāri, bērni un jaunieši tiešām neievēro 2m distanci

7.maijs Atbildēt

Es arī ar distancēšanās muļķībām nenodarbojos. Vai es vainīga, ka veselais saprāts un spītības gars liek man visu darīt pa savam.

20.maijs Atbildēt

Penšiem vispār uz visu ir pofig.

22.maijs Atbildēt

Nu re! Neviens neko neievēro, bet saslimšana mazinās. Secinām, ka ierobežojumi ir lieki. Mūsu miestā arī neviens neko neievēro, bet neslimo un nemirst tāpēc.

26.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:19

Jaunākās diskusijas