Pašvaldība atraida uz ielas palikušu 2. grupas invalīdu, kurš lūdz pajumti un darbu

tautaruna.lv 4.mai
 
Publicitātes foto
"Mēs kā organizācija saņemam dažāda veida lūgumus pēc palīdzības. Šodien ienāca informācija no kāda vīrieša Alūksnes pusē. Saņemot viņa izmisuma saucienu, saprotam, ka nevaram gaidīt ir jārīkojas," sociālajā tīklā Facebook raksta labdarības organizācija "Palīdzēsim viens otram".

Labdari publicējuši vīrieša vēstuli:

"Labdien vēlreiz. Paldies, ka esat gatavi uzklausīt mani. Jā, nu īsumā izstāstīšu savu bēdu stāstu, cerot uz Facebook spēku.

Lieta tāda, ka esmu 2. grupas invalīds (ar 95 eiro invalīdu naudu) un nu jau labs laiciņš kopš esmu palicis uz ielas un bez iztikas līdzekļiem.

Alūksnes novada sociālo lietu pārvalde mani (pēc vairākkārtējiem palīdzības lūgumiem) atraida, aizbildinoties ar to, ka nevarot man nekādi palīdzēt (visus manis rakstītos iesniegumus viņi vienmēr noraida) un mana vienīgā vēlme uz šo brīdi būtu pēc darba un dzīves vietas.

Protams, man vēlamāks būtu variants sētā, kur piedāvā gan darbu, gan apmešanās iespējas. Es pats visu laiku izmisīgi cenšos kaut kur, kaut ko atrast, bet pagaidām nesekmīgi, tāpēc lūdzu Jūsu palīdzību.

Esmu 2. grupas invalīds, bet no manis nav jābaidās, zemē nekrītu, epilepsijas, astmas nekā tāda nav, vien varbūt nedaudz ierobežota spēja strādāt smagu darbu, bet pie tādiem vieglākiem darbiņiem es būtu noderīgs.

Nebraucu ar auto, nepārvaldu traktortehniku, bet varu gatavot malku, pļaut zāli, sakopt, uzturēt teritoriju, arī apkopēja darbs nebiedē ,kā arī daudz citu sīku, ikdienišķu darbiņu, kuri veicami rokām. Var būt arī neliels skaits lopiņu. Alkoholu nelietoju,nesmēķēju.Tāds nu īsumā būtu tas mans dzīvesstāsts."

"Palīdzēsim viens otram" aicina sazināties ar organizāciju, ja ir iespēja vīrietim izpalīdzēt.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Bet runas viriem viss ir vislabakaja kartiba,sanem piemaksas un algas par neko,bet invalidiem jadzivo uz ielas ar tuksu vederu Cilveki mekle palidzibu caur FB ,bet pasvaldibas tik gudri paruna,noplata rokas,kas Jus esat par cilvekiem,ka tik pasam labi _ ka man gribetos izteikties krievu valoda ... Bumerangs atgriezisies,ticiet,un nebus ilgi jagaida !

4.maijs Atbildēt

Dieva dzirnas maļ lēni--taču šo ierēdņu nicinājumu pret cilvēkiem viņi saņems.

4.maijs Atbildēt

Un tas ir pieļaujami laikā, kad kādam ir iemesls lepoties ar šiem LV 30 gadiem? Kauns. Latvijai vajag arī svinamu savu Birokrātijas dienu?..

4.maijs Atbildēt

Briva latvija,peleka,par berniem vispar nedoma,kur tad vel domas par invalidu! Jums tur nav kauns Aluksnes seimai,domajat par savam kabatam,pakalam,jus domajat ka dzivosiet muzigi! Dievins visu redz,mes vinu neredzam!

4.maijs Atbildēt

Ļoti vienkārši, tā ir Alūksne... Tāda attieksme ir gandrīz visās iestādēs... Ļoti skaista pilsēta un apkārtne, bet nežēlīgi vienaldzīgi ierēdņi... Daudzi ir laimīgi tikuši projām, arī es ar savu ģimeni

5.maijs Atbildēt

Ja nav nakts patversmes,vīrietim pašam rakstītajā vajadzēja paskaidrot-kādas ieredņu atrunas viņš dzird.Citādi nekas nav saprotams....

5.maijs Atbildēt

Vis smieklīgākais ir tas ka laukos vispār tai Alūksnes rajonā un pat vienkārši pilsētā noteikti ir pašvaldības tukšas telpas , mazremontētas un cepas par algas pielikumiem bet darbu uz puslodzi reāli nevar dabūt.

20.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:48

Jaunākās diskusijas