Iedzīvotāji izsakās par vēl 3 mēnešu karantīnu: kas notiks ar Jāņiem, uzņēmumiem un cilvēkiem?

Baiba Puriņa 1.apr
 
Kaspars Krafts/F64
Valdība paziņojusi, ka ārkārtējā situācija varētu tikt pagarināta uzreiz vēl trīs mēnešus, paredzot, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties arī turpmākā mēneša laikā. Šāds paziņojums raisījis pārdomas iedzīvotāju vidū.

Kamēr vienus uztrauc uzņēmumu un darbinieku liktenis pēc ilgās dīkstāves, citi vairāk noraizējušies par tradicionālajām Līgo un Jāņu svinībām jūnijā.

"Ārkārtas situāciju domā pagarināt + 3 mēnešus.. Gribētos redzēt kā aizliegs svinēt Jāņus," sociālajā vietnē Twitter raksta Ēriks. Viņu mierina, blogeris Lauris Vanags: "Jāņos vīruss guļ. Viss ir droši."

Piemēram, advokāts Artūrs Zvejsalnieks sociālajā vietnē Twitter pauž bažas par šādu plānu: "Tie stāsti par + 3 mēnešiem gan nav labi. Normālam uzņēmumam dikstāve mēnesi izvilkt nebūs diži traki. Divi, nu ok šā tā, bet četrus mēnešus! Domāju lielai daļai pat pavisam labu un stabilu uzņēmumu būs nereāli." Viņam piekrīt arī uzņēmēji, norādot, ka pat lieliem uzņēmumiem ir grūti izdzīvot šādos apstākļos, kur nu vēl mazajiem."

"Ļoti slikts signāls no valdības puses. Faktiski, ar to daudziem tiek pateikts, ka uz krīzes pārdzīvošanu cerēt nevajag - labāk iesniegt maksātnespējas pieteikumu uzreiz, kamēr zaudējumi vēl nav tik lieli. 3 mēnešus nespēs tikt ar to draņķi galā? Paldies, " sašutumu neslēpj Rietumu Radio vadītājs Dzintars Hmieļevskis.

Tomēr ir arī tādi, kuri uzskatā, ka šāds lēmums ir adekvāts un tas ir rezultāts iedživotāju bezatbildībai. "Un vainīga ir valdība, vai ne. Nevis cilvēki, kas nejēdz ievērot disciplīnu. Es gan nezinu, vai būtu labāk noteikt ārkārtējo situāciju uz vēl mēnesi. Un tad pagarināt par vēl mēnesi. Un vēlvienu. Vai labāk uzreiz uz 3 mēnešiem," raskta iedzīvotāja.

Kā zinām, paredzot, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties arī turpmākā mēneša laikā, nākamnedēļ valdība lems par turpmākajiem soļiem un ārkārtējās situācijas pagarināšanu uz laiku līdz trim mēnešiem, otrdien žurnālistiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

"Šādu pieeju atbalsta arī premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV)," sacīja ministre, "nākamnedēļ lemsim par turpmākajiem soļiem."

Ņemot vērā, ka ir tautieši, kas ir atgriezušies no valstīm, kurās inficēšanās līmenis ir augstāks, "mums ir jārēķina divreiz pa divām nedēļām, kuru laikā mēs varam sagaidīt inficēšanās uzliesmojumu", sacīja ministre.

"Likums par ārkārtas situācijām šobrīd paredz iespēju viena iemesla dēļ noteikt vienu pagarinājumu un uz trīs mēnešiem, manuprāt, tas arī būtu jādara," uzskata veselības ministre, uzsverot, ka valdībai jebkurā laikā ir tiesības pārtraukt ārkārtas situāciju, ja stāvoklis valstī uzlabojas.

Jau ziņots, ka arī Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis iepriekš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Covid-19 izplatīšanās dēļ līdz 14.aprīlim Latvijā izsludinātais ārkārtējais stāvoklis noteikti būs jāpagarina.

Komentē 24

 
Anonīms
 

Jāņus svinēs kā vienmēr ģimenes lokā. Bet, ja rīkos krastmalā un citās publiskās vietās, tad tie būs bezsmadzeņu radījumi. Veiksmi viņiem, lai sprāgst!

1.aprīlis Atbildēt

Tieši tā. Vienmēr svinam ģimenes un tuvāko radu lokā un šogad nebūs citādāk.

2.aprīlis Atbildēt
Guntis Kārkliņš > j.nis.lauks

Tuvākie radi un kaimiņi jau ir noziegums.

2.aprīlis Atbildēt

Varbūt vēl kādu čupiņu repatriēt un palaist savvaļā(lai tiek mājās kā prot),kā jau izdarijās iepriekš. Vienīgi Liepāja parūpējās par savējiem,bet arī laikam par vēlu.Un tad brīnīties valdībai-cik neapzinīgi cilvēki. Un valdība? Uzdevumu augstumos bija?

Noteikti prēmijas pelnijuši,jo šiem taču karantīnas apstākļos jāstrādā. Varbūt vēl kādu ''kaimiņu'' palaist pastaigā?

1.aprīlis Atbildēt

Piekrītu katram vārdam! Ar kuģiem veda slimos uz Latviju! Viss jau būtu labi, bet vajadzēja uzreiz izolēt visus uz tām "nelaimīgajām" 14 dienām! Te nu tikai valdībai varam pateikt paldies par to kas tagad notiek!

1.aprīlis Atbildēt

Nu pie ta jau mes paši esam vainigi,jo paši slimi staigajam apkart,aplaizam citus,kamer slimie nesedes karantina majas tikmer nekas nemainisies,jo tie jas slimi vazajas apkart varam pateikt viniem paldies,potencialie izdzimteni kam gruti nosedet majas paldies jums.

1.aprīlis Atbildēt

Kas nu kuram svarīgāks - citam sava un tuvo cilvēku veselība, citam - līgošana...Vairāk pavazājaties apkārt, tad ne tikai Jāņi, bet arī Ziemassvētki ies secen...

1.aprīlis Atbildēt

Varbūt tomēr valdība vainīga ,ka visus atbraucējus nekontolēti palaida lai staigā kur grib

1.aprīlis Atbildēt

Ja viruss neparstas darboties tad Janus svines piemajas darzinos vai uz balkona pie svecites....sedes pie televizoriem....varbut lietus gazis ka ar spainiem.....

1.aprīlis Atbildēt

Idioti,idioti ,idioti un tādi paliksiet arī pēc 3. mēnešiem !Nu nevar valsti šinī situācijā vadīt šī jefiņu banda !

1.aprīlis Atbildēt

Palasīju komentārus, ļoti daudziem piekrītu, Jāņus nosvinēs tie, kuriem privātās mājas, vai vasarnīcas savējās ģimenes lokā, un ja kāds jau aizdomājies par lielajiem tusiņiem, lai pierbremzē, līdz Jāņiem vēl laiks, kaut tas skrien ātri. Mazāk dzesējiet muti, par noteiktajiem ierobežojumiem, ja cilvēki nesapratīs savu stulbumu, ja ar soda maksāšanu būs par maz, tad atliek manisprāt Krievijas variants, ka aprobežotie apdraudot citu veselību, un dzīvību pasēdēs karantīnā, tas ir cietumā līdz 5 g.

1.aprīlis Atbildēt

Lai būtu vieglāk pārdzvīot ,labāk pagarināt pakāpeniski,jo cilvēkiem ir cerība, ka tas neievlksies pārāk ilgi.Kaut gan ir tādi kam ir stabili ienākumi un iekrājumi un tiem ir vienalga par nabazīgāko daļu.TIE arī pārējo likteni izlems...

1.aprīlis Atbildēt

Ja taa turpinaasies,buus ne liidx Jaaniem!!!! Daudzi pat nesajeedz situaaciju.Kaamer ir nauda,tikmeer izvilks kaadu laiku,.Valsts jau sen pati par sevi,un neies paliigaa,saaksies bandiitizms,laupiishana,zagshana,panika,,,,

1.aprīlis Atbildēt

Tas jau sen ir skaidrs ka tas ir politiku uzpusts burbulis lai nogremdetu esoso uznemejdarbibu un vienkarso tautu iedzitu nabadziba no gripas mirst vairak bet tad sadu ierobezojumu nav lai gan ari skaitas epidemija mums nav neviena mirusa un tatad ari nav iemesla pagarinat so murgu kas ir politiska spele starp lielvalstim

1.aprīlis Atbildēt

Ārkārtas stāvoklis grauj Latviju, tas ir jāatceļ! Aicinu apvienoties, organizēties un to panākt. Atsaucieties, kas domā tāpat. Daudzi kopā - tas ir spēks!

1.aprīlis Atbildēt

Nu atveriet acis un paskatieties kas notiek! Protams, ka ārkārtas stāvoklis nav nekas labs, bet vai Jums ar Itāliju un Spāniju vēl par maz piemēru!?

1.aprīlis Atbildēt
Guntis Kārkliņš > 2291824904215891

Kas tad Itālijā un Spānijā, kam jānomirst tie nomirs, pārējie dzīvos tālāk. Visi šie pasākumi sagraus visu un liks ciest daudz vairāk cilvēkiem nekā tas būtu tiešā slimības ietekmē. Problēma ir, ka neviens negrib būt potenciālais upuris visas Sabiedrības labā, tāpēc tiek upurēta Sabiedrība. Diemžēl nevienam tas garām nepaies.

2.aprīlis Atbildēt

Tās mīļie ir sekas laipni gaidītiem mājās , kurus palaida , lai dodas uz mājām un pašizolējas .Ja brauks , lidos , peldēs vēl , tā tik būs tie 3 mēneši .Atliek samierināties .Es vispār nevaru neko pasākt ar biznesiņu nelielu ārpus LV .Biļetes karājas , pārcelt uz LV nepaguvu .Viss ir brīnišķīgi .Lai visiem veselība .Īpaši tiem , kuri vazājas apdzērušies pa ielām .

2.aprīlis Atbildēt

Kā tad lai upuri ir tie citi nevis es, pilnīgs truls egoisma paraugs. Patiesībā patriotiskai rīcībai būtu jābūt apzinātai inficēšanai ar vīrusu un pēc iespējas lielākam skaitam slimnieku, lai tas ātrāk beigtos.

2.aprīlis Atbildēt

Aprīļa vidū vedīšot iekšā jaunus repatrientus !

2.aprīlis Atbildēt

Nospļauties par tiem pagānu rituāliem. Bet lielajiem kodējiem jau iemesla dzeršanai nevajag.

3.aprīlis Atbildēt

Kādi Jāņi. Jūs saprotat ko runājāt, jums vajag tik ļoti dzert un svinēt??? Vai savu radinieku veselība ir svarīgāka?? Vai tiešām kādam ir jānomirst, lai sajēgtu nopietnību šim visam???

3.aprīlis Atbildēt

Nomirt var tūkstoši, tāpat trulie prātiņi domās tikai par sevi. Diemžēl, tādā sabiedrībā dzīvojam. Tādēļ jau arī viss iet uz galu un tusētāji lai vēl patusējas, kamēr vēl ir laiks.

5.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:15

Jaunākās diskusijas