Zinātnieki par Covid-19 ietekmi uz smēķētājiem

tautaruna.lv 1.apr
 
Ilustratīvs attēls / AFP/Scanpix/LETA
Ķīnā, Uhaņā, veiktā pētījumā secināts, ka smēķētāji retāk saslimst ar koronavīrusu, raksta ārvalstu mediji.

Pēc Ķīnas zinātnieku teiktā, smēķētāji inficējas ar Covid-19 par 20% retāk nekā tie, kas nav atkarīgi no nikotīna. Tas teikts zinātniskajā rakstā "140 pacientu, kas inficējās ar Covid-19 Uhaņā, klīniskās īpašības", kas tika publicēts Eiropas Alergoloģijas un klīniskās imunoloģijas akadēmijas tīmekļa vietnē.

Tā februārī zinātnieki izpētīja pacientus Uhaņā un nonāca pie secinājuma, ka no 140 pacientiem tikai divi smēķēja. Tas ir tikai 1,4%.

Eksperti uzskata, ka smēķētāji 20 reizes retāk inficējas ar koronavīrusu nekā nesmēķētāji. Protams, dati joprojām ir provizoriski, tāpēc zinātnieki turpinās pārbaudīt, kāda ir saikne starp koronavīrusu un smēķēšanu.

Tajā pašā laikā zinātnieki uzsver, ka cilvēki, kuriem ir lielāks risks inficēties ar Covid-19, ir cilvēki, kuri cieš no hipertensijas un diabēta.

Jebkurā gadījumā der atcerēties, ka smēķēšana ir kaitīga veselībai, tā izraisa vēzi, sirds un asinsvadu slimības.

Taču jājpiebilst, ka iepriekš medicīnas jomas eksperti ir izteikušies, ka smēkēšana palielina risku saslimt ar Covid-19. Kā iepriekš CNN izteicās ASV Nacionālā Narkomānijas institūta direktore Nora Volkova, Covid-19 "uzbrūk" plaušām, tāpēc īpaši riska zonā ir cilvēki, kas smēķē.

Avots 1

Avots 2

Avots 3

Komentē 5

 
Anonīms
 

Mirstība un smaga slimības gaita ir vairāk smēķētājiem.

1.aprīlis Atbildēt

Nikotīns plaušās ir nāvējošs arī vīrusam.

1.aprīlis Atbildēt

Kur pazuduši vakardienas komentāri(?), nekas necenzēts tajos nebija. Ziņa laba, zinātnieki turpina pētīt, bet es iešu uzpīpot. Vai kāds ir pret zinātnes sasniegumiem?

2.aprīlis Atbildēt

Smē''kētājiem ir labi izstrādājušas antivielas un tas visdrīzāk arī neļauj vīrusam organismu citādāk ietekmēt.Tas pats notiek arī ar vielām ,kuras ir cigaretēs,pretējā gadījumā visiem smēķētājiem jau no cigaretēm vien visiem bija jābūt mirušiem,bet tas tā nav.

2.aprīlis Atbildēt

Manu komentaaru izdzeesa, nra iet tvnet peedaas... Nezinu vai nra politika izdzeest neertos komentaarus vai vnk moderators dzeesh laukaa visu kas nesakriit ar moderatora uzskatiem. Bet tas ir loti negodiigi taa dariit... Respektiivi shis zinu portaals taapat kaa tvnet no manas puses tiks ignoreets. Palasishu citas zinjas citur, varbuut citur moderatori nav psihiski nelidzsvaroti, tad redzees

6.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:41

Jaunākās diskusijas