Mūrniece stāsta, kādā gadījumā varētu lemt par uzņēmuma likvidēšanu

Rita Lazda 1.aprīlis 2020, 17:11
 
Gints Ivuškāns/ F64 Photo Agency
Otrdienas pēcpusdienā bijusī iekšlietu ministre un tagadējā "Hotel Roma" viesnīcas vadītāja Linda Mūrniece atklāti pastāstīja, kāpēc viņas uzņēmumam Valsts ieņēmumu dienests (VID) atteicis dīkstāves pabalstu. Šodien viņa arī informēja, kādā gadījumā varētu lemt par uzņēmuma likvidēšanu.
Sarunā ar RīgaTV 24 raidījuma vadītāju Veltu Puriņu Linda Mūrniece ne vien izklāstījusi visu situāciju, bet arī norāda, ka gatava pārsūdzēt VID lēmumu. Viņa arī klāsta, ka būtu gatava tiesāties ar valsti un sliktākā scenārija gadījumā pat pieņemt lēmumu par uzņēmuma likvidāciju.

Jau vēstīts, ka kopumā Covid-19 radīto negatīvo seku mazināšanai valsts līdz šim lēmusi atvēlēt tuvu trim miljardiem eiro. Jaunākā informācija liecina, ka turpmāk dīkstāves pabalstu varēs saņemt arī pašnodarbinātie, autoratlīdzību saņēmēji un mikrouzņēmumu darbinieki.

Dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem var pieteikties krīzes skartie uzņēmumi:

  • kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, sakarā ar Covid-19 izplatību ir samazinājušies vismaz par 30 procentiem;
  • kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, sakarā ar Covid-19 izplatību ir samazinājušies par 20 procentiem, ja tie atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:
    • uzņēmuma eksporta apjoms 2019. gadā veido 10% no kopējā apgrozījuma vai ir ne mazāks kā 500 000 eiro;
    • uzņēmuma nomaksātā mēneša vidējā bruto darba samaksa 2019. gadā ir ne mazāka kā 800 eiro;
    • ilgtermiņa ieguldījumi pamatlīdzekļos 2019. gada 31. decembrī ir vismaz 500 000 eiro.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Sivēnmamma,pie pakaļas tu,un tavs sūda uzņēmums...

2.aprīlis 2020, 11:20 Atbildēt

Taisnība, ka viņa ir transpersona?

2.aprīlis 2020, 12:40 Atbildēt

90%ēdināšanas uzņēmumu un viesnīcu cerētā valsts palīdzība iet secen, bet kurš to naudu "paņems" ?

2.aprīlis 2020, 13:32 Atbildēt

Viesnīcas pārvaldītājs – bijusī ministre, nu jau parasta ierindas pilsone Linda Mūrniece. Kā var spriest pēc pašas Mūrnieces kundzes teiktā, situācija ar nodokļu parādu ir apzināti veidota un tiek pieņemta kā norma. Tikai kā bijusī amatpersona viņa ir interesanta masu informācijas līdzekļiem. Tieši tas Lindai Mūrniecei dod iespējas plaši parādīties publiskajā telpā, kur šāda iespēja citiem no šīs pašas nozares netiek dota. Un tieši iepriekš ieņemtais amats viņai uzliek sociālo atbildību kā sabiedrībā pazīstamai personai un viedokļa veidotājam (influencer). Diemžēl, Linda Mūrniece šo iespēju izmanto savtīgi, nepārdomāti un kaitnieciski. Aizsedzoties ar 55 nodarbinātajiem, Linda Mūrniece mēģina gūt labumu pašas pārvaldītajam uzņēmumam, kurš tam nepienākas. Lindas Mūrnieces kara gājienam pret VID nav ne mazākā pamata, un viņa kā bijusī amatpersona to ļoti labi apzinās. Ja apskatās piešķirto kompensāciju sarakstus, tajos atradīsiet tajos arī citus uzņēmumus no viesnīcu nozares. Tātad, risināt sezonālās svārstības uz nodokļu maksātāju rēķina, apzināti veidojot nodokļu maksājumu parāda uzkrājumu, tā nav norma. Trūkums finanšu plūsmā un tā finansēšana ir viesnīcas saimnieku – Azerbaidžānas uzņēmuma problēmas. Visam tam fanu pulkam, kas kāri tver katru Lindas Mūrnieces vārdu, jāsaka, atlaistajam personālam atlaišanas gadījumā pienākas savs, tiem paredzēts valsts atbalsts. Nav iemesla viņus bīdīt kā vairogu gājienā pret VID.

2.aprīlis 2020, 16:58 Atbildēt

pareizi vina dara ,priekskam mocities ,ja valsts nepalidz tik atri robezas valaa nebus un viesnica cietiis aizvien lielaakus zaudejumus ,tapat taa maaja ir jaaapkurina un maaja centraa ,ko valsts taisaas sabendet tas ir Vecrigas teels ,tik liela maaja un tuksa es taa saprotu valsts jau nemaksaaja ne par apkuri ne par ko ,bet gan no ieneemumiem ,

2.aprīlis 2020, 18:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:36

Jaunākās diskusijas