Dublinas ārstu nepareizas diagnozes dēļ grūtniece no Latvijas gandrīz izdara pašnāvību

tautaruna.lv 14.okt 2019
 
Pixabay
Jauna māmiņa no Latvijas dalījusies savā nepatīkamajā pieredzē ar laikrakstu The Irish Sun par medicīnisko aprūpi grūtniecības laikā, vēsta portāls "Baltic-Ireland.ie".

Gaidot otro bērniņu, divdesmitajā grūtniecības nedēļā Viktorija devās uz sonogrāfiju Rotunda slimnīcā Dublinā, pēc kuras ārsti viņai paziņoja, ka mazulim ir virkne ļoti nopietnu patoloģiju, vēsta portāls.

Jaunā sieviete ar šausmām atceras, ko pārdzīvojusi un ka gandrīz atņēmusi dzīvību savam bērnam, jo apsvērusi iespēju veikt abortu. Visšokējošākais šajā stāstā ir tas, ka mazulis galu galā piedzima pilnīgi vesels citā Dublinas slimnīcā.

Rotundas ārsti pēc sonogrāfijas paziņoja, ka mazulim konstatēts šķidrums smadzenēs, apēnojums sirdī, un citas novirzes no normas bērna fiziskajā attīstībā, tostarp, pārāk īsas kājas un pārāk mazs augums. Papildus tam, mediķi brīdināja jauno māmiņu, ka mazulim varētu būt Dauna, Edvardsa vai Patau sindroms. Viktorijai nozīmēts veikt amniocentēzes testu, lai noteiktu minēto sindromu iespējamību. Papildus tam, mediķi brīdināja sievieti, ka mazulis var nomirt viņas vēderā vai tūlīt pēc piedzimšanas.

Pēc amniocentēzes testa slimnīcā viņai pateikts, ka rezultāti būs zināmi pēc divām nedēļām, un veikta vēl viena ultrasonogrāfija, kurā apstiprināts viss iepriekš teiktais.

Viktorija stāsta, ka tolaik strādājusi bērnu aprūpē un no stresa nav varējusi ne ēst, ne gulēt, un tikai raudājusi un domājusi par savu mazuli. Saprotot, ka, ja viss būs tā, kā prognozē ārsti, cietīs gan bērns, gan viņa pati, gan arī vecākais, septiņus gadus vecais dēls Maliks, tāpēc apsvērusi iespēju grūtniecību pārtraukt un veikt abortu.

Emocionāli sagrautā sieviete, nespējot iedomāties savu dzīvi nākotnē, sākusi domāt arī par pašnāvību. No tā viņu atturējusi apziņa, ka ir vajadzīga savam vecākajam bērnam.

Gaidot Dublinā veikto analīžu rezultātus, Viktorija izvēlējās doties uz Latviju un slimnīcā veikt pārbaudes, lai pārliecinātos, ka Rotundas slimnīcas mediķu prognozes ir pareizas. Pēc tur veiktajiem izmeklējumiem ārsti paziņojuši, ka ar mazuli viss ir kārtībā un grūtniecība noris normāli.

Sieviete stāsta, ka kopš pirmās sonogrāfijas Dublinā bija pagājušas tikai dažas dienas un nekas būtiski nevarēja būt mainījies. Jaunā māmiņa atgriezusies Īrijā un atteikusies no Rotundas aprūpes, pārejot uz National Maternity Hospital, kas atrodas Dublinā uz Holles Street. Arī tur veiktā sonogrāfija parādījusi, ka ar bērnu un grūtniecību viss ir labi un nekādu patoloģiju nav.

Viktorija vērsusies pie Rotundas slimnīcas ar jautājumu, kāpēc viņai prognozētas visas briesmīgās lietas, uz ko saņēmusi atbildi, ka pacienti ir jāsagatavo ļaunākajam.

Viņas mazulis tagad ir septiņus mēnešus vecs, veselīgs puisēns un māmiņa ar šausmām domā par to, ka, ja nebūtu izvēlējusies doties pie citiem ārstiem, iespējams, būtu viņu nogalinājusi.

Uz laikraksta lūgumu komentēt šo situāciju Rotundas pārstāve atbildēja: “Mēs nekomentējam atsevišķu pacientu gadījumus, bet Rotundas slimnīca var apstiprināt, ka attiecībā uz visiem pacientiem tiek ievēroti atbilstoši mātes un augļa medicīniskās aprūpes protokoli.”

Komentē 1

 
Anonīms
 

Nu ko, laimes meklētāja, apdirsies pasaules "super" medicīnā ? Nav ko vazāties pa pasauli (izņemot, ja neesi latviete).

15.oktobris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:52

Jaunākās diskusijas