Pieredzes stāsts: Nepieciešamās zāles Igaunijā izmaksā par 100 eiro lētāk nekā Latvijā

Portāls nra.lv 8.okt 2017
 
Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency
Ne reizi vien cilvēki sociālajos tīklos informējuši, ka medikamenti, kas nopērkami Latvijā citās valstīs maksā lētāk. Arī šoreiz kāda sieviete informē, ka viņa devusies uz Igauniju, kur konkrētās zāles nopirkusi teju 100 eiro lētāk.
"Dakteris darīja zināmu, ka mums drīzumā būs vajadzīgas Malārijas tabletes - 3 iepakojumi. Izrakstīja recepti un mēs devāmies uz aptieku. Aptiekā cena vienam iepakojumam 57 eiro, tomēr mums par trim iepakojumiem mums kopā tas izmaksātu 171 eiro. Sāku rakties pa netu, lasīt par Malārijas riskiem, varbūt varam iztikt?" sociālajā tīklā facebook raksta Agnese.

Internetā viņa atradusi rakstu par to, ka Latvijas kaimiņvalstī Igaunijā medikamenti ir lētāki. "Sacīts, darīts, Igaunija nav tālu, brīvdienās laižam pārbaudīt."

Sieviete norāda, ka Igaunijā viņi par nepieciešamajiem trim zāļu iepakojumiem samaksājuši 69 eiro. Tikmēr Latvijā trīs identiski medikamentu iepakojumi viņai būtu izmaksājuši 171 eiro.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Esmu trimdā Spānijā (paldies mūsu valdībām, ka man 65 gadu vecumā ir jāmeklē darbs ārzemēs, jo ar savu nieka Latvijas pensiju nevaru izdzīvot), un man ir nepieciešamas zāles miegam - Somnols (pamaviela Zopiklons). Tad Latvijā aptiekās Grindex ražotas (un obligāti ar ārsta recepti) maksā EUR 9.60. Un nekādas atlaides! Bet Spānijā tās aptiekā maksā (precīzi tāda pati deva) EUR 2.10. Un bez ārsta receptes arī nedod. Un brīnums - ar ārsta recepti jāmaksā tikai 21 cents !!! (10% no zāļu vŗtības).

9.oktobris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:37

Jaunākās diskusijas