FOTO! Alūksnes pusē pamanīts apjucis stārķis

Lelde Veinberga 29.dec 2019
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Ar kādas aculiecinieces novēroto Alūksnē dalījies sinoptiķis Toms Bricis. Vietējā iedzīvotāja Alūksnes pusē decembrī manījusi balto stārķi.

"Alūksnes pusē manīts apjucis baltais stārķis. Ornitologi skaidrojuši, ka tā, protams, nav stārķim raksturīga rīcība, bet nav arī nekas unikāls.

Ik ziemu Latvijā paliek pa kādam stārķim. Noteikt iemeslu, kādēļ putns nav aizlidojis uz ziemotni Āfrikā, ir tikpat kā neiespējami. Iespējas izdzīvot Latvijas garo ziemu baltajam stārķim ir mazas, taču bieži par putniem gādību uzņemas cilvēks.

Stārķi ir samērā viegli barojami, jo ēd praktiski visu, taču pieraduši pie cilvēka var kļūt agresīvi. Ornitologi šādās situācijās visbiežāk aicina atstāt visu dabas ziņā," raksta Toms Bricis.

Šī patiesi nav pirmā reize, kad iedzīvotāji rudens un ziemas mēnešos ziņo par gājputniem, kuri nezināmu iemeslu dēļ tā arī nav aizlidojuši uz siltajām zemēm.

Piemēram, 2016. gada februārī Āgenskalna iedzīvotājus Rīgā izbrīnija skats pa logu - ziemas spelgonī uz jumta tupēja stārķis.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Tu pati -Lelde- , esi daudz vinnējusi,ka visur lien kā tā žurkas spira ar saviem stulbajiem komentāriem. Vai tiešām administrācija to neredz un nevar nobloķēt,šo idioti. Pašu tevi izbarot lapsām vai sapārot ar strausu...

29.decembris 2019 Atbildēt

Lapsām jau arī vajag kaut ko ēst...

26.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:48

Jaunākās diskusijas