VIDEO: Daudzbērnu mātei Koknesē nākas dzīvot lielās bailēs

tautaruna.lv 19.jan
 
Vladislavs Proškins/F64
Koknesiete Jolanta civillaulībā ar 10 gadus vecāko Juri nodzīvoja deviņus gadus, attiecībās pārim piedzima seši bērni. Nu jau divus gadus pāris nedzīvo kopā, tēvam ir pārtrauktas aizgādības tiesības, tomēr viņš saskarsmi ar atvasēm cenšas panākt pat ar krimināliem paņēmieniem, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

"Izšķīrāmies, kad sāka lietot alkoholu. Viņam nemaz daudz nevajadzēja iedzert, lai paceltu pret mani rokas, vienkārši aizgāju prom. Negribēju sagaidīt nākamo reizi. Vēlāk mūs ar bērniem ievietoja krīzes centrā. Iznākot no krīzes centra, viņam bija piemērots liegums tuvoties man," stāsta Jolanta.


Liegums traucēja tēvam tikties ar bērniem, jo atvases dzīvoja pie viņas, stāsta Jolanta. Tāpēc sieviete atcēla tuvošanās aizliegumu. Tēvam tika atļauts tikties ar bērniem tikai ar mātes atļauju.


"Viņš sāka nevest bērnus laicīgi mājās. Paņēma bez atļaujas. Tagad ir tā, ka nevaru pat normāli strādāt, jāved bērni uz skolu, jāsagaida no skolas, jo viņš vienkārši tur sēž un viņus gaida. Pat skola viņam aizliegusi iet viņu teritorijā. Ir nācis uz skolu alkohola reibumā, gājis tāds arī pie sociālā pedagoga. Bērniem kauns no tā, bet viņš to nesaprot. Viņš domā, ka jācenšas aizsargāt bērni, bet - no kā?" pauž Jolanta.Nu jau ilgstoši aizgādības tiesības bērnu tēvam Jurim ir apturētas. Vīrietis gan vairākkārt pieprasījis saskarsmes tiesības, tomēr nav spējis uzlabot bāriņtiesas uzdoto - uzlabot dzīves apstākļus.


"Viņš zog bērnus. Skolas vecuma bērns ar mani atnāk līdz bērnudārzam un tālāk aiziet viens uz skolu, bet skolā nenonāk. Mums katru nakti ir tā, ka meita no katra trokšņa mostas, neguļ, jo viņai ir bail. Tad man jāiet pārbaudīt ap māju, jāpārbauda, vai atkal kaut ko neizsitīs," stāsta Jolanta.


Ārdījies Juris ir pamatīgi, stāsta Jolanta. Piemēram, sitis sievietes dzīvokļa logus.

Juri izdodas sastapt netālu no viņa neoficiālās darba vietas. Viņš uzskata, ka Jolanta bērnus noskaņo pret viņu. Tāpat viņš uzskata, ka bērniem klājas slikti pie mātes.


Juris policijai daudz reižu ziņojis par Jolantas uzdzīvi, tomēr, kā stāsta Valsts policijas (VP) Aizkraukles iecirknī, pēc izsaukumiem Jolantai nav konstatēts alkohola reibums. Savukārt pats Juris pēdējo 10 gadu laikā vairāk nekā 20 reižu administratīvi sodīts, viņam piemēroti arī sodi par kriminālpārkāpumiem. Tagad procesā esot vēl dažas krimināllietas, stāsta VP Aizkraukles iecirknī.

Avots

Komentē 1

 
Anonīms
 

Izkatas ka bernu noskanosana latvija ir paradums meklejot vainigo. Kota nestasta ka bernu mate izvairas no atbildibas visas jomas.visus nosacijumus pati bernu mate nepilda. Tik nezkapec mekle sava bezadbildiba vainigo tiesi mani.logi izlidoja tikai tapec ka bernus uzsakusi sist pati bernus un sabaidijusi talai kluse jo baidas nonakt bernu nama. Toka berniem iedodot konfektes vai santazejot ar telefoniem. Protams leticigi izmanto citus.nevajadzeja manu meitu sist un plukat majas ka grib lai klusetu. Delu nesen atkal bernu mate spardija vecako delu ar savam kajam koridori.kota to neviens nesaka ka bernu tiesibas tiesi mate nepilda.berni pa vasaru klainoja pa visu koknesi no darzina vecuma nepieskatiti ka klaidoni.ta ir pateiciba apmanot visus. Vecakajai meitai vispar dzivi boja un delam. Ka ari citiem parejiem. Majas taisa pritonus kad iegribas. Laika netiek likti gulet netiriba. Mazgajas reizi nedela. Zopasta ka davana uz gadu. Ir veselibas traucejumi visiem 6 berniem. Visas lietas uzzinu tik pedejais kad viss iet leja. Etikas normas mate neievero nekur apdzerusies uzvedas ka no meza ara. Jo uzkata ka berniem jabut klaidoniem.no tas gimenes izstajos neuzko nekavejoties jo visulaiku dzersana un vardarbiba no mates puses ka ari maja ka iebraucama seta.

30.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:17

Jaunākās diskusijas