Obligātais militārais dienests no 2023. gada

Ingeborga

Par to mediji klusē, jo nav tik interesanti rakstīt, kā par karu, vēlēšanām vai britu karalienes bērēm. Bet tas skar teju katru ģimeni. Kāpēc man jāsūta savs bērns par ložu gaļu, tā vietā lai celtu militārpersonām atalgojumu un prestižu, piesaistītu cilvēkus kurus tas tiešām saista. Tādam lēmuma bija jārīko referendums, nevis klusiņām jāpieņem un jāsaulauž daudzu jauniešu likteņi. Mēs aktīvi cīnāmies par jauniešu mentālo veselību, pret bulīngu skolā, bet visas šīs pūles ir liekas. 21. gadsimtā dienēt armijā vajadzētu būt brīvai izvēlei, nevis kaut kam uzspiestam. Rodas tāda bezspēcības sajūta. Valsts kā cietums un pseido demokrātija. 

9.septembris 2022, 11:29
Jelena Sergejeva

Laikam jāpiekrīt, nav jēga uzturēt un apmācīt cilvēku, kurš nav tam paredzēts. Priekš tā ir profesionālā armija, kur maksā algu. Esmu redzējusi, kā zemessardzē puiši nevar nolikt fiztestu, kuru pat meitenes var nolikt. Tad priekš kam armijā lielgabalgaļa?

9.septembris 2022, 23:00
Aivars
9.septembris 2022, 23:51
Janis Liepins

Katram vīrietim jāmāk aizsargā savu ģimeni un mīļotos.

Iemācīties apieties ar ieroi.

Komandas darbs.

11.septembris 2022, 17:34
Marcis Dzelme

Un Latvija 60% nav spejigi nokartot fiziskos testus un hren te armija..

12.septembris 2022, 13:49
arta

Domāju,ka katram bernam,īpaši puišiem,janodarbojas ar sportu tiri vrselibas dēļ.tad arī varēs nokārtot zinamas prasības fiziskajā sagatavotībā. Pietiek ucināt un čubināt veselām paaudzēm nākamos vīrus! No divānā tupetājiem un telefonu glauditajidm tādi mīksie vien sanāk... Nezinu, vai gads armijā kādam naktu pa sliktu,ja nu vienigi iemācītu reķināties ar citiem un disciplinetu. Cik zinu, vel jau pastaves arī alternativais dienests.

12.septembris 2022, 20:47
Marcis Dzelme

Un arta un fiziska forma katram bernam atisiras, viens ir kalsns,otrs ar videju miesasbuvi un citi jau ir aptaukojies un 300 eiro menesi ta ir bada maize..

12.septembris 2022, 21:11
Jelena Sergejeva

Mārci, Tu būtu gatavs iestāties armijā,pat ja tu izietu fizisko testu? Vispār tu varētu uztaisīt "otmazku" - es par homīšiem un lesbām, mani labāk neiesaukt. 

17.septembris 2022, 5:37
Marcis Dzelme

Es jau par vecu, lai statos armija un man kalsna miesasbuve un jau skolas laika nevareju pievilkties pie stiena un urapties virve.

17.septembris 2022, 10:32
Jelena Sergejeva

Nu redz Mārci, loģika tev ir. Par to jau es runāju. Kāda jēga no skolnieka, kurš smagāk par zīmuli rokās neko nav turējis. Nevar tādu apmācīt trīs mēnešu laikā. 

17.septembris 2022, 23:52
Jelena Sergejeva

Vispār Artai ir taisnība. Šādas nodarbes ir jāattīsta jau skolā. 

17.septembris 2022, 23:55
Marcis Dzelme

Jelena es skola gaju jau LPSR un jau ar zini,ka nebija mobilo,internets un citas lietas un  skola majas darbi un sportosana un citas aras izklaides ar klases biedriem.

18.septembris 2022, 11:02
Inga Liedaga

Kādas muļķības jūs te rakstat - jāmāk noturēt ierocis. Vai tiešām nav skaidrs, ka ne jau dēļ tā lai mācētu turēt ieroci izdomāja obligāto dienestu. Tas kārtējo reizi ir tikai un vienīgi naudas jautājums. Vīriešus, kuri stabili strādā un pelna, kuriem nestrādājoša sieva ar mazu bērnu un kuri vienīgie uztur ģimeni aizsauks mācīties turēt ieroci pa 300 eiro mēnesī. Un kā ģimene nomaksās rēķinus, kā nopirks pārtiku? Vai tā nav ņirgāšanās par cilvēkiem? Tos kuri mācās arī raus ārā no mācībām. Vai tas ir vajadzīgs valstī kura ir Nato, kur ir profesionālā armija, valstī kura ir pārāk maza, lai no šīs armijas būtu kāda jēga vispār? Kā piemēru cilvēkiem rāda valsti, kura nav Nato un ir teritoriāli lielāka nekā Latvija. Smieklīgi. Mēs tiešām arī šo norīsim? 

18.septembris 2022, 13:01
Marcis Dzelme

Un Lietuva nav obligata armija,un tu uz armiju izsauc tika izlodzes kartiba un Ingai ir 100% un ta Latvijas obligata armija bija letais triks uz 14.Saeimu..

18.septembris 2022, 16:08
Jelena Sergejeva

Mārci... Tā gan ir, PSRS laikos bija jānokārto gda normas, bija arī dosaf,bet tas jau neliedz tagad iestāties jaunsardzē. Tomēr, ja interese beidzas pie datora, tad labāk nelīst zinot, ka rezultāts būs zero. 

18.septembris 2022, 18:43
Marcis Dzelme

Kad jau es macijos skola, vairs nekadas DOSAF normas vairs nebija un jau 1991 gada bija jau precejies un jau stadaju milicija..

19.septembris 2022, 9:49
Jelena Sergejeva

Nav brīnums par miliciju, gramatika joprojām klibo. 

22.septembris 2022, 20:46
Juris Millers

Mums padomijas laikos neprasīja grib vai negrib . normāli visiem bija iet. Nevis gadu pa mājām , bet 1000 km tālu no tām, nebija jau ari nekādi spēka mitriķi . Viss nāca pats no sevis , dienestā. Tagad liekas ka jaunekļi īstas lupatbuntes ... kaunējušies būtu. Pie mammas  , kur pankoki katru dienu ... nav jau karā jāiet ...

23.septembris 2022, 21:36
Marcis Dzelme

Juris Millers un PSRS jau vairs nav no 1991 gada un PSRS bija pirms armijas obligata veselibas paraudes un visus armija nenema.

24.septembris 2022, 10:46
Marcis Dzelme

Jelena 1990 gados milicja stradat vareja tikai tie ar stipriem nerviem un milicija dabuju savas dzives viss lielako rudijumu..

24.septembris 2022, 10:54

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 5:24

Jaunākās diskusijas