Latviešu angliskošana

Latvian pagan

Kopš kura laika vārds pagāns tiek tulkots kā druīds? Pagāns nozīmē politeists; daudzdievis. Un vārds pagāns/neopagāns tiek lietots, lai vispārīgi apzīmētu tos cilvēkus, kas praktizē politeiskās reliģijas kā tādas. Pagāns/neopagāns ir ļoti vispārināts vārds, kam nav sasaistes ar kādu noteiktu tradīciju. 

Varēji labāk teikt dievturis. Tas iederētos krietni labāk. Vai arī romuvietis. Vienīgi es lietuviešu valodu neprotu, tapēc romuvietis no manis ir nekāds. Lai arī baltiem ir vienots Baltu tautu Dievu un Dieviešu panteons. 

Kremļa trollis Ir tāds nezina latviešu valodas nianses. Bet ko no valdonīga krieva citu var gribēt???

23.marts, 7:02
Ir tāds

Manu mazo latvisko druīdiņ! 

Druīds tu esi, jo tev dikti tuvas ir citas valodas tikai ne latviešu. Ja tu to nesaproti es tev to pasaku. Man patiesi ir prieks ka tev ir saglabājušies ekrānšāviņi ar maniem prokremliskajiem komentāriem. Tad jau bērniņ viss ir ok, liec galdā un viss būs kārtībā un tu būsi pierādījis, kāds es esmu slikts. Patreiz tu tikai apgalvo, ka tev kas ir, bet pierādīt tu to nespēj, līdz ar ko pats vien sapinies savos melos un apstiprini, ka esi melis

Vai tu bērniņ zini ko nozīmēja dzelzs priekškars kā aukstā kara sinonīms neradās PSRS, bet to 1946. gada 5. martā Fultonā, Misūri radīja Vinstons Čerčils savā slavenajā Fultonas runā.  Pastāsti man kāda bija totālā (latviski saka vispārēja) cenzūra, kas bija atļautās un aizliegtās grāmatas un žurnāli un kur tu esi redzējis tādus sarakstus? Pastāsti ar faktiem! Melo kā suns!To tev kāds ir pateicis un tev tikai vajag ko sliktu par padomju laikiem un tu izplati šos melus. Kāda čeka un milicija to visu monitorēja? Tas atkal ir mīts par visu redzošo vdk aci.  Kāpēc tu iedomājies un melo, ka padomju okupācijas varas gados zinātnieki nezināja angļu valodu? Atkal melo! Vispirms arī padomju laikos zinātnieki tāpt braukāja uz ārzemēm uz konferencēm kā tagad, pa pasauli  apkārt neļāva vazāties parastam cilvēkam, tad varēja būt problēmas, bet ja ārzemēs bija radi kuri uzrakstīja izsaukumu, viss nebija tik traki, kā tev to ļoti, ļoti gribas, varēji arī tikt uz ASV vai Kanādu. Par to, ka tikt uz kādu no soc. nometnes valstīm, vai Somiju nebīja nemaz tik liela problēma. Paraugi youtube filmas par Černobīļu, kā Ļegasovs 1986. gadā Vīnē divas stundas no vietas brīvi referē un atbild uz jautājumiem angļu valodā. Nekādu "ejošo" (nav skaidrs kurp tās iet) valodu nebija. Krievu valodu latviešu skolās mācīja no otrās klases (neaizmirsti, ka toreiz sākumskola bija 1-3 klasei, pamatskola 4-8 un vidusskola 9-11. klasei), tālāk jau ceturtajā klasē katram bija izvēle, mācīties vācu vai angļu valodu. Paralēli tam bija arī skolas ar padziļinātu valodu mācību, Rīgā bija 4. vidusskola, mūsdienās Angļu ģimnāzija, 5. vidusskola, tagad Vācu ģimnāzija, kā arī bija 11. vidusskola, tagad Fraņču licejs. tas, kā tika mācīts bija atkarīgs no diviem faktoriem, no skolotāja un skolnieka, bet šis princips darbojas jeb kurā priekšmetā un arī šodien. Neko nevar iemācīt cilvēkam kurš nevēlas mācīties. Pie tam bija LU filoloģijas fakultāte kur mācīja svevalodas, tulkus, skolotājus utt.. 

Latviešu valodu mācija visās skolās ne tikai latviešu plūsmā! Kāpēc tu apzināti melo! Kā jau es tev teicu, ja kāds negribēja mācīties, tad tādam kurš nevēlas ko iemācīt nav iespējams un tas ir visās lietās! Neizplati melus, ka krievu plūsmā bija iespēja latviešu valodu arī nemācīties. Kur tu šādus melus esi sagrābstījis? Kurš tev to ir sastāstijis? No tevis nāk vieni meli! Valsts iestādes lietoja to valodu kura tur bija pieprasītākā. Jā, Rīgas rūpnīcās kurās lielākais vairums bija krievvalodīgie bieži tika lietota krievu valoda. Bet kā jau es tev teicu, Rīga nav un nekad nav bijusi visa Latvija. Jā draudziņ, es pazinu ļoti latviskas pilsētas Valmieras kara komisāru kurš būdams latvietis neskatoties uz to, ka nebīja nekādu noteikumu kuri noteiktu kādā valodā ir jāveic lietvedība viņš pieprasīja to darīt tikai krieviski, kā arī aizliedza runāt latviski. Pēc neatkarības šis cilvēks bija viens no lielākajiem Valmierā mītošajiem patreotiem. Viss bija atkarīgs no cilvēkiem, nekādas plānveida rusifikācijas nebija!  Ja bija latvietis kuram patika locīties augstākstāvošo priekšā, tad tas bija konkrēts gadījums nevis sistēma! Atceries, valoda vispirms ir komunikācijas līdzeklis cilvēku starpā, tāpec nav starpības starp latviešu, krievu, poļu, arābu un citām valodām! Ja kāds valodu mēģina izmantot kā ieroci ir jautājums par konkrētu gadījumu nevis par valodu, valoda tur nav pie vainas!

Pastāsti man kur tu esi sagrābstijies muļķības par padomijas laikiem? Ļoti atgādina kā no padomju laikos izdotas CIP propogandas grāmatas. Visi tavi apgalvojumi kurus tu esi izteicis ir klaji meli! Atceries! Nevajag dēmonizēt padomju laikus! Es nezinu kurā pasaules malā tu sēdi un driķelē savus melus, bet par Latviju tev sajēgas nav, kas te notika! Ja viss būtu bijis tik slikti kā tu te mēģini iegalvot, tad atmoda nebūtu bijusi, jo nebūtu bijusi latviešu tauta, visi būtu bijuši rusificēti. Bet ceru, ka tu zini, tā nebija, tātad tas vien jau pierāda, ka visi tavi apgalvojumi ir meli! toties cik latviešu ir zaudējuši savu dzimteni pēdējo trīsdesmit gadu laikā, kuru bērni vairs nerunā latviski? Tevi tas nesatrauc, jo tev svarīgākā ir politika un padomijas dēmonizēšana nevis jel kādas rūpes par latviešu tautu un valodu. Atceries, Maskavā arī nesēdēja muļķi, viņi saprata,lai pārvaldītu Latviju, Maskava nepieļāva šovinismu. Žēl, ka tu neko nezini par vēsturi. Protams man tevi par to ļoti žēl, citādi, ja tu ko zinātu, tad zinātu, ka Aleksandrs III gan šeit gribēja veikt rusifiikāciju, tikai viņu nošāva un tas netika realizēts. Lūk tā patiesi bija rusifikācija, padomju laikos nekādas rusifikācijas īsti nebīja, jo formāli nebija neviena likuma kurš to būtu veicinājis. Ja bija latvieši kuri paši to veicināja, tad tas jau ir cits stāsts. Kas attiecas uz valodām, nevienam nebija liegts mācīties jeb kuru valodu, jautājums ir kam tev tolaik vajadzēja vācu vai franču valodu, ja tev nebija kur to lietot? Valodas mācās ar noteiktu mērķi- to lietot saziņā. Kāpēc tu nemācies puštūnu vai teiksim mandarīnu valodu? Tā pat vien, savam priekam, lai būtu ko darīt. 

Pie reizes atceries, nejauc vēsturi un valodu ar politiku! Tu esi īstena rietumu propogandas dzegūze kuras mērķis ir šķelt latviešu sabiedrību, apvainot latviešus kuri domā par Latviju un nevēlas karu, bet grib mieru tu apvaino simpatizēšanā Krievijai, jo tev tas ir uzdots, tāds ir tavs uzdevums! Tu kā īstens propogandists centies izplatīt maldīgu informāciju lielam cilvēku skaitam vēlamā efekta panākšanai. Pat ja informācija ir patiesa, tu iemanies radīt maldīgu priekšstatu par kādu lietu kopumā. Pastāsti, kāpēc cilvēks nedrīkst iestāties par mieru? Pamato! Un iegaumē, mani neinteresē nedz tie murgi kurus te klāsti tu, nedz tie kurus stāsta Krievija, abi no vienas atkritumu čupas esat! Man Latvija ir un būs pirmajā vietā un pēc tam, kad būs laiks, varam parunāt arī par pārējo. Ko tava ņemšanās un citu apmelošana dod tavai Ukrainai? Brauc uz ukrainu un karo par to! Bet tur tev krāniņš trīc, jo esi mīslis, karot nav citus ar mēsliem forumā apliet un tad justies kā varonim, jo tur varonību nevajag! Pastāsti, kas tu esi, un kāpēc tā dari? Zini tu esi kājslauķis ne varonis!

23.marts, 8:53
ivans ļevs

Smieklīgi skatīties kā tiek drukāti šie palagi un cilvēks parāda savu idiotismu - jā, jā, PSRS varēja brīvi jebkuru pasaules filmu vai mūziku vai grāmatu dabūt :Do

Jā, jā, krievi Latvijā naski mācījās latviešu valodu un tieši tādēļ nav problēmas ar cirvjiem, kas nespēj nolikt valsts valodas eksāmenu :D jā, jā , Rīgā un Daugavpilī visi māk latviski :D

Skatos vakardienas terorakta teātra bildes un smejos kāds nosaukums vietai un ar kādiem burtiem un kādā valodā. Pie tam pašu valsts būvēts:D galīgi tie krievi neciena savu valodu :D

 

23.marts, 9:04 (23.marts, 9:07 - labots)
Aleksandrs78

Kapars Namsons

Ar taadu domaashanu kaa raksta autoram, Latvijai tieshaam buus gals... Vareetu paskaidrot savu domu, bet esmu noguris atkaartot katram idiotam vienu un to pashu... 

Cienīt un izcelt savu seno. unikālo un ļoti skaisto valodu, tik ilgstoši daždažādu svešo varmāku nīdētu, nīcinātu ir ne tikai normāla Latvijas cilvēka ikdienas norma, bet arī pienākums! 

Un tiešām, jābūt nogurušam atkārtot ko tik pašsaprotamu katram kangaram, idiotam un okupantam vienu un to pashu... 

23.marts, 11:19
Ir tāds

jon leon

Man arī smieklīgi tevi bērniņ lasīt! Redzi, ja cilvēks izvirza tēzes kurām es nepiekrītu, es atbildu ar argumentiem un tas nav viens teikums. Man tevi patiesi žēl, ka ti vairāk par diviem teikumiem nespēj izlasīt, jo neesi pieradis lasīt. Tev visu vajag divos, vienkāršos nepaplašinātos teikumos. Nesanāk! Ja tev kas netīk, nespēj lasīt, nelasi un klusē! Cik tev bērniņ gadu? Ko tu zini par padomiju? Es tanī laikā dzīvoju, tu vēl tēvam vanckaros karājies, tad kurš te raksta idiotismu? To, ka tu raksti idiotismu liecina tavs jautājums, vai PSRS varēja brīvi jebkuru pasaules filmu vai mūziku vai grāmatu dabūt. Tiešām idiotisms! Vispirms jau tāpēc, ka pasaulē nebija tik daudz izpildītāju kā šodien, kad katrs kam nav slinkums maun kā māk. Jā skaņuplates un ierakstus dabūt varēja, jautājums bija tikai cik tas maksāja. Tikai, atklāšu tev lielu brīnumu, ka internets pasaulē tika izveidots tikai pirms apmēram trīsdesmit gadiem, pirms tam nekā tāda nebija. Muziku klausijāmies platēs, lenšu un beigās jau kasešu magnetafonos. Nekādu CD vai citu datu nesēju nebija. tā laika pirmajos datoros informācijas nesēji bija parastās magnetafonu kasetes, pēc tam jau lieli, magnētiskie diski ar diametru apmēram 40 cm.. Filmas, arī varēja dabūt, jautājums bija tikai kur tās skatīties, jo videomagnetafoni bija retums un maksāja tik pat cik mašīna. Varēji samainīt. Tolaik cilvēki visas jaunās filmas pārsvarā skatījās kinoteātros, jo toreiz to bija ļoti daudz. Tā pat skatījās televizoru, nekas. Ar grāmatām tas pats. Tas, ka tu izsaki pilnīgi absurdus apgalvojumus, liecina tikai par to, ka tev pat nav sajēgas, kā cilvēki toreiz dzīvoja. Dzīve bija citāda. Arī citur pasaulē nebīja interneta, vidiomagnetafons un lēni kustošs dators uz kura labi, ja tu varēji spēlēt tādas spēles kā tetris vai čūska arī nebīja katrā mājā pat ārpus PSRS. Cilvēki dzīvoja pilnīgi citādi kā tagad un nekas. Zini, cilvēki vairāk tusēja kopā bija zaļumballes, bija pikniki, bija atpūta pie jūras  un iedomājies cilvēki nezināja kas ir internets, kā ir tad, kad vari klausīties muziku jeb kurā vietā un laikā, kad skaties kādu filmu gribi un iedomājies cilvēki bija laimīgi, tie prata izklaidēties un iztika bez visa tā, bez kā tu nespēj izdzīvot. 

Kas attiecas uz krievvalodīgo valodas zināšanām, tad, ja tu būtu tos laikus piedzīvojis, tad zinātu, ka savācās kompānija, pieci latvieši un viens nelatvietis, tūlīt visi runā krieviski. Redzi tu to nezini. Pasaki, kāpēc, ja visi ar vienu krievvalodīgo runā krieviski, kāpēc un galvenais kā lai viņi mācās? Bez tam ja kāds krievvalodīgais mēģinot mācīties latviešu valodu pateica ko nepareizi atradās gana daudz pareizo letiņu kā tu kuri tos izsmēja tā vietā, lai palabotu. Diemžēl, es runāju no savas pieredzes, tu no saviem pieņēmumiem. Ja tu būtu tai laikā dzīvojis, tu to saprastu, bet tā, kā tu par to laiku neko nezini, tad atliek tev tikai rakstīt tukšas muļķības kurām nav nekāda pamata. 

Tas, ka tev nāk smiekli par teroraktu, liecina par to, ka tu esi morāls kroplis nekas vairāk, jo tu nesaproti, ka tie vairāk kā sešdesmit cilvēku kuri nekur nebija vainīgi gāja bojā kādu morālu kropļu sarīkotā teroraktā. Gribētu redzēt, ko tu teiktu, ka tā teikt politisku motīvu vadīts kāds uzrautu gaisā tavus radiniekus. Tad gan es redzētu, kā tu smietos. Kaut nebūtu pārsteigts, ka no tevis arī to sagaidītu, jo tev cilvēka dzīvība nav vērtība. Ja tu ciestu šādā teroraktā varu saderēt tu ķertos pie pēdējā salmiņa, lai izdzīvotu, nevis lūgtu, lai tevi pa tiešo ved uz morgu. Terorisms tas ir viszemiskākais, kas var būt, jo parāda teroristu gļēvumu. Ja nespēj kā vīrs iet cīņā kaujas laukā, tad esi vīrs un atdzīsti pretinieka pārsvaru un uzvaru nevis kā gļēva nelga lien izrēķināties ar tiem kuri ir vājāki par tevi. Šaut uz neapbruņotiem cilvēkiem nav varonība, bet gļēvulība, jo zina, ka pretī neviens nešaus, bet kaujas laukā ātri var dabūt lodi pretī, no tās bail!

23.marts, 11:39
Ir tāds

jon leon

Man arī smieklīgi tevi bērniņ lasīt! Redzi, ja cilvēks izvirza tēzes kurām es nepiekrītu, es atbildu ar argumentiem un tas nav viens teikums. Man tevi patiesi žēl, ka ti vairāk par diviem teikumiem nespēj izlasīt, jo neesi pieradis lasīt. Tev visu vajag divos, vienkāršos nepaplašinātos teikumos. Nesanāk! Ja tev kas netīk, nespēj lasīt, nelasi un klusē! Cik tev bērniņ gadu? Ko tu zini par padomiju? Es tanī laikā dzīvoju, tu vēl tēvam vanckaros karājies, tad kurš te raksta idiotismu? To, ka tu raksti idiotismu liecina tavs jautājums, vai PSRS varēja brīvi jebkuru pasaules filmu vai mūziku vai grāmatu dabūt. Tiešām idiotisms! Vispirms jau tāpēc, ka pasaulē nebija tik daudz izpildītāju kā šodien, kad katrs kam nav slinkums maun kā māk. Jā skaņuplates un ierakstus dabūt varēja, jautājums bija tikai cik tas maksāja. Tikai, atklāšu tev lielu brīnumu, ka internets pasaulē tika izveidots tikai pirms apmēram trīsdesmit gadiem, pirms tam nekā tāda nebija. Muziku klausijāmies platēs, lenšu un beigās jau kasešu magnetafonos. Nekādu CD vai citu datu nesēju nebija. tā laika pirmajos datoros informācijas nesēji bija parastās magnetafonu kasetes, pēc tam jau lieli, magnētiskie diski ar diametru apmēram 40 cm.. Filmas, arī varēja dabūt, jautājums bija tikai kur tās skatīties, jo videomagnetafoni bija retums un maksāja tik pat cik mašīna. Varēji samainīt. Tolaik cilvēki visas jaunās filmas pārsvarā skatījās kinoteātros, jo toreiz to bija ļoti daudz. Tā pat skatījās televizoru, nekas. Ar grāmatām tas pats. Tas, ka tu izsaki pilnīgi absurdus apgalvojumus, liecina tikai par to, ka tev pat nav sajēgas, kā cilvēki toreiz dzīvoja. Dzīve bija citāda. Arī citur pasaulē nebīja interneta, vidiomagnetafons un lēni kustošs dators uz kura labi, ja tu varēji spēlēt tādas spēles kā tetris vai čūska arī nebīja katrā mājā pat ārpus PSRS. Cilvēki dzīvoja pilnīgi citādi kā tagad un nekas. Zini, cilvēki vairāk tusēja kopā bija zaļumballes, bija pikniki, bija atpūta pie jūras  un iedomājies cilvēki nezināja kas ir internets, kā ir tad, kad vari klausīties muziku jeb kurā vietā un laikā, kad skaties kādu filmu gribi un iedomājies cilvēki bija laimīgi, tie prata izklaidēties un iztika bez visa tā, bez kā tu nespēj izdzīvot. 

Kas attiecas uz krievvalodīgo valodas zināšanām, tad, ja tu būtu tos laikus piedzīvojis, tad zinātu, ka savācās kompānija, pieci latvieši un viens nelatvietis, tūlīt visi runā krieviski. Redzi tu to nezini. Pasaki, kāpēc, ja visi ar vienu krievvalodīgo runā krieviski, kāpēc un galvenais kā lai viņi mācās? Bez tam ja kāds krievvalodīgais mēģinot mācīties latviešu valodu pateica ko nepareizi atradās gana daudz pareizo letiņu kā tu kuri tos izsmēja tā vietā, lai palabotu. Diemžēl, es runāju no savas pieredzes, tu no saviem pieņēmumiem. Ja tu būtu tai laikā dzīvojis, tu to saprastu, bet tā, kā tu par to laiku neko nezini, tad atliek tev tikai rakstīt tukšas muļķības kurām nav nekāda pamata. 

Tas, ka tev nāk smiekli par teroraktu, liecina par to, ka tu esi morāls kroplis nekas vairāk, jo tu nesaproti, ka tie vairāk kā sešdesmit cilvēku kuri nekur nebija vainīgi gāja bojā kādu morālu kropļu sarīkotā teroraktā. Gribētu redzēt, ko tu teiktu, ka tā teikt politisku motīvu vadīts kāds uzrautu gaisā tavus radiniekus. Tad gan es redzētu, kā tu smietos. Kaut nebūtu pārsteigts, ka no tevis arī to sagaidītu, jo tev cilvēka dzīvība nav vērtība. Ja tu ciestu šādā teroraktā varu saderēt tu ķertos pie pēdējā salmiņa, lai izdzīvotu, nevis lūgtu, lai tevi pa tiešo ved uz morgu. Terorisms tas ir viszemiskākais, kas var būt, jo parāda teroristu gļēvumu. Ja nespēj kā vīrs iet cīņā kaujas laukā, tad esi vīrs un atdzīsti pretinieka pārsvaru un uzvaru nevis kā gļēva nelga lien izrēķināties ar tiem kuri ir vājāki par tevi. Šaut uz neapbruņotiem cilvēkiem nav varonība, bet gļēvulība, jo zina, ka pretī neviens nešaus, bet kaujas laukā ātri var dabūt lodi pretī, no tās bail!

23.marts, 11:39
Latvian pagan

Ir tāds tik tiešām ir runājoša vates galva. Rusifikāciju aizstāv. Un saka, ka padomju okupācijas vara nemaz nebija slikta. Tik noklusē, ka latvieši nekad negribēja padomju okupācijas varu. Krievija vienkārši iekaroja Austrumeiropas valstis un Austrumeiropā dzīvojošās tautas. 

Bet angļu valoda ir Eiropā vispārpieņemtā straptautiskās saziņas valoda. Krievu valoda tāda nav. Krievu valodu lieto vien krievijā. Un tajās vietās, kur krievu karavīrs ir spēris savu kāju. Angļu valoda ir ceļš ir jaunām tehnoloģijām un finansiālu labklājību. Bez krievu valodas var lieliski iztikt. Latvietim ir jāprot divas valodas. Latviešu un angļu. Vēlams C līmenī. Tai populācijas daļai, kam ir talants uz valodām, var noderēt vācu, franču, lietuviešu vai igauņu valodas kā trešā saziņas valoda. Bet bez krievu valodas var lieliski iztikt. 

Nekādu angliskošanu Latvijā neredzu. Es vien redzu rusifikācijas laikmeta atraugas. Bet rusifikācija ir beigusies. Tā ir jau pagātne. 

P.S. Vispār jau Latvija skaitās Ziemeļeiropa. Bet... Padomju okupācija mūs pataisīja par Austrumeiropu. 

23.marts, 11:57
DŽA

Joponskij gorodovoj, kremļa troļļi riktīgi prot palagos dirst! Smaga nesaturēšana vērojama. 

Par Gedroica tēmu- neviens latviešus un latviešu valodu neanglisko. Neredzu problēmu, lai runātu skaistā latviešu valodā. Ja kāds to nevēlas, tad tā ir tikai viņa izvēle. 

23.marts, 12:00
Latvian pagan

Krievija reiz nāca ar karu uz Ukrainu. Krievi tolaik smējās, cik krievija ir varena, un cik Ukraina ir nožēlojama. Tagad karš ir atnācis uz Maskavu. Pirmie terorakti jau notiek. Turpinājums būs vel sliktāks. Man krievu tautu nav žēl, jo krievu tauta ir grēkā kritusi, zudībā gājusi tauta. 20. gadsimtā krievi veica nelabojamus noziegumus pret citām tautām. Bet 21. gadsimtā krieviem jauni noziegumi vairs neies cauri. Krievi nepaliks sveikā, bet gan saņems karmisko sodu, par to ko paši ir sastrādājuši. 

Mani izbrīna, ka krievi nemācās no pagātnes kļūdām. 70% Latvijā dzīvojošo krievijas pilsoņu nobalsoja par kf diktatoru vladimiru putinu. Nu, krievnacisti. Ko gan lai citu saka? Te komentāri ir lieki. 

23.marts, 12:06
Latvian pagan

Priekš manis angļu valoda ir veids kā tikt pie jaunām zināšanām un maizes. Krievu valoda nespēj dot to, ko dod angļu valoda. Bet citiem turīgākiem ļaudīm par mani angļu valoda dod iespēju ceļot. Un pat izklaidēties. 

23.marts, 12:10
Ir tāds

Latvijas pagāniņ

Tu patiesi esi ļoti dīvains radījums! Ja kāds saka, ka padomju laikos neebija tik slikti un ar empīriski iegūtiem faktiem apstrīd tavus melus, jo tu melo par lietām kuras tu nepārzini, tu tūdaļ saki, ka es atbalstu rusifikāciju. Vispirms tas ir tavs pieņēmums kuru tu pat necenties pierādīt! Tad klausies, Latvija okupāciju un kara rezultātā zaudēja aptuveni 3% iedzīvotāju. Kas tavuprāt bija jādara atlikušajiem 97%? Okupācija bija un tu tur neko vairs nevari izdarīt! Vai tavuprāt visiem bija piecdesmit gadus jāraud? Cilvēks ir tāda būtne, ka tas spēj piemēroties un dzīvot tālāk. Ja tu neko nespēj mainīt, tad tev atliek pielāgoties un dzīvot. Dzīve tāpēc neapstājas. Vai tāpēc, ka es gribētu dzīvot mājā, bet dzīvoju dzīvoklī man būtu jāsaka, ka man viss ir ļoti slikti? Tu visu laiku mokies ar krievu valodu kā ar karstu kartupeli, mutē deg, norīt nevari, bet ārā spļaut negribās. Kad es tev norādu, ka daudzās Eiropas valstīs tavu angļu valodu nesapratīs tu to apzināti ignorē. Liecies mierā ar savu krievu valodu. Krievu valoda tā pat kā tava angļu valoda nav nekāda panaceja. Jeb kuras valodas zināšana ir vērtība, tikai tev to nesaprast! Kādā veidā angļu valoda ir ceļš ir jaunām tehnoloģijām un finansiālu labklājību? Vai ja tu pratīsi angļu valodu tu no lauka vairāk labību novāksi, jeb vairāk saražosi? Ir cilvēki kuriem vajag angļu, kuram vācu, franču, krievu, hindu, ķīniešu varbūt kādam vajag puštūnu valodu. Katram ir jāmācās valoda kura tam ir vajadzīga. Ja tu nezini Latvijas teritorijas vēsturi, tad man tevi ir ļoti žēl, citādi neteiktu, ka Latvija ir ziemeļvalsts. Latvijas treritorija visos laikos ir bijusi kā tilts starp A un R. Žēl, ka tu nezini, ka pirmskristīgajā laikā pie Daugavas mītošās ciltis nodarbojās ar tirdzniecību, kā tagad teiktu ar loģistiku. Te tika ievestas preces no A un R un šeit notika aktīva tirdzniecība. Par to liecina senajos pilskalnos atrastās arābu, romiešu un grieķu, kā arī citas monētas. Ļoti šaubos vai viņi visi runāja angļu valodā, bet saprasties un tirgoties spēja. Par to varētu vēl runāt gari un plaši.  Ar to Latvija ir bijusi un ir unikāla, ka tā nepieder ne A, ne R, ne Z valstīm, Latvija ir bijusi, ir un būs kā tāda unikāla valsts kura pastāv pati par sevi. Ne velti te ir bijuši vācieši, poļi, zviedri, krievi, pat franči nav smādējuši Latvijas teritoriju. Iemācies bērniņ, ka dzīvē nekas nav balts vai melns, visā ir savs baltais un melnais, savs labais un sliktais. kamēr tu to nesapratīsi, tev dzīvē grūti ies. Pastāsti kāpēc tu ar savām izcilajām angļu valodas zināšanām nēesi to laimīgo turīgo ļaužu vidū kuriem angļu valoda dod iespēju ceļot un pat izklaidēties? Tātad tu pats nonāc pretrunā ar savu apgalvojumu, ka  angļu valoda ir ceļš uz finansiālu labklājību.  Iznāk, ka tu pats ar savu piemēru apgāz savu apgalvojumu, jo zinot angļu valodu tu nevari ne ceļot, ne izklaidēties, tikai strādāt, strādāt un vēlreiz strādāt! Kā tad tā?  Ja jau angļu valoda ir tāda panaceja, tad tev vajadzēja sēdēt Malibu pludmalē, baudīt kokteili un saules vannas, lai strādā tie kuri nezina angļu valodu, bet kā pats saki, tā tas nav. 

23.marts, 18:35
ivans ļevs

Tad klausies, Latvija okupāciju un kara rezultātā zaudēja aptuveni 3% iedzīvotāju

===========

Var jau dirst, bet visam ir savs mērs. Kā šāds kroplis vispār vēl dzīvs staigā?

23.marts, 20:03
DŽA

Kamdēļ kremļa troļļi palagos dirš? Tiešām, viņiem par to maksā?

23.marts, 21:27
Aleksandrs78

"VIDEO. Magone gatava gulties zem Skalpeļa"  -  Hmm, tas ir Magones kavaliera vāŗds vai uzvārds?! Kp par angliskošanu daudz runāt, ja joprojam te esošo kremlinu uzspiestais krieviskums izlien it visur, kā piem. šīs prasti krieviskais teksta tulkojums latviski Forumā, sadaļā "Jaunākais"! Kas par analfabētiem strādā Foruma redakcijā?!

23.marts, 22:03
DŽA

To nu tev varu pateikt. Galvenais redaktors Elmārs Barkāns, 1966.gadā dzimis, mans klasesbiedrs Rīgas 24.vsk. Ar intelektu skolā neizcēlās, zubrīja gan riktīgi, tādēļ atzīmes viņam nebija sliktas- 3- 4 līmenī. Ar meitenēm nedraudzējās, pat nezinu, vai viņam vispār patika meitenes. Meitenēm viņš pagalam nepatika. Skolā par viņu ņirgājās, bet fiziski neietekmēja- viņš nespēja sevi aizstāvēt, tādus neviens nesita. Lūk, Jauns.lv. Ko var gribēt no portāla darbiniekiem, ja galvenais redaktors neprot, gramatiski pareizi, rakstīt? Viss štokos!

24.marts, 11:13
Ir tāds

vaņka ļov

Kā šāds kroplis vispār vēl dzīvs staigā? Kāda cilvēknīšana, kāda sava viedokļa uzspiešana! Nevajag argumntus, kā Staļintētis: visi kuri ir pret mani, ir tautas ienaidnieki. Patiess Staļina mazdēls kurš pļūtī par demokrātiju, bet patiesībā ir autokrāts! Būtu man iespēja, es tevi pieliktu katru dienu 45. min. X12 sēdēt un mācīties vēsturi!

24.marts, 12:14
DŽA

Sūdumuša, ir tāds, nerunā par iespējām, kuru tev nav. 

24.marts, 12:22
Ir tāds

Manu mazo, spalvaino draudziņ no Vāczemes, parunāsim labāk par taviem vanckariem, būs jēdzīgāk! Stāsti kā ir, viņas tev divas, jeb viena? 

24.marts, 12:36 (24.marts, 12:38 - labots)
DŽA

Saproti, ir tāds, tu esi daunis. Var teikt, tārps no sausās atejas bedres. Jeb biomasa. Ar pretīgumu skatos uz tādiem, kā tu.

24.marts, 13:10
V ilis Gutmanis

Kaut kā jancīgi sanāk te viszinis ... klarēja ka jau samainis pasen sesto gadu desmitu bet te pākšņi ar Elmaru Barkānu kas dzimis 1966 gadā ir mācijies vienā klasē. Vai nu ... melo kārtējo reizi lai tā sakot celtu savu prestīžu, vai arī vairākus gadus ir palicis uz otro gadu. Atkal viņš ir aizmirsis vecu patiesību ka lai varētu kādu atļautie nosaukt par idiotu tad nu pašam gan nevajadzētu par idiotu būt. Ko darīt kad tāds grib aplaimot citus ar epitetiem kas raksturo viņu pašu!

24.marts, 13:37

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:50

Jaunākās diskusijas