Latviešu angliskošana

anita

Valodas zineshana ir liela bagatiba.

16.novembris 2018, 23:52
Laimonis Andins

Cepieties un gudrejaties cik velaties.Pasi ielidam ES un NATO. Un tagad to sauc par globalizesanos.Un ja ta ies ka tagad,kad pasi latviesi iznicina latviskumu visados veidos,pec 50 gadiem vai maz vispar pastaves Latvija ka valsts.Jau ta mums nekas nav palicis pari.Mezi izpardoti,zeme izpardota.Fabrikas un rupnicas izpardotas.Pasi sava zeme vairs neesam saimnieki.Luk jums reala Latvija bez iluzijam.Tapat ka visas mazas tautinas,ari mes kadreiz pazudisim lielo un vareno tautu kopa.

18.decembris 2018, 14:42
Aivars Gedroics

ES un NATO ir dažādas lietas, nejauksim tās kopā !!!

18.decembris 2018, 17:12
edmunds andris

...palasīju rakstu un komentus ...vāks! Kur,jūs redzat pārangliskošanu? Kur? "Feis kontrol" vai pārkrievošana "jedrjona koreņ" Pirmais ir tas pats svešvārds,kas KANTORIS, otrais arī svešvards jau sliktakā nozīmē,neko nepadarīsi,50 gadi kultūrošanas . Bet neviens,dzirdiet,neviens nepateica, ka latviešu valoda tiek piecūkāta ar tiešajiem tulkojumiem no krievu valodas(laikam visi manejie tautieši te komentē...raksta autors ķerts,tas neskaitās!) ķipa-gada griezumā,atslēgas vards(kr .val.-kļučevoje slova u.t.t. nav nekāda sakara ar atslēgām ,jāzin ari tā valoda, no kuras jūs te tulkojat)kronis visam ir SASAUKUMS!!! ...latviešu valodā sasauc lopus no ganībām uz dzirdīšanu,tā tad,kas ir deputāti?...pareizi ,lopi un viņus tas apmierina... jūs jautāsiet,ko tad valodnieki un valodas centrs? ...acīm redzot ,tie arī tur jau visi no jaunā sasaukuma... No vis augstākajam tribīnēm  un no kastes(tv) soc. tīkliem gāžās samazgu latviešu valoda un visi tik lepni,ka vemt gribās...ja tu necienīsi savu valodu, neviens necienīs ne tevi ,ne tavu valodu! Paskaties uz igauņiem,leišiem,kā no citas pasaules! Mans klases biedrs Ludzā,centas man iestāstīt ,ka tā krieviem būs vieglak iemācīties runāt latviski!!!  Es viņam ieteicu ,kā kādreiz diezgam labam draugam ,nemocīties ar "sobačij jazik" un turpmāk runāt krieviski... Starp citu,jaunais saeimas SASAUKUMS tiešām kaut kāds lopisks sanācis!!!  un vēl-tiem krieviem kas saka "jegļīte" pasakiet lai viņi pasaka kaut vai: eposs ...ticiet man ,viņi neteiks jeposs ,lai nu kā bet savu valodu viņi ciena,ne tā,kā viena daļa mūsu tautas!!!

28.decembris 2018, 21:07
robomobis

Man izskatās, ka tehnoloģija dzen uz priekšu valodu adaptāciju. Piemēram, lielakā daļa profesionālo programmu un apmacību video ir angļu valodā. Līdz ar to jaunieši (jaunie speciālisti) darba vietās daudz sāk adaptēt angļu valodu. + lielakā daļa populārās mūzikas un filmas ir angļu valodā.

Mums vienkārš vairāk jāpievērš uzmanība latviešu valodas tulkojumiem tehnoloģijā. Domāju tā ir atslēga, lai valoda attīstītos un neizmirtu.

15.janvāris 2021, 3:05
Futs Bols

Nevar salīdzināt PSRS okupācijas varas uzspiesto rusifikāciju ar mūsdienās brīvprātīgo angļu valodas apgūšanu. Tās ir divas pilnīgi dažādas lietas. Padomju Latvijā krievu valoda valsts un pašvaldību iestādēs jau dominēja pār latviešu valodu, bet ar angļu  valodu tā nenotiek un nekad arī nenotiks, jo ļaunie cionisti un sorosisti kaļ baisus cilvēces kontroles plānus tikai autora pārkarsušajā prātiņā. Man nepatīk, ja latvieši bez vajadzības lieto anglicismus (piemēram, kapacitāte, runājot par spējām) vai citus svešvārdus, ja to pašu var pateikt latviski. Bet man nav iebildumu, un tas ir pat slavējami, ja katrs latvietis bez dzimtās apgūs arī angļu valodu, kas viņam ļaus sazināties teju visā pasaulē, lasīt grāmatas un skatīties filmas oriģinālvalodā. 

25.janvāris 2021, 14:38
Lidija Kraukle

Informācija: attiecībā uz latviešu iztaisīšanos par krieviem Rainis lietoja apzīmējumu " spaļu krievi"

27.janvāris 2021, 10:57
Leontīne Samuša

Lai arī valodas ir jāzina,par sliktu tas nebūs nevienam,tomēr Aivara pārdomas un bažas  par šo angliskošanu ir pilnīgi pamatotas.Piekrītu pilnīgi.

5.februāris 2021, 9:41
Latvian pagan

Nez kāpēc par rusifikāciju 50 gadu garumā raksta autors klusē. Bez angļu valodas mūsdienu cilvēks nevar normāli strādāt. Visas programmēšanas valodas ir angļu valodā balstītas. Arī attiecīgā literatūra ir angliski. Zinātnes valoda ir angļu valoda. Ja ražotnē ir jauna iekārta, tad instrukcija ir angļu valodā. Bez angļu valodas cilvēks mūsdienās ir nekonkurētspējīgs un neproduktīvs.

22.marts, 20:30
Ir tāds

Latvijas druīd

Ko tu visur bāzies ar saviem krieviem? Pastāsti man, saskaņā ar tavu apgalvojumu, ka bez angļu valodas cilvēks mūsdienās ir nekonkurētspējīgs un neproduktīvs, tad kur tu redzi starpību ar rusifikāciju par kuru tu te tā uztraucies? tātad, ja latviešu valodu apspieda krievu valoda, tad tas bija slikti, bet, ja to dara angļu valoda, tad ir labi? Pats saproti kādšas auzās iebrauci? Redzi padomju laikos kurus tu tik ļoti centies noliegt, bija tulki, ja ienāca kāda jauna iekārta vai kas cits kas nebija nedz latviešu valodā, nedz krievu, to tūdaļ iztulkoja/ Mana dzimtā valoda ir latviešu un tu vari ar savu krievu un angļu valodām par kurām tu tā pārdzīvo šļūkt pa dēli ciema zeltenīt! Es iztikšu bez tavas krievu un angļu valodas un nevis tāpēc, ka es tās neprastu, bet principiāli, jo mana dzimtā valoda ir latviešu un pateicoties tādiem angloīdiem kā tu mana dzimtā valoda ir apdraudēta un var drīzi vien izzust. Ja gribi saglabāt valodu, tad tajā ir jāpārveido datorprogrammas, instrukcijas utt., lai uzturētu valodas lietošanu. vispirms valoda izzūd no publiskās telpas par ko tu kropli te priecājies un saki, ka tas ir dikten labi un tad ātri tā beidz pastāvēt vispār! Ar ko tu atkritum ar savu anglosaksošanu esi labāks par tiem kuri reiz gribēja rusificēt? Abi esat vienas miskastes mēsli!

22.marts, 21:17
Latvian pagan

Pirmkārt, krievija okupēja Latviju uz 50 gadiem. Bet Anglija Latviju nekad nav okupējusi. Krievu valoda tika uzspiesta it visām tām tautām, kuras krievija jebkad bija okupējusi. Un padomju krievija bija plika, noskrandusi un atpalikusi. Krievu valoda nav zinātnes valoda. Otrkārt, netēlo no sevis nacionāli noskaņotu latvieti. Tu savos komentāros n-tās reizes esi atkārtojis kremļa propagandas melus. Un uzsvēris tos kā svētu patiesību. Treškārt, ja pat krievi mācās angļu valodu, lai ar IT nodarbotos, tad kāpēc latviešiem ir jāliedz iespēja mācīties angļu valodu kā svešvalodu? Jeb tu gribi padarīt latviešus tehnoloģiski atpalikušus? Tavas rūpes par latviešu valodu robežojas vien ar kremļa propagandas izplatīšanu latviešu valodā. Tev nerūp Latvija. Tu savu dvēseli un dirsu esi pārdevis kremļa fašistiem!!! 

Ir tāds ir tukšdirsējs un krievu vate. Sūda brālis nedasistais. Netēlo no sevis latviešu nacionālistu. Krievu vatēm izlikties par latviešiem nepiestāv! 

22.marts, 21:29
Latvian pagan

Ir tāds, es neesmu druīds. Ķeltu pagānismu/neopagānismu es nepraktizēju. Man ar Ķeltu Dieviem un Dievietēm ir maz kā kopīga. Un savu segvārdu es konsekventi izmantoju visos interneta protālos, kur es esmu reģistrēts. No vietējām Latvijas interneta vietnēm mani konsekventi dzēš. Es publicējos tur, kur mani nedzēš. Un bez angļu valodas nevar iztikt.

22.marts, 21:34
NAMEDA

Šiem vārdiem par superliekuli un dziļi pretīgo kremlinu Ir tāds katram vārdam var piekrist katrs -

Latvian pagan

Pirmkārt, krievija okupēja Latviju uz 50 gadiem. Bet Anglija Latviju nekad nav okupējusi. Krievu valoda tika uzspiesta it visām tām tautām, kuras krievija jebkad bija okupējusi. Un padomju krievija bija plika, noskrandusi un atpalikusi. Krievu valoda nav zinātnes valoda. Otrkārt, netēlo no sevis nacionāli noskaņotu latvieti. Tu savos komentāros n-tās reizes esi atkārtojis kremļa propagandas melus. Un uzsvēris tos kā svētu patiesību. Treškārt, ja pat krievi mācās angļu valodu, lai ar IT nodarbotos, tad kāpēc latviešiem ir jāliedz iespēja mācīties angļu valodu kā svešvalodu? Jeb tu gribi padarīt latviešus tehnoloģiski atpalikušus? Tavas rūpes par latviešu valodu robežojas vien ar kremļa propagandas izplatīšanu latviešu valodā. Tev nerūp Latvija. Tu savu dvēseli un dirsu esi pārdevis kremļa fašistiem!!! 

Ir tāds ir tukšdirsējs un krievu vate. Sūda brālis nedasistais. Netēlo no sevis latviešu nacionālistu. Krievu vatēm izlikties par latviešiem nepiestāv! 

22.marts, 21:43
ivans ļevs

Is like that - why are you with double standards and why do you like to lick that rotten russians ass? We all know you would get only pleasure if you would need to write and talk russian. Latvians are not stupid and they see who are the nations traitors...and one of them is you. 

22.marts, 21:46
NAMEDA

Sis bija baigi labais Vellera sacītais,bet kaq Aleksis to ievietoja,ta uzreiz pazuda, hmm...

Aleksandrs78

Lai cik cieti pauri kremlinu orkiem, bet vismaz kaut ko varb. sajēgs no šīs gudra cilvēka vispusīgas un pamatā visur noklusētu kopsakarību analīzes:

https://www.youtube.com/watch?v=qgHC258SFhA 

Un ļoti skaidri arī par daudzajiem Eiropā un arī pie mums šodienas varturiem - marionetēm!

22.marts, 21:49
Ir tāds

Latviskais druīd

Vispirms piebremzē savā naida runā! Nav brīnums, ka tevi visur dzēš. Kāds sakars valodai ar okupāciju? Vispirms nevajag kultivēt maldus, ka padomju laikos visi zināja krievu valodu. Tie patiesi ir lieli meli kurus te centies izplatīt tieši tu! Jā Rīgā toreiz lielais vairums zināja krievu valodu, bet Latvija nesastāvēja tikai no Rīgas. Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē krievu valodu lielais vairums nemaz nemācēja. Tā, ka nevajag kultivēt te melus! Kurš tev ir teicis, ka krievu valoda būtu zinātnes valoda? Atkal tavas iedomas, es to neesmu teicis, to tu pats safantazēji! Padomju laikos arī zinātnieki zināja angļu valodu, un? Bet cik es nojaušu, tev nav profesora grāds eksaktajās zinātnēs, lai tevi tas dikteni uztrauktu, labi, ja ir slotas operātora grāds. Pastāsti konkrēti, citē mani, ar atsaucēm uz konkrētiem komentāriem kur es savos komentāros n-tās reizes būtu atkārtojis kremļa propagandas melus un uzsvēris tos kā svētu patiesību. Pagaidām ir tikai tavi tukši apmelojumi! Un kas tur tāds, ka krievi mācās angļu valodu, lai strādātu IT jomā? Kas viņiem to liedz? Kāpēc tu gribi latviešiem liegt iespēju mācīties angļu valodu kā svešvalodu? Tieši tā, kā svešvalodu kuru var izmantot kā palīglīdzekli, jo nevienas valodas zināšanas nevienam nenāk par sliktu. Pamato kāpēc tu uzskati, ka manas rūpes par latviešu valodu robežojas vien ar kremļa propagandas izplatīšanu latviešu valodā, ka man nerūp Latvija? Redzi, es neiebilstu, pret angļu valodu kā tādu, kā tu te visādi centies to pasniegt, bet mani kā latvieti kurš mīt šajā zemē, satrauc, tas, ka pa ielu iet divi latviešu jaunieši un savā starpā sarunājās angļu mēlē. Vai vairs savas valodas nav? Pabraukā pa Eiropu, paskatīsimies, kā tev ar to angļu valodu ies. Vācijā, Francijā, Polijā un citur A-Eiropā tevi vienkārši nesapratīs un tu varēsi stāvēt ar savi angļu valodu ielas vidū un neviens tevi nesapratīs. Ko tu darīsi?  Esmu piefiksējis, ka lielākie propogandisti (Propagda ir patiesas vai maldīgas informācijas izplatīšana lielam cilvēku skaitam vēlamā efekta panākšanai. Pat ja informācija ir patiesa, propaganda bieži rada maldīgu priekštatu par kādu lietu kopumā. Propagandu galvenokārt izmanto saistībā ar politiku) sēž ārpus Latvijas un tikai muld, to kā nav. Paskaties spolulī un pasaki, kas esi tu!

22.marts, 22:26
ivans ļevs

Kā domā kurā valodā tevi vairāk sapratis pasaulē - krievu vai angļu?

22.marts, 23:23
Aleksandrs78

https://www.youtube.com/watch?v=ETaQlnmyfUM 

Krievijā, maskavā haoss, teroristi redzams ļoti plānoti, organizēti visu izpildījuši un drošības dienestu tīšā (katram negadījumam, jo sava āda sev tuvāka) čamāšanās protams neko situācijā nemainīja, Un pat kremlinu prātiņiem ir skaidrs, ka tie, kas šo teroraktu izplānoja un redzams rūpīgi, nebūs pēķšņi tik dumi, ka sagaidīs policiju metro un citās vietās! Kur tagad varonīgie drošībnieki aiztur un drosmīgi krata tantukus, studentus, onkuļus un citus rāmus darbaļaudis, kas devās mājās vai citur! Un ēkas apjoms milzīgs un upuru skaits laikam tikai pieaugs,jo tādā haosā grūti orientēties un ja vēl ievainoti, tad pavisam gadījuma upuriem būs slikti. Nav saprotams, vai tā ir sen un smalki plānota atmaksa par krievu okupantu nodarīto Afganistānā, jeb ir kāda cita, mums vēl nezinām nelietība notikusi no kremļa bruņotajiem vatņikiekiem un šī ir publiska atriebība! Ja tas ir vienkārši bezjēdzīgs terora akts un nogalinātie nav kādas teroristiem zināmas organizācijas vai struktūras dalībnieki,tad tā ir sodāma nelietība, jo nekas neattaisno nevainīgu upuru nāvi!

22.marts, 23:46
Aleksandrs78

"aņita

Valodas zineshana ir liela bagatiba." 

Jā, jā aņka, to vienmēr nekaunīgi skndināja krievu okupanti un to civilie salašņas visiem latviešiem, leišiem, igauniem, uzbekiem, kazahiem. poļiem, gruzīniem arī somiem un citu tautību cilvēkiem viņu oašu dzimtenē un to visu protams okupantu draņķi blēja savā kirilicā, neapgrūtinot sevi pat ar elementāru tulkojumu!

23.marts, 0:04
Latvian pagan

Vai - vai!!! Kremļa trollis Ir tāds lokās kā zutis, kad ir pieķerts savos melos. Lūdzu, netēlo te it visu abižotu svētmocekli. Tava riebīgā troļļa daba man ir labi zināma. Un man ir saglabājušies ekrānšāviņi ar Taviem prokremliskajiem komentāriem. 

Padomju okupācijas varas gados bija dzelzs priekškars. Bija totāla cenzūra, respektīvi, bija atļauto un aizliegto grāmatu un žurnālu saraksti. Čeka un milicija to visu monitorēja. Tāpēc Tavs apgalvojums, ka padomju okupācijas varas gados zinātnieki zināja angļu valodu, ir visai aplams. Jo ejošās valodas bija krievu un vācu. Angļu valoda tika mācīta vien dažviet un ļoti vājā līmenī. 

Ja runā par latviešu valodu, tad to mācija vien skolēniem latviešu plūsmā. Krievu plūsmā bija iespēja latviešu valodu arī nemācīties. Valsts iestādes tāpat darbojās lielākoties krieviski. Visīstākā rusifikācija! Un tas notika 50 gadu garumā. 

Nedz Lielbritānija, nedz ASV pie mums neko tādu nedarīja. Vien krievija bija okupējusi Latvijas valsti. Tāpēc starp angļu valodu un krievu valodu nevar vilkt vienādības zīmi. Krievu valoda ir sava veida okupācijas ierocis. Tev to būtu jāzina. Latvija spēja atkratīties no uzspiestā krieviskuma. Bet ne visas postpadomju valstis no varēja. Diemžēl...

23.marts, 6:53

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:04

Jaunākās diskusijas