Epidemiologs Trojanskis ar ierakstu tviterī uz sevi izsauc uguni

tautaruna.lv 11.augusts, 0:30
 
Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency
Policijā ir sākts administratīvais process pēc bijušā Saeimas deputāta, partijas "Konservatīvie" biedra Reiņa Znotiņa konflikta ar kaimiņiem, kas, pēc deputāta publiski paustā, esot izcēlies par sarunvalodas izvēli.

Deputāts publiski apgalvojis, ka krievu izcelsmes kaimiņi viņu žņauguši, jo uzstājis, ka jārunā latviski, bet policija norādījusi uz viņa vainu.

Valsts policija (VP) sociālajos tīklos norādījusi, ka, pārbaudot informāciju par izsaukumu, faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā publiski norādīts.

30.jūlijā ap plkst.22 VP saņemts izsaukums par kaimiņu savstarpēju konfliktu, kura laikā pārkāptas vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēta sabiedriskā kārtība.

Par faktu policijā sākts administratīvā pārkāpuma process par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 500 eiro.

Notikumu vietnē "Twitter" komentējis epidemiologs Nikita Trojanskis. Tiesa, tādejadi uz sevi izsaucot uguni.

"Žēl, ka notika vardarbība, bet Overtona logs tik drastiski aizslīdēja, ka tagad ir kļuvis normāli cilvēkiem stāstīt, kādā valodā viņiem ir jārunā," norāda N. Trojanskis.

Viņš papildina: Es runāju par stilu, un redzu, ka daudzi vispār par to neaizdomājas. Ir liela atšķirība pateikt: "Es nerunāju krieviski, lūdzu turpinām sarunu latviski" un to kretīnisku blanket statement “Latvijā jārunā latviski”.

Liāna: Jā, Ņikita, Latvijas publiskajā telpā, īpaši cittautiešiem ar latviešiem, jārunā valsts valodā, to nosaka likums. Uzbāzties ar krievijas valsts valodu ir lingvistiska agresija. Krievu laiki Latvijā ir beigušies! Ielāgo to! Privātas sarunas nevienu neinteresē.

Reinis: Ja mani uzrunā Latvijā krievu valodā, tad ir visas tiesības teikt, ka jārunā ar mani latviski vai anglu vai vai vienalga jebkurā izņemot krievu un nē tā nav provokācija uz vardarbību

Didzis: Žēl, ka notika vardarbība, bet parunāsim par Īsto Problēmu: kāds pārāk skarbi lika runāt latviski, nevis pazemīgi to lūdza. Kas ir žņaugšana, salīdzinot ar šādu vardarbību?!

Mareks: Vai pareizi saprotu, ka, tavuprāt, latviešiem nav tiesību prasīt sazināties ar sevi latviešu valodā?

Mjveide: Krievu valoda LV ir genocīda ierocis. Un tikai pretīgs krievu nacists vai viņu līdzskrējējs pret to neiebildīs.

Amanda: Kāpēc savs kaimiņš latvietis Latvijā ir jāuzrunā krieviski? Tu UK arī savus kaimiņus uzrunā krieviski. Jā, es aizrādu, ka jārunā ar mani latviski. Ja negrib, lai nerunā vispār, bet man nav jāpāriet uz krievu valodu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:59

Jaunākās diskusijas