Veselības ministre Viņķele publicē svarīgu vēsti

tautaruna.lv 22.apr
 
Oksana Džadana/ F64 Photo Agency
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē twitter publicējusi svarīgu vēstījumu tiem, kuri cer, ka ar viņas palīdzību, piemēram, izdosies iegūt apmaksātu vietu augstskolā.
"Varu saprast, ka lūdz palīdzību (pat ja nevaru palīdzēt) konkrētos gadījumos, kad tuvinieks saslimis un nav skaidrības, ko darīt. Bet lūgt ‘iekārtot’ bērnu valsts apmaksātā rezidentūrā - nevajag tā. Es tādas lietas nedaru un nedarīšu. Tāpat kā visu citu, kas šim līdzīgs," mikroblogošanas vietnē twitter raksta ministre.

Kā liecina informācija Veselības ministrijas mājaslapā, tad rezidentūra ir akreditēta profesionālās izglītības programma noteiktas ārsta pamatspecialitātes, apakšspecialitātes un papildspecialitātes vai zobārsta apakšspecialitātes iegūšanai.

Rezidentūras programmās ārsta pamatspecialitātes iegūšanai uzņem personas, kuras ir sekmīgi apguvušas sešus gadus ilgu medicīnas studiju programmu un ieguvušas ārsta grādu.

Vispārīgās prasības ārsta izglītībai nosaka likuma „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” 10.pants. Rezidentūras programma ietver attiecīgajai ārsta specialitātei nepieciešamo teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apguvi un pilnveidošanu. Rezidentūras programmās ārsta apakšspecialitātes un papildspecialitātes iegūšanai uzņem ārstus, kuriem ir pamatspecialitātes sertifikāts. Turklāt rezidentūras programmās zobārsta apakšspecialitātes iegūšanai uzņem personas, kuras ir ieguvušas zobārsta grādu. Vispārīgās prasības zobārsta izglītībai nosaka likuma „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” 12.pants.

Rezidentūras programmas realizē augstskolas (Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte). Augstskolas slēdz līgumus par rezidentu apmācību ar ārstniecības iestādēm un sadarbības līgumus ar ārstniecības iestādēm, kas ir Veselības ministrijas padotībā esošas budžeta iestādes.

Komentē 4

 
Anonīms
 

sveta vests!!

22.aprīlis Atbildēt

Vai tad valsts vairs nepiešķir bezmaksas vietas rezidentiem? Ja tiešām ārsti kā speciālisti ir nepieciešami, valsts varēja nodrošināt arī bezmaksas rezidentūru un kaut kā līgumiski sakārtot jauno speciālistu "atstrādes" procesu, ja reiz valsts par Tevi ir maksājusi. Ne visas lietas padomju laikā bija noniecināmas, Viņķeles kundze.

22.aprīlis Atbildēt

Ir valsts apmaksātas rezidentūras vietas, katrai specialitātei konkrēts skaits. Uz rezidentūras vietām notiek konkurss. Ja studējošais netiek sevis izvēlētajā specialitātes rezidentūrā, viņš var iet uz otru izvēlēto rezidentūru, ja tur ir ticis budžetā. Ja nav ticis konkursa kārtībā nevienā no sevis izvēlētajam specialitātēm, tad var lemt par paša apmaksātām mācībām konkrētā specialitātē.

23.aprīlis Atbildēt

Parādiet tak tās svarīgās vestes bildi

24.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:06

Jaunākās diskusijas