Valkas mērs: Daudz ko esam iznīcinājuši, nepanākot Covid-19 situācijas uzlabošanos

tautaruna.lv 3.marts, 14:30
 
Oksana Džadana/F64
Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis mikroblogošanas vietnē salīdzināja situāciju Covid-19 apstākļos Latvijā un Igaunijā.

"Man jautā -kā izpaužas stingrākie tirdzniecības ierobežojumi Igaunijā ? Restorānos - drīkst apkalpot ne vairāk kā 50% no vietu skaita, veikalos -atslēgts bezmaksas wi-fi un no gaiteņiem aizvākti soliņi. Bet visi strādā," rakstīja Krauklis, izrausot diskusiju Twitter lietotāju starpā.

Uz kādu norādījumu, ka Igaunijā arī Covid-19 slimnieku skaits ir lielāks nekā Latvijā, Krauklis pauda, ka slimnīcās pacientu ir mazāk, tā kā tā neesot problēma.

Uz kādu komentāru, ka drīz tā visa nebūs, Valkas mērs atbild: " Iespējams, bet tirdzniecība, pakalpojumi , ēdināšana Igaunijā nav cietuši vispār, ir stipri un spēcīgi ( jo ierobežojumu kopš rudens faktiski nav) mierīgi pārdzīvos - ja kādu laiku strādāt nevarēs. Bet Latvijā daudzus būsim iznīcinājuši, nepanākot kovid situācijas uzlabošanos."

Tikmēr jāpiebilst, ka Igaunijā noteikti jauni ierobežojumi cīņā ar Covid-19. Tostarp, sabiedriskās ēdināšanas iestādēs klienti ēst un dzert klātienē drīkstēs tikai līdz plkst. 18, pēc tam būs atļauts tikai pārdot ēdienus līdzņemšanai vai veikt piegādes pēc pasūtījuma. Drīkstēs būt aizņemti ne vairāk nekā 50% no paredzētā vietu skaita.

Interešu un sporta nodarbību jomā telpās būs atļauti tikai individuālie treniņi, bet nodarbībās ārā grupā nedrīkstēs būt vairāk par desmit cilvēkiem.

Valdība arī nolēma nenoteikt ierobežojumus tirdzniecības centros, jo to īpašnieki apsolījuši paši veikt pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Starp šiem pasākumiem ir bezvadu interneta atslēgšana, apsargu skaita palielināšana, lai uzlabotu ierobežojumu ievērošanas kontroli, atteikšanās no degustācijām un citiem pasākumiem, kuros nepieciešams noņemt masku, kā arī soliņu aizvākšana, lai cilvēki uz tiem nesēdētu.

Jaunie ierobežojumi būs spēkā līdz marta beigām.

Komentē 15

 
Anonīms
 

Tāds jau ir uzstādījums no asv vēstniecības - jāiznīcina ekonomika, jāizņem naudas līdzekļi tautai, katrus trīs mēnešus jāpotē visi vergi !

3.marts, 15:01 Atbildēt

Krauklis ir goda vīrs, zina, ko runā, un par bazaru atbild.

3.marts, 17:49 Atbildēt

Tu zini, kāpēc Latvijas gājputni pāri Igaunijai lido ar mugurām uz leju? Tāpēc, lai nebūtu jāskatās uz igauņiem, kuriem tagad covid 5x lielāks nekā Latvijā...

3.marts, 21:38 Atbildēt

Kāpēc lai Latvijas gājputni lidotu uz ziemeļiem?

4.marts, 9:08 Atbildēt

Tāpēc, ka viņi lido pāri Igaunijai - apmet tādu mazu lociņu tāpēc, ka igauņi pārāk augstu ceļ degunus gaisā, viņi gandrīz kā somi, bet brāļi latvieši viņiem tik tādi kā no trešās pasaules valsts. Tak izrādās, ka covid tagad Igaunijā trako un viens 31 gadus vecs nomiris no AstraZeneka. Vot tā.

4.marts, 10:29 Atbildēt

Nedirs.latviesi vienmer bijusi zemak par igauniem.un vini mums prieksa vismaz par 10 gadiem.tapec ari viniem deguni gaisa.a tavavs un mans deguns turpat kajstarpi vien lurbajas.

4.marts, 20:30 Atbildēt
Ziedonis KAGAINIS > normunds.berzins

Labais.

4.marts, 20:48 Atbildēt

Tā tas notiek visur,

3.marts, 19:46 Atbildēt

No paša sākuma vajadzēja nevis tramdīt apzinīgos iezemiešus un ierobežot dzīvi uz vietas, bet visu modrību veltīt vazaņķiem, kuri bez braukāšanas pa pasauli nevar izciest nieka īsu dzīves sprīdi. Atļaut braukāt tikai ar biznesa un politiskajām aktivitātēm saistītiem cilvēkiem,un arī tad tikailielas nepieciešamības gadījumā.

Kas bez ģimenes var iztikt gadiem ilgi, varēja paciesties arī tagad. Nu pēkšni šiem visiem pamodusies lielā dzimtenes un tuvinieku mīlestība! Vai,- ja tomēr ļauj atgriezties, tad uzreiz nogādāt uzraudzītos karantīnas centros. Nekādas paļaušanās uz NEESOŠO godaprātu!

Labs piemērs ir Lietuva,kuri kaut vai tagad beidzot attapās un 2 mēnešus kārtīgi piegrieza skrūves,kampretī - Igaunija, kur cilvēki bija palaisti kā teļi pļavā. Jūsmojām par igauņiem ... UN KAS IR ŠODIEN ? Lietuvā viss iet uz labo pusi, bet igauņi krīt purvā un nu jau arī mums ir ievazāts arī mums lipigākais variants.

Kliegt gribās! Mēs - apzinīgie, varam censties, cik gribam..., visu to kāds nolaiž podā.

3.marts, 20:55 Atbildēt

Traka vecene, pat vārdu nav

3.marts, 21:16 Atbildēt
Mia

Stulbene

3.marts, 22:07 Atbildēt

kur Valkas mēris ir ņēmis visā vainot mūs - būsim daudzus iznīcinājuši - ; Latvijas Koloniāladministrācija , tā gan grib Mūs visus iznīcināt ar Ventu Armandu Kraukli priekšgalā ! Es neesmu nevienam deleģējis tiesības Mani iznīcināt ! Tikai Koloniāladministrācijas patvaļa + tautas apmātība var , tiešām daudzus iznīcināt ... cik nu vien Latvijā esam paatlikušies !

4.marts, 11:52 Atbildēt

neviens neko nevar iznicinat,ja nu vienigi pats sevi.

4.marts, 20:32 Atbildēt

venti armandi kraukļi Latvijas Koloniāladministrācijas priekšgalā gan ir Latvijas vēl paatlikušo iznīcinātāji !

4.marts, 11:55 Atbildēt

A Jūs ziniet ka valdībā pieņemtie lēmumi ir no pirksta izzīsti.

Viņi joprojām spēlējās smilšu kastē un būvē smilšu pilis.

Jo mūs pārvalda VIESTRĀDNIEKI, bet kam mums viņi ir vajadzīgi ?

Vai starp mums nav spējīgi cilvēki kas varētu vadīt valsti ?

4.marts, 20:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:06

Jaunākās diskusijas