Cipule komentē Perevoščikova pareģojumus

tautaruna.lv 3.marts, 7:00
 
Kaspars Krafts/F64
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule mirkoblogošanas vietnē Twitter, komentējot SPKC pārstāvja Jurija Perevoščikova prognozi par aprīļa sākumā prognozēto stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaitu, pauž, ka ir visas iespējas apsteigt epidemiologu scenārijus.

Kā vēstīts, aprīļa sākumā prognozētais stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaits, ja Covid-19 gadījumu skaita dinamikas tendence būs analoga Igaunijas situācijai, varētu būt aptuveni 1704, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) valdības sēdē sniegtā prognoze.

Kā sēdē skaidroja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs, centrs modelējis dažādus situācijas attīstības scenārijus. Viens no tiem, kam par pamatu ņemta Igaunijas situācija, kur patlaban notiek saslimstības pieaugums, paredz, ka līdz aprīļa sākumam stacionēto pacientu skaits pie vidējā scenārija būtu 1704, pie minimālā - 1500, bet pie maksimālā - 1909.

Savukārt modelējot stacionēto skaitu un par pamatu ņemot Lielbritānijas situāciju pērn decembrī, kad pēc ierobežojumu mīkstināšanas notika straujš saslimstības pieaugums, SPKC prognozē, ka aprīļa sākumā pie vidēja attīstības scenārija stacionāros varētu ārstēties kopumā 2017 pacienti. Pie zemāka izplatības scenārija stacionēto skaits aprīļa beigās varētu būt 1775, bet pie maksimālā izplatības scenārija - 2259.

Kāda Twitter lietotāja Perevoščikova "pareģojumus" nosauca par apokaliptiskiem viņas psihei, taču, ņemot vērā, ka ar tiem vietnē dalījusies Cipule, tie laikam nopietni ņemami vērā.

"Pareģojumi var nepiepildīties! Daudz kas būs atkarīgs no mums visiem un katra! Ir visas iespējas apsteigt epidemiologu scenārijus," izteicās Cipule.

Tikmēr komentāros cilvēkiem dažādi viedokļi. Twitter lietotāji pauž, ka, neatkarīgi no situācijas, epidemiologiem nevajadzētu izvēlēties "iebiedēšanas taktiku". Tāpat daļa arī netic "baisajiem scenārijiem".

Komentē 7

 
Anonīms
 

Briča pareģojumiem arī daudzi netic.

3.marts, 8:36 Atbildēt

Tie , kuri tikuši pie šprices, pārtop par pareģotājiem. Nav vajadzīga nekāda pareģošana. Ar aparātu Bio Well, var viegli pierādīt, kāpēc vieni pakļauti smagām slimībām, kāpēc citi slimo vieglāk un kāpēc trešie gandrīz neslimo. Ar Bio Well var noteikt kāpēc zīdaiņi mirst spontāni, kāpēc sievietes dzemdē priekšlaicīgi un kāpēc , priekšlaicīgi dzemdētie, pakļauti smagām slimībām.

3.marts, 12:29 Atbildēt

Beidz te drocit savus melus un deziformaciju,

3.marts, 15:10 Atbildēt

Labdien, samazgu spainim! Sakiet, kāpēc Jūs uzskatat, ka visas Jūsu nodarbības, piemīt arī citiem?

3.marts, 15:54 Atbildēt

Iesāli tu savus aparātus!

Beidziet,cilvēki, ticēt brīnumiem, pesteļiem un to piekopējiem!

Klausiet, ko saka ārsti un nopietni zinātnieki, visu ievērojiet, beidziet blandīties pa pasauli,ja gribam ātrāk un ar mazākiem zaudējumiem iziet no šī murga!

3.marts, 20:34 Atbildēt
Marcis > madara.z.le

Nav tadas lipigas Covid-19,bet virusa mutacija,un jauno mutaciju ar Covid-19 izslimo dauz vieglaka forma,un slimnicas tagag pieliem mazak Covid-19 pacientu,un Latvijas valdibas un SPKC patik tautu iezit panika,

3.marts, 21:21 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > madara.z.le

Madara< arī Jūs piekopjat saukļu īstenības vairošanu. Saukļos nav patiesības, saukļus rada konkrēti spēki lai izdotu< savas vēlmes, par patiesību. Kundzīt, lūdzu reālus datus par zaudējumiem.

4.marts, 14:43 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:14

Jaunākās diskusijas