Aptauja: 22% cilvēku iespēju nopietni saslimt ar Covid-19 vērtē kā lielu

tautaruna.lv 24.novembris 2020, 21:51
 
SCANPIX/LETA
Bažas par saslimšanu ar Covid-19 Latvijas iedzīvotāju vidū pieaug. To apliecina arī pēc LTV Ziņu dienesta pasūtījuma SKDS veiktā aptauja, vēsta "Panorāma."

Jaunākā aptauja, kas veikta novembra sākumā, uzrāda - 22% respondentu savu iespēju nopietni saslimt ar Covid-19 vērtē kā lielu, 37% - kā vidēju un 29% - kā mazu. Salīdzinot ar šā gada pavasarī veikto pētījumu, par 6% pieaudzis to cilvēku skaits, kuri savu iespēju saslimt novērtē kā lielu.

Un par tādu pašu skaitu samazinājies respondentu skaits, kuri iespēju saslimt vērtēja kā salīdzinoši zemu. Gan rudenī, gan pavasarī 12% respondentu bija grūti novērtēt savu iespēju saslimt.

Aptauja rāda arī, ka par infektoloģiski visnedrošāko vietu tiek uzskatīti publiski pasākumi, kas notiek telpās, braucieni sabiedriskajā transportā un sarokošanās ar svešiem cilvēkiem.

Tikmēr vairāk nekā 90% respondentu uzskata, ka, vienkārši ejot pa ielu, iespēja saķert vīrusu ir maza. Otra drošākā vietā - kopā ar ģimeni un tuviniekiem. Par salīdzinoši drošu vietu tiek uzskatīta arī atrašanās darbā ar kolēģiem.

"Cilvēki uzskata - mana māja, es jūtos tur droši, jo apkārt ir mani cilvēki - mani radi, mani draugi. Un viņi nevar saslimt. Tas ir maldinoši. Mēs nezinām, vai cilvēks ir slims vai vesels, jo gana daudz gadījumu ir bezsimptomu formas," stāstīja SPKC epidemioloģe Rita Korotinska.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Kā nepieaugs, ja turpat pus gadu mums borē un borē vienu un to pašu. Min skaitļus arvien pieaugošā secībā.Bet priecē tas, ka nav neviena ar gripu saslimušā!

25.novembris 2020, 2:15 Atbildēt

Zināšanai ir jāpieņem jebkura informācija.

25.novembris 2020, 10:15 Atbildēt

Tas, ka apslims visi, tas skaidrs, un, kā rāda statistika, 95% bez simptomiem, vieglā formā.

25.novembris 2020, 14:41 Atbildēt

Labi apstrādāta tauta. Bet dīvaini ir tas, ka nevis gados vecāki, pieredzējuši cilvēki baidās no jaunās gripas, bet tieši jaunieši. Cik neesmu redzējusi - brauc jauns džeks ar skūteri un uz deguna maska. Vai arī pavisam jauna dāmīte viena pati mašīnā sēd ar uzpurni. Var redzēt, ka mājās trūkst gudru vecāku, kas izskaidrotu visa šī balagāna būtību, jo paši arī tādi kā mucas nākuši un pa spundi baroti.

26.novembris 2020, 2:05 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:13

Jaunākās diskusijas